Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Daniel Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

Thundermother - Thundermother
Jaar van release: 2018
Label: Despotz Records

Thundermother - Thundermother

Even zag het er slecht uit voor het Zweedse Thundermother. In het voorjaar van 2017 bleef gitariste Filippa Nässil alleen achter nadat de overige vier bandleden met de noorderzon vertrokken. Ze liet het er niet bij zitten en zocht met succes naar vervanging. Nog geen jaar later is de vrouwengroep een kwartet en is er een nieuw, gelijknamig album, Thundermother, met daarop dertien verse rock-‘n-rollnummers.

Ondanks dat de groep voorzien is van een flinke dosis vers bloed, is er aan de formule en het geluid van Thundermother weinig veranderd. De meiden maken muziek die geïnspireerd is door de hardrock van de jaren zeventig en vroege jaren tachtig. Muziek die ligt in het straatje van Motörhead, AC/DC en in hedendaagse termen een zusterband vormt van Airbourne en Danko Jones. Heerlijke, pure hardrock met zware gitaren en opzwepende zanglijnen, die afgemaakt wordt met een dikke bluesvernislaag.

De plaat trapt af met de standaard midtempo rocker Revival. Echt knallen doet het vanaf single Whatever, waar ook een videoclip bij is gemaakt. Wat volgt zijn grotendeels aanstekelijke, energieke rocksongs. Het geluid is iets voller dan op voorgaande platen en dat geldt ook voor de zang van Guernica Mancini, maar over het algemeen zijn er weinig verschillen tussen de oude en nieuwe line-up.

Fire In The Rain is de eerste, enigszins flauwe ballad die zich aandient. Het echte leven en luisterplezier van de plaat zit hem in de rappere en midtempo songs. Wanneer het tempo er tegen het einde van de plaat uitgaat met een aantal persoonlijk getinte, maar ook snel te vergeten tragere nummers, heeft de plaat niet de explosieve nasmaak die je na de eerste paar knallende rocksongs verwacht. Gezien de titels lijkt het deels om een muzikale afrekening met het verleden van de band te gaan. Een ander punt van kritiek is dat de teksten van zangeres Mancini af en toe niet te verstaan zijn, bijvoorbeeld tijdens opener Revival. Verstaanbare, puntige teksten zou de aardige song zeker ten goede komen.

Die kleine punten van kritiek mogen het luisterplezier niet al te veel drukken. Thundermother is een goede basis voor de nieuwe line-up om op voort te bouwen en er is geen twijfel dat dit nieuwe materiaal het live goed zal doen.

Tracklist:
1. Revival
2. Whatever
3. Survival Song
4. Racing On Mainstreet
5. Fire In The Rain
6. Hanging At My Door
7. Rip Your Heart Out
8. The Original Sin
9. Quitter
10. We Fight For Rock ‘n’ Roll
11. Follow Your Heart
12. Children In The Rampage
13. Won’t Back Down

Score: 74 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 28 februari 2018

Meer Thundermother:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.