Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
    17 december:
  • Landmvrks, Underoath, Pain Of Truth en Split Chain
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex (Infected) - 39
  • Andreas "Vintersorg" Hedlund (Borknagar) - 52
  • Lindsay Messaoudi (Elvaron) - 40
  • Mark McGee (Vicious Rumors) - 60
  • Martin Barre (Jethro Tull) - 79
  • Paul Allender (Cradle Of Filth) - 55
  • Peter Meynckens (Axamenta) - 47
  • Randy Black (Annihilator) - 52

Vandaag overleden:
  • David Van Landing (Michael Schenker Group) - 2015
  • John Glascock (Jethro Tull) - 1979
  • Jonas Christiansen (Slavia) - 2011
Concertreview

Death Alley en Need
Op 26 juni 2015 in Little Devil, Tilburg
Tekst door Ruud
Het is vrijdagavond en voor de ingang van Little Devil te Tilburg verkiest een aanzienlijke groep mensen de koele avond voor een plaats in het warme café. Enkele malen eerder heeft Death Alley geslaagde optredens neergezet in het kleine, gezellige zaaltje in het zuiden des lands, maar vanavond gaat het bijzonder worden. Kort ervoor presenteerden deze Amsterdammers in eigen stad in Paradiso hun debuutalbum.

Death AlleyDeath Alley

Op het laatste moment wordt er nog een support act toegevoegd en dat blijkt het eveneens Amsterdamse Need te zijn. Dat ik er nog niet van gehoord had, is niet iets dat ik mezelf moet aanrekenen. Need bestaat nog niet zo lang en heeft nogal wat roots in de punk. In dat opzicht heeft het wel wat weg van Death Alley. Ook deze heren lijken het genre ontgroeid te zijn en mengen de energie ervan met het songgerichte aspect van stevige hardrock. Ik moet toegeven dat ik verwachtte snel weer de koelte van de straat op te zoeken, maar deze heren doen het helemaal niet verkeerd. De zanger is nog het energiekst van allemaal en in een half uur tot drie kwartier schotelt dit gezelschap ons een pak toffe songs voor. Je snapt het al: dit is een bandje om in de gaten te houden. Zeker als ze gaan groeien zoals hoofdact van vanavond.

Een kleine twee weken na de show in Paradiso, presenteert Death Alley zijn allereerste telg in Tilburg. Het zaaltje vult zich aangenaam en om me heen zie ik bekende gezichten uit onder andere The Devil’s Blood. Helaas geen White Faces met Farida vanavond (wat in Paradiso wel gebeurde), maar een smetteloze uitvoering van Black Magick Boogieland. Inmiddels zie ik Death Alley voor de derde keer optreden en het wordt steeds beter. Het helpt natuurlijk als je bekend bent met het songmateriaal. Waar ik nog wel even voor terugdeins, is de ware seventies pornolook van zanger Douwe. De snor en bakkebaarden maken het wel echt af! Het optreden gaat natuurlijk door. De presentatie is minder energiek dan die van Need, maar dat neemt niet weg dat Death Alley weet hoe ze een feestje moeten bouwen. Toen ik onlangs met Oeds Beydals sprak, vertelde hij dat de band steeds blijft groeien, al zou ik zweren dat dit viertal nu al in topconditie is. Een strak ingespeelde set doet het vermoeden rijzen dat er een ingestudeerd kunstje wordt opgevoerd, maar dat is verre van het geval. Niet alleen worden de songs in een licht gewijzigde volgorde (ten opzichte van het album) gespeeld, maar is er ook ruimte voor enkele jams. En alsof dat nog niet genoeg is, speelt Death Alley nog wat covers, zoals een sterke uitvoering van Pentagram’s Forever My Queen. De kers op de taart is een fenomenale uitvoering van Supernatural Predator, waarbij de improvisaties kippenvel bij ondergetekende opleveren. Als toegift wordt NIB van het almachtige Black Sabbath gespeeld en stapt de heftig zwetende band van het podium. Het publiek is razend enthousiast en dat is compleet terecht. De aandacht gaat vooral uit naar het sublieme gitaarspel van Oeds Beydals, maar zijn bandgenoten verdienen eveneens een pluim. Klasse moatjes!

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.