Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Harakiri For The Sky - Arson
Jaar van release: 2018
Label: Art Of Propaganda
Harakiri For The Sky - Arson
Harakiri For The Sky staat sinds het verschijnen van Aokigahara (2014) op mijn netvlies, maar is vooral dankzij het fantastische III: Trauma (2016) in rap tempo opgeklommen tot een van de beste hedendaagse ‘post-blackmetalbands’. Vrijwel alles klopt aan de vorige langspeler: de meeslepend opgebouwde nummers, vol tragiek en melancholie, de finesse van de vaak lange composities, de ogenschijnlijk eenvoudige switches tussen stuwende, bijna rockende passages en sfeervolle post-rock en vooral het gemak waarmee de band met briljante gitaarmelodieën strooit. Twee jaar na dit meesterwerk verschijnt alweer een nieuwe full-length van deze Oostenrijkers. Arson ligt vanaf midden februari in de schappen.

Met een lengte van zesenzestig minuten is ook dit nieuwe album bepaald niet kort van stof. Maar ook nu blijkt al vanaf de eerste luisterbeurt weer hoe goed de muziek in elkaar zit. Voorzien van een onberispelijke productie weten de zeven lange, prachtig opgebouwde nummers stuk voor stuk de juiste snaar de raken. De stuwende, krachtige drumritmes geven de muziek een meer dan solide basis mee, maar het zijn de tranentrekkend mooie melodielijnen en tremoloriffs waaraan de muziek van Harakiri For The Sky zijn emotionele lading ontleent. In combinatie met de persoonlijke teksten, die in hun somberheid en wanhoop vaak pijnlijk realistisch zijn, zorgt dat voor een album dat de luisteraar diep zal weten te raken.

Vaak is de mooiste muziek ook de meest treurige. Dat geldt zeker voor Harakiri For The Sky, want de melancholie die uit de nummers spreekt, is haast tastbaar. Zo zijn The Graves We Dug en You Are The Scars magistrale, uitgesponnen nummers die niet alleen qua melodieën geweldig in elkaar zitten, maar ook qua tekstuele inhoud diep gaan. Datzelfde geldt in nog sterkere mate voor Stillborn, dat misschien wel het beste nummer op het album is. Ondanks de lengte van de nummers, zit ieder nummer fantastisch in elkaar. Heroin Waltz is het meest divers en begint met een subliem akoestisch intro (een gastbijdrage van Bernth Brodträger), om vervolgens direct in vlammende black metal over te gaan. De muziek zit vol spannende tempowisselingen en catchy ‘hooks’ die de nummers hun herkenbaarheid geven.

Arson is nu al het vierde prachtige album op rij van deze Oostenrijkers. De muziek mag dan geworteld zijn in gevoelens van depressie en wanhoop, de manier waarop de bandleden dat weten te vertalen in meesterlijke muziek van een ongekende muzikaliteit, is niet minder dan briljant te noemen. Arson is meeslepend, groots, intens en wanhopig, maar weet bovenal voor kippenvel te zorgen. Gaat dat horen!

Tracklist:
1. Fire, Walk With Me
2. The Graves We've Dug
3. You Are The Scars
4. Heroin Waltz
5. Tomb Omnia
6. Stillborn
7. Voidgazer

Score: 90 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 2 maart 2018

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.