Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Stoned Jesus en Wheel
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aljosa Us (Sweet Sorrow) - 52
  • Janne Juutinen (Masterstroke) - 47
  • Joakim Jonsson (Skyfire) - 48
  • Jon Bon Jovi (Bon Jovi) - 64
  • Mark Evans (AC/DC) - 70
  • Method Man (Wu-Tang Clan) - 55
  • Mika Luttinen (Impaled Nazarene) - 55
  • Peter Östros (Insania) - 54
  • Tobias Kersting (Orden Ogan) - 47

Vandaag overleden:
  • Sindre Nedland (In Vain) - 2025
  • Yngve Hanssen (Gaia Epicus) - 2005
Concertreview

Vader, Septicflesh en Devian
Op 24 april 2008 in Patronaat, Haarlem
Tekst door Jan
Vader bestaat alweer 25 jaar en daar hoort natuurlijk een tour bij. Samen met de bands Septicflesh, Devian en Inactive Messiah trekt men erop uit em weer menig concertzaal in een slagveld te veranderen. Zo ook in het Patronaat te Haarlem.

De avond begon vrij vroeg, waardoor ik Inactive Messiah gemist had en Devian net begonnen was toen ik binnenkwam. Devian zal menigeen inmiddels bekend zijn als de band waar twee ex-Marduk leden bezig zijn. Heel erg bekend was ik nog niet met hun materiaal, maar van wat ik hoorde was ik niet zeer onder de indruk. De band speelt strak en goed, maar het komt een beetje over als een allegaartje van thrash, wat moderne metal en wat In Flames, zonder echt een eigen smoel. Ook lijkt de stem van Legion niet geheel erbij te passen, maar het was wel erg leuk om te zien hoe hij duidelijk ervan genoot weer op het podium te staan.

Hierna mocht Septicflesh het podium betreden en ik moet zeggen dat ik spijt had dat ik me nog niet eerder in deze band verdiept had, want deze Griekse heren zetten een bijzondere show neer. De band weet een perfect mix te neer te zetten tussen bruutheid à la Nile, bombast van het kaliber Hollenthon en een fikse scheut melodie zonder daarbij te ‘mooi’ of kitscherig te gaan klinken. Een erg goed optreden van een erg goede band die zeker meer aandacht verdient. Enige puntje van kritiek was dat bij het nummer Anubis de cleane vocalen van een bandje kwamen.

Strak, strakker, Vader. De meest tourende band ter wereld deed Nederland weer eens aan voor hun alweer 25-jarige bestaan. Reden genoeg voor een feestje dus. Na een typische intro vol met heroische muziek, gemarcheer en wapengekletter barstte Vader op volle oorlogssterkte los en het publiek veranderde meteen in een kolkende massa. De strakheid en vooral de snelheid waarmee de heren nummers als Silent Empire, Helleluya (God is Dead) en The Crucified Ones het publiek afvuren is bijna onmenselijk. Vooral drummer Daray lijkt gewoonweg niet van deze planeet. Het geluid is perfect afgesteld en je hebt als luisteraar de hele tijd het gevoel alsof er een compleet tankbataljon over je heen walst. Vader speelt meer dan een uur en het publiek eet de band uit de spreekwoordelijke hand. Na Wings is het feest afgelopen, maar Vader laat zich in de vorm van This Is The War nog tot een allesverpletterende toegift verleiden (of hierna nog iets gespeeld is kan ik niet zeggen, aangezien er nog een trein gehaald moest worden).

Hoe vaak je Vader ook live kunt zien, saai wordt het eigenlijk nooit. De band is gewoon te goed en bovendien zeer sympathiek waardoor het altijd weer genieten is om deze heren aan het werk te zien. Een bijzonder geslaagde avond en we kijken alweer uit naar de volgende keer dat Vader ons land aandoet, iets dat vast niet meer lang zal duren.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven

Reactie van Toto op 01-05-2008 om 14:31u


Na This is the War kregen we nog Lead Us

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.