Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2026 werd uitgebracht?

Amon Amarth - The Allfather Awakens
Brymir - What We Leave Behind
Butcher Babies - Nightbloom
Carnation - Symphony In Flesh
Cirith Ungol - All The Shadows
Enslaved - Mið
Escape The Fate - The Last Goodbye
Forbidden - Forbidden
Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
Gloryhammer - Space 1993
Graveyard - Fever
Greta Van Fleet - Palace For The People
Imminence - Axis Mundi
Insomnium - Netherworlds
Left To Suffer - Unwelcome Guest
Mental Cruelty - Echoes Of A Forlorn Land
Ministry - Hate To Go
Miss May I - No Place For Me
Nickelback - Everything Under The Sun
Queens Of The Stone Age - Perfecth
Rattlesnakes - Shadows In The Night
Shores Of Null - Homesick
Tony Iommi - From The Dark
Wolves In The Throne Room - Estuary
een ander album uit oktober 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 november:
  • Brainstorm festival
  • Electric Eel Shock en De Stekkers
  • Grindpad en Razorblade Messiah
  • Man As Plague, Temptations For The Weak en Crazed
  • O.R.k.
  • Weekend Nachos, Seein' Red, Pressure Pact, Abusive Forms en Opstand
  • 7 november:
  • Brainstorm festival
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Insurrectio, Boneripper, Written In Blood en Deafened To Death
  • 8 november:
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Helldriver
  • Korn, Architects en Pixel Grip
  • Vengeance, Seven Thirty en Helldriver
  • 10 november:
  • Chemicide en Velozza
  • Fabio Lione
  • Fifth Angel en Leatherwitch
  • 11 november:
  • Enter Shakiri, Holding Absence en The Callous Daoboys
  • Fabio Lione
    6 december:
  • Eluveitie, Pain en Wolfheart
  • Metal yoga
  • Napalm Death, Master, Brat en Goatburner
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Roberts (Jizmak Da Gusha) (Gwar) - 59
  • Carmelo Orlando (Novembre) - 53
  • Craig Goldy (Dio) - 65
  • George Young (The Easybeats)† - 80
  • Greg Graffin (Bad Religion) - 62
  • Jack Douglas (producent) - 81
  • Lars Szöke (Hypocrisy) - 57
  • Mart Kalvet (Herald) - 51
  • Noora Louhimo (Battle Beast) - 38
  • Paul Gilbert (Mr. Big) - 60
  • Rozz Williams (Christian Death)† - 63
  • Sonja Kraushofer (Oomph!) - 48
  • Wil Rees (illustrator) - 60

Vandaag overleden:
  • Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (componist) - 1893
Concertreview

Elvenking en Chain Of Dogs
Op 14 januari 2011 in The Rock Temple, Kerkrade
Een review door Rik
Foto's door Lieke Schroijen
Hoewel het metalaanbod in Zuid-Limburg lange tijd beperkt is gebleven tot regionale metalbands, is er met de komst van The Rock Temple te Kerkrade licht aan de horizon gekomen voor veel metalfans in deze regio. Zeker de liefhebbers van power metal en traditionele heavy metal komen normaal gesproken goed aan hun trekken met het aanbod van deze nieuwe zaal. Het is dan ook niet verwonderlijk dat veel Duitsers hun weg naar Kerkrade weten te vinden. Ook op vrijdag 14 januari kunnen de liefhebbers van power metal hun hart ophalen. Het Italiaanse Elvenking trapt zijn korte tournee hier namelijk vanavond af.

In eerste instantie zou het Duitse Orden Ogan het voorprogramma verzorgen. Ik zeg bewust ‘zou’, aangezien vanavond al snel blijkt dat de band het optreden heeft moeten afzeggen, naar verluidt omdat de zanger op doktersadvies rust zou moeten houden. De organisatie heeft gelukkig nog in allerijl een vervanger weten op te trommelen in de vorm van Chain Of Dogs, een regionale band die een energieke mengeling van folk, thrash metal en punk ten gehore brengt. De teksten worden deels in het Engels, maar ook voor een groot deel in lokaal dialect gezongen, wat de band een behoorlijke eigen identiteit meegeeft. Vanavond brengt de band vooral materiaal van zijn debuutalbum Gebroake, Gehange En Gewroake ten gehore. De band klinkt enthousiast en de muziek – een soort kruising tussen Korpiklaani en Dropkick Murphy’s – komt goed op het publiek over. Met name frontman Olaf – wiens hardcore- en punkverleden goed in de zang te horen is - geeft een gedreven presentatie weg. Tekstueel gezien laveert de band tussen serieus (Doa Is Mie Land en het op de mijngeschiedenis van Limburg teruggrijpende An´t Front) en humoristisch (het ietwat potsierlijke The Hobbit Killer). Een sterk optreden waarmee de band er waarschijnlijk aardig wat fans bij heeft gekregen.

