Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Kisser (Sepultura) - 58
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet)† - 75
  • Håkan Åkesson (technicus) - 58
  • John Bush (Armored Saint) - 63
  • Ken Hensley (Uriah Heep)† - 81
  • Orson Scott Card (auteur) - 75
  • Terry Jones (Pagan Altar)† - 81

Vandaag overleden:
  • Bernie Marsden (Whitesnake) - 2023
  • Carlos Denogean (Weedeater) - 2018
  • Charlie Watts (The Rolling Stones) - 2021
  • Larrie Londin (Journey) - 1992
  • Riley Gale (Power Trip) - 2020
Interview

Centinex
Met Martin Schulman
Door Kristof
Geplaatst in juni 2004
Alweer een tijdje geleden beloonde ik 'Decadence - Prophecies of Cosmic Chaos' van de Zweedse band Centinex met 82 punten. Deze muziekgroep is al lang geen onbekende meer in het old school death metal wereldje maar gooide het op zijn laatste album over een andere boeg. Reden genoeg om te achterhalen waarom die stijlverandering heeft plaatsgevonden. Bassist Martin Schulman spurtte op korte en droge wijze door mijn vragen.

Centinex

Hey, is alles in orde?

Hier is alles ok!

Laten we het eerst eens even hebben over jullie nieuwe cd. Een verrassend goed en modern album. Als ik dit nieuwe album (dat moderne Zweedse death metal bevat) vergelijk met jullie vroeger werk hoor ik een groot verschil. Ik kan zelf spreken van een nieuwe sound!

Ja, er is een klein verschil. Wanneer we dit album schreven wilden we één concept, zowel teksten als de muziek moesten over de toekomst gaan en daarom hebben we een moderne aanpak toegepast. Maar er zijn naar mijn mening ook nog old school elementen in onze sound terug te vinden.

Ik hoor ook invloeden van Soilwork!

Ik heb nog nooit naar Soilwork geluisterd, ik zou het dus niet weten.

Ik vind vooral 'Arrival of the spectrum obscure', 'Hollowsphere' en 'New world odyssey' goede nummers. Heb jij nog een favoriet?

Ja, dezelfde als jij. Maar in plaats van 'Hollowsphere' zou ik kiezen voor 'Misanthropic Darkzone'

Dit album klinkt erg science fiction-achtig. Welke sf-auteurs en welke sf- filmen apprecieer je?

Ik lees nooit een boek, en ik kijk alleen maar naar WO II filmen. Zo, dat kan eigenlijk geen invloed geweest zijn.

Tja. Wat is het hoofdidee dan van de teksten? Is het op het einde een positieve of negatieve idee?

De teksten gaan over de komende armageddon. Meeste vinden het negatief, ik vind het positief.

Wat zijn de commerciële verwachtingen van dit nieuwe album?

Meer cd's verkopen dan de vorige.

Laatste vraag over het nieuwe album, hoe waren de opnames van 'Prophecies of cosmic chaos'?

Het ging gemakkelijk. We namen de cd op in de Black Lounge Studios, een studio van onze gitarist Jonas, zo alles liep vlot.

Op naar het verleden. Wat is jouw favoriete oude Centinex cd?

'Hellbridge' moordt nog steeds. Maar eigenlijk is er op elk oud Centinex album wel iets dat ik goed vind.

Centinex

Is het eens niet tijd voor een live cd of dvd?

Ja, we hebben er over nagedacht. We hebben in ieder geval genoeg nummers voor een setlist samen te stellen.

Jullie hebben vrij veel getoerd, hoe komt dat zo?

Ik zou niet zeggen dat we meer getoerd hebben in vergelijking met vele andere bands. We genieten wel van elke tour en we aanvaarden alle aanbiedingen die goed en serieus zijn.

Hoe ging de tour met Deicide in 2002? Waren ze een beetje vriendelijk? En wat vindt je van hun nieuwe album genaamd 'Scars of the crucifix'?

Ik ken maar één nummers van dat nieuwe album, dus ik zou het niet echt weten. Maar dat ene nummer klonk erg goed dus ik denk dat het wel snor zit met dat nieuwe album, en dat het niveau zal halen van hun vorige cd's. De heren van Deicide waren gaaf, we hadden geen enkele problemen met hen.

Heb je nog herinneringen aan Nederland en België?

Leuke optredens en koud bier.

Zijn er (nieuwe of oude) Nederlandse bands die je echt goed vindt?

Nieuwere: Mangled en Sininster, als je hun 'nieuw' kan noemen. Van de oudere albums vind ik de twee eerste Pestilence platen absoluut geweldig.

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.