Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Greg Christian (Testament) - 60
  • Jari Kainulainen (Stratovarius) - 56
  • Johan Hegg (Amon Amarth) - 53
  • Lauri Pikka (Total Devastation) - 43
  • Mark Kendall (Great White) - 69
  • Matt Bachand (Shadows Fall) - 49
  • Nick Ingman (dirigent) - 78
  • Otis Rush† - 92
  • Thomas Lejon (Andromeda) - 53
  • Travis Smith (Trivium) - 44

Vandaag overleden:
  • J.B. Lenoir - 1967
  • John Hinch (Judas Priest) - 2021
  • Will Mecum (Karma To Burn) - 2021
Review

Monkey3 - Sphere
Jaar van release: 2019
Label: Napalm Records

Monkey3 - Sphere

Voor de fans van Monkey3 is het laatste album Astra Symmetry (2016) even schrikken. Op deze plaat integreren de Zwitsers voor het eerst vocalen in hun muziek. De reacties op de zangstijl van gastvocalist Tony Jelencovich zijn niet altijd even positief. Hoewel de kritiek wat overdreven is, kun je je afvragen of de muziek van Monkey3 wel zang nodig heeft. Als er namelijk één band in staat is om sprekende en uiterst sfeervolle instrumentale muziek te maken, dan is het dit gezelschap uit Lausanne wel. Vooralsnog lijken de vocalen een eenmalig probeersel, want op de nieuwste langspeler Sphere zijn de composities weer helemaal instrumentaal.

Sphere kenmerkt zich door lange, op- en afbouwende tracks met veel dynamiek. Elk nummer is een avontuur op zichzelf. Binnen deze avonturen worden de grenzen van psychedelische, progressieve en spacerock verkend. Ondanks de lange speelduur klinken de songs compacter en minder langdradig dan die op Astra Symmetry. Sphere heeft geen echte kraker zoals de plaat The 5th Sun heeft met het epische Icarus. Daar staat tegenover dat elke song sterk is en dat er geen fillers op staan.

Monkey3 is duidelijk weer iets gegroeid op het gebied van songwriting. De composities zitten nog beter in elkaar en klinken volwassener. Maar wat vooral opvalt, is hoe goed de gitaarpartijen van Boris zijn. Zijn gitaarspel treedt vaker op de voorgrond dan voorheen en de gitaarsolo’s zijn van een hoog niveau. Vooral de interactie tussen Boris en toetsenist dB is indrukwekkend.

Elke compositie op Sphere heeft een unieke sfeer. In sommige tracks mikt Monkey3 volledig op een mystieke, scifi-achtige sfeer. Alsof je eenzaam in de ruimte zweeft en zowel rustieke als beangstigende momenten beleeft. In andere songs creëert de groep melancholische en psychedelische sferen die gepaard gaan met veel bombast. Of dit de beste plaat van de Zwitsers is, hangt af van je voorkeur. Het is in ieder geval wel de meest kleurrijke en professionele release van Monkey3.

Tracklist:
1. Spirals
2. Axis
3. Prism
4. Mass (feat. Bumblefoot)
5. Ida
6. Ellipsis

Score: 83 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 8 mei 2019

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.