Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
Geen concerten bekend voor 10-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Dalbec (Converge) - 51
  • Glen Buxton (Alice Cooper)† - 78
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer)† - 78
  • Jenni Onishko (Kivimetsän Druidi) - 43
  • Martin Motnik (Eisbrecher) - 53
  • Roy Thomas Baker (producent)† - 79
  • Scott Columbus (Manowar)† - 69
  • Terry Butler (Obituary) - 58
  • Zoltán "Zoli" Téglás (Ignite) - 56
Concertreview

Threshold en Day Six
Op 24 maart 2011 in The Rock Temple, Kerkrade
Tekst door Rik
Foto's door Lieke Schroijen
Hoewel het Kerkraadse The Rock Temple vooral een toevluchtsoord is voor ouderwetse heavy- en powermetalbands, staat er ook wel eens iets anders op het programma. Zo is het op donderdag 24 maart tijd voor de Britse progressieve rock/metal-formatie Threshold om het aanwezige publiek te vermaken. Hoewel de omstandigheden – op een donderdag in een uithoek van Nederland – wellicht niet voor iedereen even gunstig zijn, is The Rock Temple toch gezellig vol deze avond.

Voordat Threshold het podium mag betreden, mag de Nederlandse progressieve metalformatie Day Six de reeds aanwezige bezoekers overtuigen van hun kwaliteiten. En daar slaagt de band behoorlijk in! De band rondom de enorm energieke zanger/gitarist Robbie van Stiphout zet namelijk – gewapend met een prima geluid – een uitermate degelijk optreden neer. Hoewel de statische houding van de overige bandleden anders doet vermoeden, spettert en siddert de complexe muziek wel degelijk. De lange, bij vlagen buitengewoon intense nummers vergen veel aandacht van het publiek, maar wie aandachtig luistert, wordt absoluut beloond. Day Six wisselt moeiteloos Ayreon-achtige bombast af met Floydiaanse soundscapes en gaat zichzelf bij tijd en wijle te buiten aan bizarre, tegendraadse ritmes en structuren, die het hoge spelniveau van deze band etaleren. Een prima opener en een uitstekend visitekaartje, dat mij benieuwd maakt naar het recent verschenen album The Grand Design, waar de band vanavond rijkelijk uit put.

Threshold @ The rock Temple, Kerkrade, 24-3-2011

Hoewel het publiek nog redelijk lauw reageert op de complexe progmetal van Day Six, kan Threshold op beduidend meer respons rekenen. De band rondom de teruggekeerde zanger Damian Wilson komt enthousiast over (op de geheel in de achtergrond opgaande toetsenist na) en ook het – voor een deel Duitse – publiek heeft er zin in. Threshold opent sterk met een nummer van mijn favoriete album (Subsurface). Mission Profile wordt dan ook door een aardig deel van het publiek meegezongen. Het geluid is prima en ook Wilson is goed bij stem. Hij maakt veel contact met het publiek en ontpopt zich tot een energieke en aimabele frontman. Opvallend is dat de nadruk vanavond vooral op de wat oudere nummers ligt. De band grijpt regelmatig terug naar albums als Hypothetical (in de vorm van The Ravages Of Time) en Wounded Land (het sterke Paradox).

Threshold @ The rock Temple, Kerkrade, 24-3-2011

Helaas blijft het materiaal van het zeer overtuigende laatste album Dead Reckoning beperkt tot het krachtige Slipstream en het opmerkelijke, uitgesponnen Pilot In The Sky Of Dreams, waarmee Threshold teruggrijpt op de klassieke symfonische rock uit de jaren '70. Wellicht dat de heren dat materiaal al te vaak hebben gespeeld de laatste tijd, want het album stamt alweer uit 2007. Na het publiek een kleine twee uur verwend te hebben, volgt na de reguliere set een mooie toegift, waarin de band onder andere mijn favoriete nummer – The Art Of Reason – speelt. Dat nummer wordt dan ook luidkeels meegezongen door een groot deel van de aanwezigen. Kortom: hoewel de redelijk kleine zaal niet helemaal vol is, beleven zowel de enthousiaste aanwezigen als de band een prima avond die zeker voor herhaling vatbaar is.

Threshold @ The rock Temple, Kerkrade, 24-3-2011
Threshold @ The rock Temple, Kerkrade, 24-3-2011
Threshold @ The rock Temple, Kerkrade, 24-3-2011

Klik op de foto's voor grotere versies

Helldorado

Reactie van Tim op 13-04-2011 om 09:20u


Da's pas een tering eind weg, Kerkrade ...

Reactie van - op 13-04-2011 om 10:18u


In Zoetermeer waren beide bands ook zeer goed. Altijd een genot om Threshold live te zien! Valt nooit tegen!

Reactie van kef op 13-04-2011 om 20:46u


The Art of Reason!!!!! Hulde!!!!

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.