Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juli:
  • Bospop festival
  • 16 juli:
  • Dong Open Air
  • 17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
  • 18 juli:
  • Dong Open Air
  • Nederlands Kampioenschap Grunten
  • Tilburg Metal Fest
    12 augustus:
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Adams (Manowar) - 74
  • Eric Carr (Kiss)† - 76
  • John Petrucci (Dream Theater) - 59
  • Samer El Nahhal (Lordi) - 51
  • Sharon Den Adel (Within Temptation) - 52

Vandaag overleden:
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond) - 2006
Review

Vulture Industries - Stranger Times
Jaar van release: 2017
Label: Season of Mist

Vulture Industries - Stranger Times

De Noorse bands Vulture Industries en Arcturus zijn te zien als de vaandeldragers van de avant-gardemetal. Beide bands startten aanvankelijk met een flinke dosis blackmetal in hun muziek. Vooral bij Vulture Industries heeft de experimentele insteek en blackmetal in de loop der jaren plaatsgemaakt voor een toegankelijkere sound. Hoewel de groep op de laatste plaat The Tower soms nog steeds overkomt als een rariteitenkabinet, is de muziek melodieuzer en laagdrempeliger dan ooit. De nieuwste langspeler Stranger Times doet daar nog een schepje bovenop en is bij vlagen zelfs catchy te noemen.

Stranger Times opent met Tales Of Woe en As The World Burns, twee sterke tracks die muzikaal in het verlengde van The Tower liggen. In het dynamische Tales Of Woe zijn er met de riffs en het drumwerk nog wat sporen van blackmetal hoorbaar. Bjørnar Nilsen gebruikt zijn stem clean, maar ook weer hijgend en fluisterend, in de stijl van Mike Patton (Faith No More, Mr.Bungle). Het sterke, poppy refrein van Tales Of Woe verraadt al waar de Noren zich dit keer op gefocust lijken te hebben. In bijna alle composities van Stranger Times ligt de nadruk op de zanglijnen van Nilsen. Ook zijn er veel meer achtergrondvocalen hoorbaar. Dat is even wennen, maar dat levert met Strangers een prachtige song op. In dit nummer zet Nilsen de toon met zijn breed, georiënteerde zanglijnen. Zijn zang is met opzet wat zwalkend en fragiel neergezet, een stijl die wat doet denken aan Russel Mael van de excentrieke artpopgroep Sparks.

Dat Vulture Industries zich meer richt op de zanglijnen betekent niet dat de overige instrumentatie ondergesneeuwd is. Het dubbele gitaarwerk van Eivind Huse en Øyvind Madsen mag er nog steeds zijn. De gitaren klinken wat minder venijnig en staan meer in dienst van het nummer. De gitaarsolo’s daarentegen zijn prachtig en geven de nummers een extra emotionele lading. Met Tales Of Woe, As The World Burns, Strangers, Something Vile, Gentle Touch Of A Killer en Midnight Draws Near levert dit album zes ijzersterke en daarbij nog drie zeer degelijke songs. Stranger Times mag dan niet dezelfde mate van innovatie van The Dystopian Journals hebben, de songs zitten nog steeds goed in elkaar en klinken nog steeds origineler en interessanter dan menig andere metalband.

Tracklist:
1. Tales Of Woe
2. As The World Burns
3. Strangers
4. The Beacon
5. Something Vile
6. My Body, My Blood
7. Gentle Touch Of A Killer
8. Streaming Reflections
9. Midnight Draws Near

Score: 83 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 24 september 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.