Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dries (Natan) - 43
  • Glen E. Friedman (fotograaf) - 64
  • Isiul (Hellsaw) - 44
  • Jo Nunez (Firewind) - 38
  • Michał Łapaj (Riverside) - 44
  • Pasi Sipilä (Charon) - 49
  • Riku Hopeakoski (Catamenia) - 48
  • Snowy White (Thin Lizzy) - 78
  • Tim Baumgärtel (Adorned Brood) - 47
  • Timo Tolkki (Stratovarius) - 60
  • Tobias Forge (Ghost) - 45

Vandaag overleden:
  • Norman Smith (Hurricane Smith) - 2008
  • Ronnie Montrose (Montrose) - 2012
Review

Final Breath - Of Death And Sin
Jaar van release: 2018
Label: Metalville
Final Breath - Of Death And Sin
Goed bereid kost even tijd. Final Breath heeft er veertien jaar over gedaan om met de opvolger van Let Me Be Your Tank (2004) te komen. Er zijn in die tussentijd de nodige bezettingswisselingen geweest bij de thrashformatie. De grootste verandering is dat er nu een andere vocalist achter de microfoon staat: Patrick Gajda (The Flesh Trading Company). Drummer Heiko Krumpholz is de enige die er sinds de oprichting in 1993 bij is. Bassist Thomas Wissel doet zijn naam eer aan en is er een aantal jaren tussenuit geweest, maar maakte ook deel uit van de eerste line-up. Gitarist Jörg Breitenbach sloot aan in 1997.

Ondanks de bezettingswisselingen maken de oosterburen nog altijd thrash metal met een melodieuze component en zijn er raakvlakken met melodieuze death metal. De nieuwe collectie songs is echter diverser en dynamischer dan het oudere werk. Waar de referenties aan het oude Sepultura op de plaat van 2004 niet op twee handen te tellen zijn, wisselt het kwartet op Of Death And Sin vaker van tempo en stijl. Daarmee voorkomen de Duitsers dat je het na een drie- of viertal nummers wel hebt gehoord.

Wat ook bijdraagt aan het luisterplezier is het uitstekende mix- en masterwerk van Peter Tägtgren. Hij zorgt voor een volle en energieke sound. De songs knallen de boxen uit. Erbij stilzitten is niet te doen. Babylon C.E. is al een korte, maar fijne intro voor Yearning For Next Murder. In de eerste reguliere track vinden de oosterburen een uitstekende balans tussen agressieve riffs en fijne twinleads. Denk aan een mix van Metallica ten tijde van …And Justice For All, Exodus en Slayer. In het erop volgende Agonized, Zombified, Necrotized lijkt de riff in het couplet veel op die van Blinded By Fear van At The Gates en komt The Crown in gedachten op.

Origineel is het dus allemaal niet, maar het luistert allemaal wel erg lekker weg en meerdere tracks blijven hangen. De zojuist besproken tracks zijn erg gaaf. De meeste composities zijn thrashgerelateerd, maar in het zeer overtuigende Immemorial Disease komen de invloeden van Bolt Thrower en Death duidelijk naar voren. Patrick zet hier niet alleen zijn verstaanbare thrashvocalen in, maar ook zijn grunts. Die afwisseling is wel prettig.

Ook op instrumentaal vlak is er voldoende variatie. Zo wijkt het groovy en tevens melodieuze Tear Me From My Dreams (Machine Head meets In Flames) behoorlijk af van wat je tot dan toe hebt gehoord. Het nummer, dat aanvankelijk knipoogt naar traditionele metal, luidt een korte fase met meer sfeergerichte nummers in, waarin vooral het prima leadgitaarwerk opvalt. Het snelle Illega-lie-sating brengt vervolgens de circlepit weer op gang.

Of Death And Sin scoort niet hoog op originaliteit, maar het is een erg fijne thrashplaat die uitnodigt om keer op keer gedraaid te worden. Het is een krachtige collectie songs met behoorlijk wat memorabele nummers. Dit dankzij het uitstekende werk van Peter Tägtgren en een gemotiveerde groep muzikanten. Hou je van thrash met agressieve vocalen, maar met een melodieuze inslag waarin het gitaarwerk een belangrijke rol speelt, dan is het zeker de moeite waard om onderstaande lyricvideo te bekijken.

Tracklist:
1. Babylon C. E.
2. Yearning For Next Murder
3. Agonized, Zombified, Necrotized
4. Born Against
5. Immemorial Disease
6. Tear Me From My Dreams
7. ...When Finally Mighty Kings Fall
8. Illega-lie-sating
9. Chaos Unity
10. Annihilation

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 1 mei 2019

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.