Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
  • 29 oktober:
  • Geoff Tate
  • 30 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Floor Jansen
  • Focus
  • Kamelot, Xandria, Leaves Eyes' en Elegy
  • Marko Hietala
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • 31 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Funeraria, Veenlijk, Gogmagore én Anapoda
  • Kamelot, Blackbriar, Exit Eden en Temperance
  • MagnaCult en Terradown
  • Man As Plague en Loyalty Ends Here
  • Marko Hietala (DE)
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Timo Tolkki plays Stratovarius
  • Vengeance en Sin City Rebels
  • 1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • Hippotraktor en Hypno5e
  • Ignite en Cancer Bats
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
  • 2 november:
  • Erra, Currents, Caskets en Aviana
  • 3 november:
  • Carpenter Brut, Health en Vowws
  • Nicko McBrain
  • Puscifer en Dave Hill
    28 november:
  • Fleddy Melculy
  • The Progspace 10 years anniversary: The Aurora Project, Soulsplitter, Feather Mountain, Ihlo, An Abstract Illusion, Persefone
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akos Pirisi (To-Mera) - 50
  • Bahij Ghatta (The Hourglass) - 41
  • Daniele Fuligni (Kaledon) - 44
  • Dave Wyndorf (Monster Magnet) - 70
  • Desmond Child (songwriter) - 73
  • Gerald "Jezz" Woodruffe (Black Sabbath) - 75
  • Howard Blake (componist) - 88
  • Malthus (Hellsaw) - 44
  • Sathur (Shores Of Sheol) - 39
  • Timi Hansen (Mercyful Fate)† - 68

Vandaag overleden:
  • Christian Loos (Funeral) - 2006
  • Jerry Lee Lewis - 2022
Review

Jag Panzer - The Deviant Chord
Jaar van release: 2017
Label: SPV / Steamhammer Records

Jag Panzer - The Deviant Chord

Toen in 2011 na de release van The Scourge Of The Light werd aangekondigd dat Jag Panzer uit elkaar zou gaan, bleven veel fans met een bittere smaak achter. Hoeveel fans dit in Nederland precies zijn, zou ik niet kunnen zeggen aangezien Jag Panzer ondanks constant hoge kwaliteit bij ons altijd een beetje in een niche is blijven steken. Waar bands als Metal Church en Iced Earth hier altijd wel een publiek weten te trekken, blijft deze band toch altijd net te kunstzinnig of moeilijk. Zonde, want buiten het bewierrookte debuut Ample Destruction zijn ook latere albums als Mechanized Warfare en Casting The Stones absolute US-powermetalpareltjes.

Ik miste op The Scourge Of The Light altijd een beetje de echt spannende nummers en heb de plaat zodoende altijd een beetje een makke afsluiter gevonden. Gelukkig was de split van relatief korte duur en is er nu The Deviant Chord. Om de fans nog extra op te winden, speelt Joey Tafolla (van Ample Destruction en The Fourth Judgement) weer mee. En hoe! Ondanks dat opener Born Of The Flame en de track erna, Far Beyond All Fear, verreweg de meest standaard songs op het album zijn, zorgen zijn opzwepende gitaarsolo's in combinatie met Harry Conklins eigenzinnige zang er meteen voor dat de aandacht getrokken wordt. Met de titeltrack krijgen we zelfs een potentiële klassieker voorgeschoteld waarin ook de kenmerkende Jag Panzer-vioolpartijen tevoorschijn worden getrokken. Het nummer heeft een spannende, melodieuze opbouw met akoestische gitaarpartijen en de eerder genoemde vioolpartijen, om vervolgens los te barsten in een portie krachtige gitaarriffs en enkele van de beste schreeuwpartijen die Conklin het afgelopen decennium heeft opgenomen.

De band waagt zich met Foggy Dew aan een cover van deze bekende Ierse folksong, maar wonder boven wonder werkt het goed. Ook de bijna radiovriendelijke ballad Long Awaited Kiss raakt de gevoelige snaar door de fijne viool- en pianopartijen. Tracks als Salacious Behavior en Fire Of Our Spirit hebben daarnaast heerlijk galloperende Maiden-esque melodielijnen, terwijl afsluiter Dare een epische track is met een van de stoerste refreinen uit de Jag Panzer-geschiedenis.

Voor het geval dat ik nog niet duidelijk was: The Deviant Chord is een uitstekende comeback van een band die nooit uit elkaar had moeten gaan. De productie spettert, de songs zijn zonder uitzonderingen goed in het gehoor liggend en toch spannend en vooral het sologitaarwerk is om van te smullen. Samen met Iced Earth's Incorruptible zeker een van de beste powermetalplaten die we dit jaar uit de Verenigde Staten voorgeschoteld krijgen en hopelijk een reden om Jag Panzer toch weer eens naar Europa te laten komen!

Tracklist:
1. Born Of The Flame
2. Far Beyond All Fear
3. The Deviant Chord
4. Black List
5. Foggy Dew
6. Divine Intervention
7. Long Awaited Kiss
8. Salacious Behavior
9. Fire Of Our Spirit
10. Dare

Score: 88 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 19 november 2017

Zoeken
    26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
  • 30 oktober:
  • Acherontas - Praxis I – XXX Years Anniversary of Magick and Metamorphosis
  • Avaland - Chemical Poetry
  • Carmeria - Ex Cathedra
  • Cirith Ungol - All The Shadows
  • Cryptorium - Through the Bowels of Ceaseless Dissonance
  • Deathwards - Realms Of Sin
  • Dream Unending - Certain Uncertainties
  • Electric Guitars - What Are We Waiting For
  • Embrace of Thorns / Invocation (Chile) - Invoking the Noumenon / Crushing the Feeble Messianic Embrace (split)
  • Enslaved - Mið
  • Exhumed / Nunslaughter / Molder / Traffic Death - 4 Way Split
  • Fleddy Melculy - L'Avocat Du Diable
  • GABRIEL LEJEUNE - Pyrmamids
  • Gammacide - Toxic Mercenaries
  • Grotesqueries - Nightmare Delirium
  • Korrupt - The Weight We Carry
  • Laser Dracul - Hin Håle Blues
  • Lumsk - Einsemda
  • MASTER BOOT RECORD - COMPUTER METAL
  • Moonwraith - To The Woods
  • Noothgrush - Man is His Own Tormentor
  • Radbraker - When the mist falls...
  • Rattlesnakes - Shadows In The Night
  • Sarcator - The Ones We Follow
  • Somnent - Heirloom
  • Temple Nightside - Cenotaph Severance LP/CD
  • The Astral Prophets - Invasion
  • The Curse Made Flesh - To Each Their Hell
  • Traumatomy - Ascension Of The Ineffable
  • TROLLDOM - Tronen
  • Velnias - Substrate Haruspex
  • Vermianaevus - Vermianaevus
  • Vigil - Primordial Rites
  • VIGIL (Virginia) - Primordial Rites
  • Within The Realm - ...Of Systemic Decay
  • Xentrix - Allied With The Enemy
  • 31 oktober:
  • Arckanum - Beswärjelsin
  • Arckanum - Beswörilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.