Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Platitude - Nine
Jaar van release: 2004
Label: Scarlet Records
Platitude - Nine
Vorig jaar debuteerde deze Zweedse band op een geweldige manier met 'Secrets of life'. Dat album bevatte lekkere over the top progmetal met neoklassieke invloeden. Op dat album stonden lekkere lange instrumentale gedeeltes die de gemiddelde prognerd deed klaarkomen. Verrassend snel hebben ze een tweede langspeler ingeblikt. Nouja, ze hebben natuurlijk zeven bandleden die nummers kunnen schrijven! 'Zeven bandleden?!?'; denkt u nu vast. Ja: zeven! Buiten de gewone dubbele gitaarbezetting hebben ze ook twee keyboardspelers!

Tot mijn grote verrassing moet ik zeggen dat er veel veranderd is tegenover hun debuut cd. Geen lange instrumentale gedeeltes en geen instrumentenmasturbatie meer. Neen, deze keer heeft de band gekozen voor een agressieve rechttoe-rechtaan stijl. Het album begint met vier nummers die niet langer klonken dan vier minuten en die erg refreingericht zijn. De muziek is volgepompt met harde en snelle gitaarriffs. De keyboardlijnen zorgen deze keer meer voor extra verfraaiing en plaats van als leadinstrument te fungeren. Zanger Erik Blomvist is nog maar 23 jaar maar heeft al jaren een dijk van een stem Agressief, gevoelig, zeurachtig, tegendraads: hij kan echt alles aan.

Persoonlijk ben ik toch wel blij dat deze zeven heren hun muzikale koers hebben aangepast. Commercieel gezien zal het hun geen windeieren leggen (ze kunnen nu mikken op een groter publiek) en ook live zullen deze nummers beter overkomen dan de progressievere nummers van het debuut. Het is nu eenmaal een feit dat er veel saaie progmetalbands zijn die prachtige dingen uit hun instrumenten kunnen toveren maar die niet echt goede en compacte composities uit hun duimen kunnen zuigen. Platitude bewijst dat ze het alle twee kunnen op dit uitstekende power metal cd'tje dat progressieve en neoklassieke invloeden bevat. Luister maar eens naar opener 'Dark mind' of 'Oblivion' en trek zelf je conclusies.

Tracklist:
1. Dark mind
2. Trust
3. Oblivion
4. Haleyon days
5. Catch 22
6. Avalon farwell
7. Skies of Xenon
8. Falling
9. Aeronautica
10. Endless
11. Starlight

Score: 80 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 22 mei 2004

Meer Platitude:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.