Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
Geen concerten bekend voor 27-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Bown (Status Quo) - 80
  • Björn Mankner (fotograaf) - 53
  • Greg Puciato (The Dillinger Escape Plan) - 46
  • Jörg Michael (Stratovarius) - 63
  • Marcus Riewaldt (Suidakra) - 48
  • Michael Beinhorn (producent) - 66
  • Phil Chess (Chess Records)† - 105
  • Rafael Diaz (Barón Rojo) - 49
  • Renato Russo (Legião Urbana)† - 66

Vandaag overleden:
  • Peter "Pete" Wells (Rose Tattoo) - 2006
  • Rolf Kempf (songwriter) - 2025
Review

Tarja - In The Raw
Jaar van release: 2019
Label: earMUSIC
Tarja - In The Raw
Hoewel de hoogtijdagen van Tarja al een tijd achter ons liggen, verdient ze uiteraard bewondering en respect. Niet alleen vanwege haar legendarische bijdragen aan Nightwish, maar ook voor haar doorzettingsvermogen. Hoewel haar solo-albums veel minder enthousiast zijn ontvangen dan de Nightwish-platen, is er nog altijd een groep fans die haar door dik en dun steunt. Ongeacht de reviews kopen die mensen het nieuwe solo-album van de Finse zangeres toch wel, maar is In The Raw ook voor twijfelaars de moeite waard?

Als je fan bent van haar stem, dan wel. Ook op deze zevende soloplaat zingt ze zeer overtuigend en laat ze bovendien haar diversiteit gelden. Vooral in de ballad You And I en het cinematische drieluik The Golden Chamber: Awaken / Loputon Yö / Alchemy komt de emotie goed naar voren. Emotie die je op andere momenten wel een beetje mist. Het is allemaal net iets te keurig geproduceerd. Dat is jammer, want In The Raw wordt aangeprezen als het meest persoonlijke album in de discografie van de Finse. De gastbijdragen van Björn ‘Speed’ Strid (Dead Promises) en Cristina Scabbia (het groovy Goodbye Stranger) scoren een voldoende, maar zijn niet heel opvallend.

Dat geldt ook voor meerdere songs. Het zijn fijne, melodieuze rocktracks die veel ruimte bieden om de vocale kwaliteiten van de tweeënveertigjarige zangeres te etaleren. Elke compositie gebeurt er echter wel wat op instrumentaal gebied. Zo zijn er de klassieke elementen in het rustige en melodieuze Railroads en is het gitaarwerk in Tears Of Rain lekker fel, zonder te veel aandacht weg te trekken van het nummer, dat een van de hoogtepunten op deze release is, samen met het sfeervolle Silent Masquerade, waarin Tarja een duet vormt met Tommy Karevik. Het nummer had zomaar op Endless Forms Most Beautiful (Nightwish, 2015) kunnen staan.

”Raw” is trouwens relatief, want deze release klinkt behoorlijk gepoetst. Het gaat er af en toe wel stevig aan toe in de songs (met name in Dead Promises en Tears In Rain), maar telkens keert de rust terug, om ruimte te geven aan Tarja, om wie het uiteraard draait. “Raw” heeft vooral betrekking op de inhoud van de teksten. Juist wanneer het in de middenfase van het album er rustig aan toegaat, komen de breekbaarheid en de geesteskwellingen goed aan het licht.

In The Raw is wederom een degelijk solo-album van Tarja Turunen, waarop haar zangpartijen centraal staan. De (soms elektronische) cinematische achtergrondmuziek voegt een karakteristieke sfeer toe. De instrumentatie zorgt hier en daar voor wat extra body van de composities, die grotendeels leunen op beklijvende refreinen. Het aantal knallers blijft zeer beperkt, maar zeker voor fans is aanschaf van dit album de moeite waard. De twijfelaars doen er verstandig aan de vrijgegeven tracks te beluisteren, die een goed beeld vormen van wat je kunt verwachten van deze zevende reguliere solo-full-length.

Tracklist:
1. Dead Promises
2. Goodbye Stranger
3. Tears In Rain
4. Railroads
5. You And I
6. The Golden Chamber: Awaken / Loputon Yö / Alchemy
7. Spirits Of The Sea
8. Silent Masquerade
9. Serene
10. Shadow Play

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 30 augustus 2019

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.