Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfred Romero (Dark Moor) - 45
  • Bruno Lévesque (Dark Omentia) - 53
  • Frontenac Borealys (Cryptic Summoning) - 53
  • Jeroen de Brauwer (Consensus) - 42
  • John Konesky (Tenacious D) - 45
  • Justin Chancellor (Tool) - 54
  • Matt Sorum (Guns N' Roses) - 65
  • Per Möller Jensen (The Haunted) - 52
  • Phil Baheux (Channel Zero)† - 58
  • Seigneur Pȃquet (Cryptic Summoning) - 44

Vandaag overleden:
  • Hank von Hell (Turbonegro) - 2021
  • Kevin DuBrow (Quiet Riot) - 2007
Review

Centinex - Decadence - Prophecies of Cosmic Chaos
Jaar van release: 2004
Label: Candlelight Records
Centinex - Decadence - Prophecies of Cosmic Chaos
Ik heb in mijn leven vrij veel science fiction gelezen. Dat genre is nog onderverdeelt in vele subgenres. Vooral de zogenaamde 'Dark science fiction' weet me te boeien. Donkere ideeën over de toekomst, spannende en soms ook gore verhalen over buitenaards leven, de menselijke emotie die totaal is uitgeroeid en vervangen is door een kille machine-achtige houding van gehele mensheid. Dat soort gedoe dus. In de hardrock/metalgeschiedenis zijn er genoeg groepen geweest die daar platen over gemaakt hebben: Hawkind, Pink Floyd, Hypocrisy, Evergrey en vele anderen. Ook de nieuwe cd van Centinex heeft dezelfde thematiek.

Bij duistere teksten hoort uiteraard ook spannende muziek. Het Zweedse Centinex is nog steeds een echte undergroundnaam in de metalscène ook al hebben ze al een grote stapel platen uitgebracht. Deze band bestaat ook al 14 jaar en heeft in de loop van haar carrière ook veel opgetreden. Door de jaren heen zijn ze vaak te zien geweest in Nederland en België. In 2002 toerde deze band nog als voorprogramma van Deicide heel Europa rond.

Zoals ik al eventjes vermeldde is de muziek erg spannend en ook wel futuristisch. De basis van dit nieuwe Centinex album blijft uiteraard wel death metal. Deze release doet me geregeld denken aan de eerste twee geweldige platen van Soilwork (dus hard, strak, en melodieus). De negen nummers op dit schijfje zijn erg afwisselend: up-tempo stukken met veel vaart wisselen zich af met trage, slepende stukken maar we krijgen ook leuke samples te horen. Het geheel doet ook zo futuristisch en verhalend aan, dat je echt wegdroomt. Je droomt weg naar de toekomst waar er geen plaats is voor emoties en eigenlijk ook geen hoop meer is voor de gehele mensheid. Mensen die geïnteresseerd zijn in science fiction en in goede Zweedse death metal, slaan bij de aankoop van dit album dus twee vliegen in één klap.

Tracklist:
1. Arrival of the spectrum obscure
2. Misanthropic darkzone
3. Hollowsphere
4. Target: Dimension XII
5. Deathstar unmasked
6. A dynasty of obedience
7. Mechanical future
8. Cold deep supremacy
9. New world odyssey

Score: 82 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 20 mei 2004

Meer Centinex:

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.