Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
Geen concerten bekend voor 22-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian "Chris" Gruber (Elis) - 48
  • Conny Bloom (Hanoi Rocks) - 56
  • Corey Beaulieu (Trivium) - 42
  • Corinne Russell (model) - 62
  • Fabio D'Amore (Pathosray) - 39
  • Gordon Fordyce (producent) - 67
  • Luis Goulão (Shadowsphere) - 51
  • Rowan Robertson (Dio) - 54
  • Sen Dog (Cypress Hill) - 60
  • Urmas Alender (Ruja)† - 72
  • Ville Valo (HIM) - 49
Review

Unprocessed - Artificial Void
Jaar van release: 2019
Label: Long Branch Records

Unprocessed - Artificial Void

Unprocessed wil het ijzer duidelijk smeden als het heet is. De band verraste vriend en vijand met het alom geprezen debuut Covenant. Nog geen anderhalf jaar later is opvolger Artificial Void er al. Met zo'n titel ligt een woordgrap voor de hand, dus ik kop hem maar even in: Deze plaat vult een niet bestaande leegte op. Een leegte die er eigenlijk niet echt is, want op Covenant konden we nog prima teren.

Niet dat er echt iets mis is met Artificial Void. Verre van zelfs. Nog steeds horen we moderne, agressieve prog afgewisseld met atmosferische, jazzy stukken. Nog steeds horen we djenty riffs met een deathrandje. Nog steeds staan de nummers boordevol muzikale informatie. En de Duitsers weten deze ogenschijnlijk totaal onverenigbare genres samen te laten vloeien tot een coherent geheel. Dat blijft knap; zeker gezien de gemiddelde leeftijd van deze oosterburen. Tot zover niks nieuws.

In de korte tijd sinds het debuut heeft het kwintet gelukkig het een en ander opgestoken. Daar waar het debuut nogal eens van de hak op de tak springt, heeft Artificial Void meer richting. Het onbesuisde heeft plaatsgemaakt voor visie. Die visie maakt de plaat braaf. Hoe kan het ook anders. Waar gehakt wordt vallen spaanders, maar wie mooi wil zijn moet pijn leiden. Zo worden extreme uitstapjes geofferd voor samenhang. Er wordt minder buiten de lijntjes gekleurd.

Of dat goed of slecht is, is een kwestie van smaak. De nummers beklijven een stuk beter, maar zijn ook wat minder avontuurlijk. Niet dat de heren muzikanten nou ineens flauwe popliedjes zijn gaan schrijven, want nog steeds switcht men moeiteloos van ballad naar metalcore. Binnen één nummer ja. Dat vergt toch Opethiaanse, compositionele vaardigheden. Waar zien we dat dezer dagen nog? Ik zou zelfs durven beweren dat als Mikael Åkerfeldt djent zou maken, het zo zou klinken. Een groter compliment kun je niet krijgen.

Toch was het beter geweest om dit album nog wat te laten rijpen. Dan was het nóg beter geweest. Artificial Void klinkt coherenter en volwassener, maar mist hier en daar het onbesuisde en bevlogene van het debuut. Dat gezegd hebbende komt het eindresultaat nog steeds dik boven het gemiddelde uit; met kop en schouders boven het maaiveld. Maar Unprocessed slaagt niet met vlag en wimpel. Deze schijf zal nog heel wat draaiuurtjes maken in mijn cd-speler, maar er knaagt iets.

Tracklist:
1. Prototype
2. Artificial Void
3. Ruins
4. Fear
5. Abandoned
6. House Of Waters
7. Avatar
8. Antler's Decay
9. Down The Spine
10. Another Sky
11. The Movements, Their Echoes
12. Closure

Score: 83 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 25 september 2019

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.