Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • Luna Kills en Pacemaker
  • M'era Luna
  • Wolfmother
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
Geen concerten bekend voor 07-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Kaina (Messiah)† - 57
  • Báthori Erzsébet (seriemoordenaar)† - 466
  • Bruce Dickinson (Iron Maiden) - 68
  • Gaahl (Gorgoroth) - 51
  • Jamey Jasta (Hatebreed) - 49
  • Johnny Solinger (Skid Row)† - 61
  • Kevin Ratajczak (Electric Callboy) - 41
  • Lynn Strait (Snot)† - 58
  • Michael Weikath (Helloween) - 64
  • Omar Espinosa (Escape The Fate) - 42
  • Pete Way (UFO)† - 76

Vandaag overleden:
  • Howie Beno (Ministry) - 2020
Review

Seedy Jeezus - Polaris Oblique
Jaar van release: 2018
Label: Lay Bare Recordings

Seedy Jeezus - Polaris Oblique

Ze zijn er in groten getale; rockgroepen die beïnvloed zijn door de muziek uit de jaren zeventig. Er is meestal muzikaal weinig op aan te merken. Soms klinkt het geforceerd en niet altijd oprecht. Polaris Oblique, het tweede album van de Australische heavypsychgroep Seedy Jeezus, is eveneens een ode aan de muziek uit die tijd. Seedy Jeezus is echter een band waarbij je hoort dat de bandleden echt houden van seventies-rockmuziek. Belangrijker nog: de band schrijft liedjes met een ziel.

Seedy Jeezus is een powertrio zoals een powertrio moet zijn. Drummer Mark Sibson en bassist Paul Crick vormen als ritme-sectie het stevige fundament. Sibsons drumstijl is heerlijk explosief en krachtig. Crick is geen bassist die in dienst van de band speelt. Hij treedt regelmatig op de voorgrond met pakkende baslijnen. Dat gitarist (en tevens zanger) Lex Waterreus beïnvloed is door Jimi Hendrix, Rory Gallagher en David Gilmour is goed hoorbaar. Zijn (talrijke) gitaarsolo’s klinken ssoms bezeten zoals die van Hendrix, maar ook speels en bluesy zoals die van Gallagher en psychedelisch zoals die van Gilmour.

Dat de Australiërs houden van lange jamsessies is geen geheim. De songs op Polaris Oblique lenen zich dan ook uitstekend voor uitbreidere live-vertolkingen. De plaat herbergt met Intro – Polaris Oblique, Everything Is Alright, Oh Lord (Part Two) en Barefoot Travelin’ Man enkele opzwepende nummers die duidelijk in de richting van heavypsych gaan. Dripping From The Eye Of The Sun en Treading Water zijn twee prachtige, dromerige songs die overduidelijk geschreven zijn met Pink Floyd als blauwdruk. De absolute uitschieter is My Gods Are Stone. In het nummer zijn Isaiah Mitchel (Golden Void, Earthless) en Tony Reed (Mos Generator en tevens producer van deze plaat) als gastmuzikanten te horen. Het is een adembenemend mooi nummer dat van het begin tot het einde klopt.

Seedy Jeezus maakt échte muziek. Songs met een kop en staart. Liedjes waar een ziel in zit. De plaat heeft ondanks de diversiteit een heerlijke flow. Polaris Oblique is zonder twijfel jaarlijstmateriaal als het gaat om stevige psychedelische muziek. Klasse heren!

Tracklist:
1. Intro-Polaris Oblique
2. Everything Will Be Alright
3. 3 Million Light Years
4. My Gods Are Stone
5. Oh Lord (Part One)
6. Oh Lord (Part Two)
7. Dripping From The Eyes Of The Sun
8. Treading Water
9. Barefoot Travellin' Man

Score: 86 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 10 augustus 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.