Enquête

Hoe vaak heb jij Megadeth (bij benadering) live gezien?

meer dan dertig keer
26-30 keer
21-25 keer
16-20 keer
11-15 keer
6-10 keer
5 keer
4 keer
3 keer
2 keer
1 keer en dat smaakte naar meer
1 keer en dat was genoeg
0 keer, maar ik wil Megadeth op de afscheidstour zien
0 keer, en dat vind ik niet erg

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Andi Deris (Helloween) - 61
  • Henrik Sandelin (Avatar) - 38
  • Johnny Preston† - 86
  • Richard D. James (Aphex Twin) - 54

Vandaag overleden:
  • Krzysztof "Doc" Raczkowski (Vader) - 2005
Review

Platitude - Nine
Jaar van release: 2004
Label: Scarlet Records
Platitude - Nine
Vorig jaar debuteerde deze Zweedse band op een geweldige manier met 'Secrets of life'. Dat album bevatte lekkere over the top progmetal met neoklassieke invloeden. Op dat album stonden lekkere lange instrumentale gedeeltes die de gemiddelde prognerd deed klaarkomen. Verrassend snel hebben ze een tweede langspeler ingeblikt. Nouja, ze hebben natuurlijk zeven bandleden die nummers kunnen schrijven! 'Zeven bandleden?!?'; denkt u nu vast. Ja: zeven! Buiten de gewone dubbele gitaarbezetting hebben ze ook twee keyboardspelers!

Tot mijn grote verrassing moet ik zeggen dat er veel veranderd is tegenover hun debuut cd. Geen lange instrumentale gedeeltes en geen instrumentenmasturbatie meer. Neen, deze keer heeft de band gekozen voor een agressieve rechttoe-rechtaan stijl. Het album begint met vier nummers die niet langer klonken dan vier minuten en die erg refreingericht zijn. De muziek is volgepompt met harde en snelle gitaarriffs. De keyboardlijnen zorgen deze keer meer voor extra verfraaiing en plaats van als leadinstrument te fungeren. Zanger Erik Blomvist is nog maar 23 jaar maar heeft al jaren een dijk van een stem Agressief, gevoelig, zeurachtig, tegendraads: hij kan echt alles aan.

Persoonlijk ben ik toch wel blij dat deze zeven heren hun muzikale koers hebben aangepast. Commercieel gezien zal het hun geen windeieren leggen (ze kunnen nu mikken op een groter publiek) en ook live zullen deze nummers beter overkomen dan de progressievere nummers van het debuut. Het is nu eenmaal een feit dat er veel saaie progmetalbands zijn die prachtige dingen uit hun instrumenten kunnen toveren maar die niet echt goede en compacte composities uit hun duimen kunnen zuigen. Platitude bewijst dat ze het alle twee kunnen op dit uitstekende power metal cd'tje dat progressieve en neoklassieke invloeden bevat. Luister maar eens naar opener 'Dark mind' of 'Oblivion' en trek zelf je conclusies.

Tracklist:
1. Dark mind
2. Trust
3. Oblivion
4. Haleyon days
5. Catch 22
6. Avalon farwell
7. Skies of Xenon
8. Falling
9. Aeronautica
10. Endless
11. Starlight

Score: 80 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 22 mei 2004

Meer Platitude:

Zoeken
    15 augustus:
  • Ellefson Soto - Unbreakable
  • Fermentor - Agreement
  • Incite - Savage New Times
  • Martyr - Dark Believer
  • Unleashed - Fire Upon Your Lands
  • Warmen - Band Of Brothers
  • 22 augustus:
  • Blackbriar - A Thousand Little Deaths
  • Blackbriar - A Thousans Little Deaths
  • Burning Sun - Retribution
  • Burning Witches - Inquisition
  • Desaster - Kill All Idols
  • Iron Savior - Reforge - Machine World
  • Kratornas - God Of The Tribes
  • Old Machines - The Cycles Of Extinction
  • Reinforcer - Ice And Death
  • Signs of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
  • White Mantis - Arrows At The Sun

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.