Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
  • 16 juli:
  • Dong Open Air
  • 17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
    11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en IInternal Bleeding
Kalender
Vandaag jarig:
  • Daniel MacMaster (Bonham)† - 58
  • Dave Fortman (Ugly Kid Joe) - 59
  • David Baerwald (David And David) - 66
  • Hank Shermann (Mercyful Fate) - 68
  • John Douglas (Anathema) - 54
  • Larry Barragán (Helstar) - 62
  • Richie Sambora (Bon Jovi) - 67

Vandaag overleden:
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore) - 2005
Review

Black Space Riders - Amoretum Vol.2
Jaar van release: 2018
Label: Cargo Records

Black Space Riders - Amoretum Vol.2

Het is slechts zes maanden geleden dat Black Space Riders zijn laatste full-length uitbracht. Op Amoretum Vol.1 laten de Duitsers horen dat ze niet vies zijn van flink wat variatie in hun composities. De groep noemt zijn muziek ‘new wave of heavy psychedelic space rock’, maar bij vlagen gaat de muziek alle kanten op. Amoretum Vol.2 is wat steviger, maar ook net zo divers als het eerste deel van het tweeluik.

Zoals de titel al doet vermoeden, is liefde het centrale thema van deze twee releases. In het toepasselijk getitelde LoveLoveLoveLoveLoveLoveLoveLoveLove (Break The Pattern Of Fear) zit de songtekst “Fear leads to anger. Fear leads to hate. Hate leads to suffering. Suffering and pain”, waarmee de Duitsers aangeven dat angst de boosdoener en liefde de sleutel is in ons leven. Ondanks dat de teksten wat hippieachtig overkomen, beukt het nummer lekker weg met zijn opzwepende riffs en rauwe vocalen. Met ook Before My Eyes en Assimilating Love vroeg in de tracklist opent de plaat behoorlijk stevig.

Black Space Riders laat zich van diverse kanten horen. Soms geslaagd, soms minder geslaagd. Zo hadden de flauwe meezinger Sláinte (Salud Dinero Amor) en het funky, maar weinig opzienbarende Body Move van mij niet gehoeven. De Duitsers zijn op hun sterkst wanneer de psychedelica en melodie de overhand hebben. Walls Away, In Our Garden, Leaves Of Life (Falling Down), Take Me To The Stars, Ch Ch Ch Ch Pt. I (The Ugly Corruptor) en The Wait Is Never Over zijn daar goede voorbeelden van. Stuk voor stuk zijn het prachtige, sfeervolle songs.

Amoretum Vol.2 is evenals zijn voorganger geen foutloze plaat. Misschien had de groep van de tweeëntwintig songs enkele moeten schrappen. Aan de andere kant is dit zo’n typische plaat waarvan je imperfecties voor lief neemt. Zo stoor ik mij altijd aan Duitse bands met zangers die in het Engels zingen met een flink Duits accent. Ook Black Space Riders heeft dit ‘Scorpions-effect’, maar de muziek is sfeervol genoeg om te voorkomen dat zoiets het gaat verpesten. Ondanks dat Black Space Riders af en toe de plank mis slaat, is dit een album een aanrader. Zeker voor wie van genre-overstijgende en avontuurlijke muziek houdt.

Tracklist:
1. Before My Eyes
2. LoveLoveLoveLoveLoveLoveLoveLove Love (Break The Pattern Of Fear)
3. Walls Away
4. Slaínte (Salud, Dinero, Amor)
5. Assimilating Love
6. In Our Garden
7. Leaves Of Life (Falling Down)
8. Body Move
9. Take Me To The Stars
10. Ch Ch Ch Ch Pt. I (The Ugly Corruptor)
11. Ch Ch Ch Ch Pt. II (Living In My Dream)
12. Chain Reaction
13. No Way
14. The Wait Is Never Over

Score: 80 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 14 augustus 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.