 @ The Rock Temple, Kerkrade, 14-1-2011

De band waar iedereen echter voor gekomen is, is het Italiaanse Elvenking. Inmiddels alweer tien jaar geleden bestormden deze Italianen de internationale folk en power metalscene met het sublieme, frisse en heerlijk frivool klinkende debuutalbum Heathenreel. Daarna heeft men zich verder ontwikkeld en nieuwe paden verkend, maar voor veel fans is het debuutalbum nog altijd een mijlpaal. Het is dan ook des te spijtiger dat de band vanavond helemaal niets van dat album speelt. Volgens de gitarist lenen de oude nummers zich minder voor een live-vertolking omdat ze wat complexer zijn en daardoor live minder goed zouden overkomen, maar wat mij betreft is dat onzin. Sterker nog: ik durf te wedden dat de zaal volledig uit zijn dak zou gaan bij nummers als Pagan Purity en The Dweller Of Rhymes. Helaas, het zit er niet in vanavond.

 @ The Rock Temple, Kerkrade, 14-1-2011

Dat betekent overigens niet dat Elvenking vanavond een slecht optreden neerzet, want het nieuwe wapenfeit Red Silent Tides mag er ook zeker zijn. De band put vanavond dan ook ruimschoots uit de keuze aan nieuwe nummers van dat album. Zo komen prima uitvoeringen van Dawnmelting, The Last Hour, The Cabal, Runereader en – mijn persoonlijke favoriet – Your Heroes Are Dead voorbij. Hoewel het geluid in eerste instantie te wensen overlaat (met overheersende basgitaar en drums), heeft de band er duidelijk zin in. Het enthousiasme slaat over op het publiek. Gedurende de show wordt het geluid gelukkig ook steeds beter, zodat Elvenking – ondanks het grotendeels ontbreken van oud materiaal – een goed optreden weggeeft. Volgens gitarist Ayden zal de band wellicht dit najaar terug komen met een speciale Heathenreel-show. Wat mij betreft mogen ze, want hoewel het optreden van vanavond zeker geslaagd is, blijf ik toch het gevoel houden dat er meer in had gezeten.

 @ The Rock Temple, Kerkrade, 14-1-2011
 @ The Rock Temple, Kerkrade, 14-1-2011
 @ The Rock Temple, Kerkrade, 14-1-2011
 @ The Rock Temple, Kerkrade, 14-1-2011

Chain Of Dogs:

 @ The Rock Temple, Kerkrade, 14-1-2011
 @ The Rock Temple, Kerkrade, 14-1-2011

Klik op de foto's voor grotere versies

Zoeken
    4 november:
  • Disembody - Awakening of Ancient Evil
  • Mira Disconnect - Entangled
  • Sentries - Disciples of Void & Fire
  • 6 november:
  • Adversor - This Mortal Coil
  • Afterlife - The Pain That Shapes Us
  • Architect Of Seth - Solitude Solaire
  • Besotten - Eye of the Monolithicrypt
  • Carnifex - More Than Misery
  • Coilguns - Everything We Love, We Destroy
  • Comeback Kid - Chosen Hell
  • Deathbarrel - Life Resignation Notice
  • Diggeth - Intrinity
  • Dikajee - The Frame
  • Distant - Into Despair
  • E-L-R - Atropa
  • Eternity's End - Titanblood
  • Extol - Aura Of Decay
  • Future Static - Ornaments & Memories
  • Hatebreed - Fatal Paradox
  • Hyperion - Elysia
  • Hypno5e - Trame Noire
  • Junkyard Drive - Squeeze
  • King Satan - Black Magick Abraxas
  • Kolman & Calvert - The Pink Carnage of Cartilago
  • Liminal Spirit - Forfeiture Hymns
  • Lockslip - The Conversation
  • Mawiza - Iñ Mongeletew
  • Midnight - Satanic Attack Live!
  • Monastery - Revenge Is Mine
  • Night Gaunt - Rupture
  • Olympus - L'appel Du Vide
  • Outloved - IS THIS LETTING GO
  • Ováte - Rúin
  • Perpetua - Saviour to None
  • Prong - Prong
  • Saor - Caledonia
  • Shakhtyor - Simulacron
  • Shogun Mojo - Shogun Mojo
  • Sisar - Valo valtaa vielä kaiken
  • Tangerine Stoned - Faded Dreams
  • The Jack Knives - Negative Spaces
  • thrown - UNWANTED
  • Trollfest - Trollywood
  • Trope - Dyad
  • Underdark - O Come Forth Annihilation
  • Waylander - Mac Tíre - Son of the Land
  • WINGLESS - Vision Beyond Form
  • 7 november:
  • Falsimonian - For Survival
  • 11 november:
  • Crescendium - DRAC
  • Elffor / Hyver / Erroiak - Roi des Forêts - Basoen Jauna
  • Forsaken Age - Blackened Steel
  • 12 november:
  • Baby On A Rampage - Forgive My Figure (EP)

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.