Into The Grave 2026
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

Running Wild - Black Hand Inn (re-release)
Jaar van release: 2017
Label: Noise BMG
Running Wild - Black Hand Inn (re-release)
Het Duitse platenlabel Noise Records geniet in metalen kringen een legendarische status. De maatschappij staat immers bekend als ontdekker van succesvolle acts als Helloween, Kreator en Voivod. En natuurlijk Running Wild, het piratenschip van de Duitse heavy metal. Onder de naam Noise BMG is onlangs een doorstart gemaakt. De huidige club werkt momenteel hard om het omvangrijke archief weer fatsoenlijk en opgefrist op cd en lp de markt op te krijgen. Mooi gebaar, want veel van die oude albums zijn al jaren niet meer fatsoenlijk te krijgen.

Daaronder valt dus eveneens een groot deel van de Running Wild-discografie. De albums tot en met Masquerade hebben alle een grondige lik verf gekregen en zijn met extra nummers en in sommige gevallen bonuscd's opnieuw uitgebracht. De oogst op Black Hand Inn lijkt met twee extra liedjes in eerste instantie wat karig, maar wie beter kijkt, herkent de songs van de zeldzame The Privateer-ep. Een gezocht hebbedingetje, dus is het aardig van Noise om deze tracks aan het album toe te voegen.

Aan de andere kant vraag ik me wel af wie tijdens één luisterbeurt zover weet te komen. Black Hand Inn is met bijna zeventig minuten sowieso al een lange plaat. Zelf ben ik er met moeite in geslaagd om het album een aantal keer uit te zitten. Niet dat deze schijf slecht is, maar het materiaal behoort niet tot de meest afwisselende muziek die Running Wild ooit schreef. Tempo's, riffs en melodieën liggen vrijwel elk nummer sterk in elkaars verlengde. Dat de solo's zo nu en dan identiek zijn, heb ik al vaker geroepen, dus daar maken we verder maar geen woorden meer aan vuil.

Toch prijken er op deze plaat meer goede composities dan op de twee vorige cd's. Het titelnummer is bijvoorbeeld een lekkere kraker en de afsluitende epic Genesis (The Making And The Fall Of Man) is één van de betere tracks van de Duitsers. Waar veel nummers op het album compromisloos doorrammen, daar is in het slotstuk wel gedacht aan een spanningsopbouw en goed uitgewerkte melodieën. De stem van Rolf is normaal gesproken weinig verheffend, maar in de afsluiter bewijst de kapitein dat hij zo nu en dan toch een noot weet te raken.

Veel fans denken er ongetwijfeld anders over, maar Black Hand Inn is mijns inziens een opmaat naar één van de hoogtepunten uit het oeuvre. Dit album is weliswaar ook goed, maar kan toch niet tippen aan de sterkste werkstukken uit de discografie. Eén ding staat echter wel als een paal boven water. Het schilderij dat de hoes van Black Hand Inn siert, is verreweg de mooiste voorkant van alle Running Wild-platen. Reden temeer om dit album op vinyl aan te schaffen.

1. The Curse
2. Black Hand Inn
3. Mr. Deadhead
4. Soulless
5. The Privateer
6. Fight The Fire Of Hate
7. The Phantom Of Black Hand Hill
8. Freewind Rider
9. Powder & Iron
10. Dragonmen
11. Genesis (The Making And The Fall Of Man)
12. Dancing On A Minefield
13. Poisoned Blood

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 20 oktober 2017

Meer Running Wild:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.