Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
    3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Looström (Memory Garden) - 57
  • Arjen Anthony Lucassen (Ayreon) - 66
  • Criss Oliva (Savatage)† - 63
  • Greg Calbi (technicus) - 77
  • James MacDonough (Iced Earth) - 56
  • Marco Biazzi (Lacuna Coil) - 49
  • Mike Ness (Social Distortion) - 64
  • Nicke Borg (Backyard Babies) - 53
  • Sean Peck (Cage) - 59
  • Sebastian Bach (Skid Row) - 58
  • Thorstein Aaby (Pagan's Mind)† - 55
  • Tsuyoshi Sekito (The Black Mages) - 63
Review

Gloryhammer - Legends From Beyond The Galactic Terrorvortex
Jaar van release: 2019
Label: Napalm Records
Gloryhammer - Legends From Beyond The Galactic Terrorvortex
Ironie en absurdisme zijn gevaarlijke strategieën voor een metalband. Er zijn maar weinig groepen die erin slagen om een ironische knipoog en humoristische aanpak te combineren met muziek die ook de moeite waard is. Zeker in een subgenre als power metal, dat toch al vaak met een flinke korrel zout wordt genomen vanwege de vaak clichématige fantasieverhalen over draken, elfen, dwergen en tovenaars, is het voor bands die een humoristische aanpak voorstaan vaak een delicate balanceeroefening.

Het Schotse Gloryhammer slaagt met zijn eerste twee albums - het verrassende debuut Tales From The Kingdom Of Fife (2013) en de uitstekende opvolger Space 1992: Rise Of The Chaos Wizards (2015) – met verve voor die balanceeroefening. De tekstuele inhoud en visuele presentatie vormen weliswaar een enorme ‘over-the-top’ uitvergroting van heersende powermetalclichés, de band brengt het geheel wel met een duidelijke knipoog en voorliefde voor dit type muziek. In combinatie met sterke, catchy composities en technisch onderlegde muzikanten blijkt deze presentatie goud waard. Inmiddels zingen hele volksstammen mee met The Unicorn Invasion Of Dundee tijdens de vele zomerfestivals waarop Gloryhammer te zien is.

Met het nieuwe album Legends From Beyond The Galactic Terrorvortex begint het zorgvuldig opgebouwde pretimago van Gloryhammer echter de nodige scheurtjes te vertonen. Vooropgesteld: deze potsierlijk getitelde langspeler luistert best prettig weg. De tien nummers op de langspeler liggen in het verlengde van de voorgangers. Dat wil zeggen: epische power metal met frivole riffs en dramatisch aangezette keyboardklanken. Met name de eerste albums van Rhapsody lijken een onuitwisbare indruk te hebben achtergelaten op de heren.

Toch zijn er twee zaken die beginnen te knellen. Ten eerste is dat de recyclefactor. Hoewel de meeste nummers best lekker in elkaar zitten, volgt het album het patroon van de vorige albums iets té veel. Het niveau blijft echter achter, waardoor deze plaat toch vooral als een b-versie van zijn voorganger aanvoelt. Zo hebben Masters Of The Galaxy en met name het tenenkrommende Gloryhammer wel erg flauwe en inspiratieloze refreintjes. Ook de typerende ‘galoppeerritmes’ voelen inmiddels als platgetreden paden. Zelfs de Eurodance-hit Hootsforce lijkt rechtstreeks gekopieerd van Universe On Fire. Kortom: er is sprake van kopieerdrift die dicht bij (zelf)plagiaat komt.

Ten tweede is Legends From Beyond The Galactic Terrorvortex tekstueel gezien om te huilen. Natuurlijk: met zo’n titel verwacht ik geen poëtische hoogstandjes. Maar terwijl de vorige albums door hun absurdistische teksten regelmatig voor een dikke grijns zorgen, probeert de band nu wel heel goedkoop te scoren met zijn Manowariaanse grootspraak. Slechts bij de zinsnede “fighting with the power of the Ancient holy tragic raging Laser Dragon Fire” moest ik grinniken. Door het overdadige gebruik van de voice-vervormer en de melodramatische koortjes slaat de meter bovendien zwaar richting kitsch door. Van enig balanceerwerk lijkt geen sprake meer. Het lijkt of de band zichzelf ondanks de pathetische titels ineens te serieus is gaan nemen. In ieder geval gaan de eindeloze variaties op ‘legend’, ‘hammer’, ‘Hoots’ en ‘ancient cosmic destiny’ gaandeweg mateloos irriteren.

Al met al is Legends From Beyond The Galactic Terrorvortex een nogal slap aftreksel van zijn voorgangers. Wie alle overdaad wegdenkt, houdt een vrij standaard powermetalalbum over. In tijden van ecologische crisis mag recyclen dan wel aangemoedigd worden, maar dat betekent niet dat bands dat ook met hun composities moeten doen.

Tracklist:
1. Into The Terrorvortex Of Kor-Virliath
2. The Siege Of Dunkeld (In Hoots We Trust)
3. Masters Of The Galaxy
4. The Land Of Unicorns
5. Power Of The Laser Dragon Fire
6. Legendary Enchanted Jetpack
7. Gloryhammer
8. Hootsforce
9. Battle For Eternity
10. The Fires Of Ancient Cosmic Destiny

Score: 65 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 16 augustus 2019

Meer Gloryhammer:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.