Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian "Flake" Lorenz (Rammstein) - 59
  • Derek Lawrence (producent)† - 84
  • Fallon Bowman (Kittie) - 42
  • George Hardie (illustrator) - 81
  • Joey Cape (Lagwagon) - 59
  • Logan Mader (Machine Head) - 55
  • Paul Raymond (UFO)† - 80
  • Pierre Vervloesem (X-Legged Sally) - 61
  • Thomas Lindner (Schandmaul) - 51
  • Viesturs (Infected) - 42
  • Zak Tell (Clawfinger) - 55

Vandaag overleden:
  • Dino Valenti (Quicksilver Messenger Service) - 1994
Review

Alice In Chains - Rainier Fog
Jaar van release: 2018
Label: BMG

Alice In Chains - Rainier Fog

De doorstart van Alice In Chains in 2006 met de nieuwe zanger/gitarist William DuVall blijft een gevoelig punt bij de fans van de groep uit Seattle. "Zonder Layne Staley geen Alice In Chains" is een veelgehoorde uitspraak bij de tegenstanders. Uiteraard is Staley qua zanger praktisch onvervangbaar, maar de groep blijft nog altijd immens populair. De 2.0-versie van één van de bekendste grunge-formaties heeft zich inmiddels bewezen, want Rainier Fog is alweer het derde prima album.

Rainier Fog is een ode aan Seattle, de regenachtige stad in het noordwesten van de Verenigde Staten waar grunge is ontstaan. De plaat is grotendeels opgenomen in ‘jet city’, iets wat de groep niet meer gedaan heeft sinds het gelijknamige album uit 1995. Waar Black Gives Way To Blue (2009) vooral een bevestiging is dat de groep het nog in zich heeft, is The Devil Put Dinosaurs Here (2013) te scharen bij het beste werk van de groep. Rainier Fog kenmerkt zich door songs die wat luchtiger klinken zonder daarbij het duistere Alice In Chains-randje te verliezen.

Wie de nieuwe plaat voor het eerst beluistert, komt niet voor verrassingen te staan. The One You Know trapt af met een vertrouwd geluid. De harmoniserende zang van Jerry Cantrell en DuVall is direct herkenbaar en ook het gitaargeluid van Cantrell herken je uit duizenden. Het nummer heeft een pakkend refrein en loopt ouderwets lekker. Ook de titeltrack heeft een goede flow. Dit nummer wordt getrokken door goed verzorgde zanglijnen van DuVall. Later op het album blinkt hij op dat gebied ook uit in So Far Under en Never Fade. Laatstgenoemde songs klinken onmiskenbaar als Alice In Chains, waarin de melodie en het duistere karakter hand in hand gaan.

In Fly en Maybe neemt Cantrell de leadvocalen voor zijn rekening. Beide nummers zijn typische Cantrell-composities waarin zijn akoestische gitaarspel voor een luchtige ondertoon zorgen. Drone is één van de interessantste composities van deze plaat. Vooral de ritmiek is avontuurlijk, iets waar drummer Sean Kinney en bassist Mike Inez een compliment voor verdienen. Het nummer heeft doom-achtig gitaarwerk, maar klinkt tegelijkertijd mysterieus.

Rainier Fog klinkt luchtiger en minder venijnig dan zijn voorganger The Devil Put Dinosaurs Here. Ook ontbreekt het aan echte uitschieters. Daar staat tegenover dat de zanglijnen van Cantrell en DuVall beter verzorgd zijn dan ooit. Dit zijn gewoon weer tien prima tracks die ieder Alice In Chains 2.0-fan op den duur ongetwijfeld gaat omarmen.

Tracklist:
1. The One You Know
2. Rainier Fog
3. Red Giant
4. Fly
5. Drone
6. Deaf Ears Blind Eyes
7. Maybe
8. So Far Under
9. Never Fade
10. All I Am

Score: 80 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 22 augustus 2018

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.