Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Tarja - In The Raw
Jaar van release: 2019
Label: earMUSIC
Tarja - In The Raw
Hoewel de hoogtijdagen van Tarja al een tijd achter ons liggen, verdient ze uiteraard bewondering en respect. Niet alleen vanwege haar legendarische bijdragen aan Nightwish, maar ook voor haar doorzettingsvermogen. Hoewel haar solo-albums veel minder enthousiast zijn ontvangen dan de Nightwish-platen, is er nog altijd een groep fans die haar door dik en dun steunt. Ongeacht de reviews kopen die mensen het nieuwe solo-album van de Finse zangeres toch wel, maar is In The Raw ook voor twijfelaars de moeite waard?

Als je fan bent van haar stem, dan wel. Ook op deze zevende soloplaat zingt ze zeer overtuigend en laat ze bovendien haar diversiteit gelden. Vooral in de ballad You And I en het cinematische drieluik The Golden Chamber: Awaken / Loputon Yö / Alchemy komt de emotie goed naar voren. Emotie die je op andere momenten wel een beetje mist. Het is allemaal net iets te keurig geproduceerd. Dat is jammer, want In The Raw wordt aangeprezen als het meest persoonlijke album in de discografie van de Finse. De gastbijdragen van Björn ‘Speed’ Strid (Dead Promises) en Cristina Scabbia (het groovy Goodbye Stranger) scoren een voldoende, maar zijn niet heel opvallend.

Dat geldt ook voor meerdere songs. Het zijn fijne, melodieuze rocktracks die veel ruimte bieden om de vocale kwaliteiten van de tweeënveertigjarige zangeres te etaleren. Elke compositie gebeurt er echter wel wat op instrumentaal gebied. Zo zijn er de klassieke elementen in het rustige en melodieuze Railroads en is het gitaarwerk in Tears Of Rain lekker fel, zonder te veel aandacht weg te trekken van het nummer, dat een van de hoogtepunten op deze release is, samen met het sfeervolle Silent Masquerade, waarin Tarja een duet vormt met Tommy Karevik. Het nummer had zomaar op Endless Forms Most Beautiful (Nightwish, 2015) kunnen staan.

”Raw” is trouwens relatief, want deze release klinkt behoorlijk gepoetst. Het gaat er af en toe wel stevig aan toe in de songs (met name in Dead Promises en Tears In Rain), maar telkens keert de rust terug, om ruimte te geven aan Tarja, om wie het uiteraard draait. “Raw” heeft vooral betrekking op de inhoud van de teksten. Juist wanneer het in de middenfase van het album er rustig aan toegaat, komen de breekbaarheid en de geesteskwellingen goed aan het licht.

In The Raw is wederom een degelijk solo-album van Tarja Turunen, waarop haar zangpartijen centraal staan. De (soms elektronische) cinematische achtergrondmuziek voegt een karakteristieke sfeer toe. De instrumentatie zorgt hier en daar voor wat extra body van de composities, die grotendeels leunen op beklijvende refreinen. Het aantal knallers blijft zeer beperkt, maar zeker voor fans is aanschaf van dit album de moeite waard. De twijfelaars doen er verstandig aan de vrijgegeven tracks te beluisteren, die een goed beeld vormen van wat je kunt verwachten van deze zevende reguliere solo-full-length.

Tracklist:
1. Dead Promises
2. Goodbye Stranger
3. Tears In Rain
4. Railroads
5. You And I
6. The Golden Chamber: Awaken / Loputon Yö / Alchemy
7. Spirits Of The Sea
8. Silent Masquerade
9. Serene
10. Shadow Play

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 30 augustus 2019

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.