Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
Geen concerten bekend voor 01-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Esko Salow (Nostradameus) - 55
  • Frédéric Chopin (componist)† - 216
  • Gerry Bron (producent)† - 93
  • Jean Blaute (producent) - 74
  • Matthias Kupka (Emergency Gate) - 45
  • Rob Affuso (Skid Row) - 63
  • Roger Daltrey (The Who) - 82
  • Sven "Silenoz" Kopperud (Dimmu Borgir) - 49
  • Wiley Arnett (Sacred Reich) - 58
Concertreview

Kingfisher Sky en La-Ventura
Op 29 maart 2008 in Brogum, Zierikzee
Tekst door Hans
La-Ventura verraste nog niet zo lang geleden met een in eigen beheer uitgebrachte debuut cd, wist onderdak te vinden bij een label (Renaissance) en gaat dit najaar touren in de USA. Dát, en het feit dat de band optrad in het voorprogramma van de tot nog toe voor mij onbekende Kingfisher Sky, was voldoende reden om Zeeland eens aan te doen om te zien en horen hoe het met de podiumprestaties stond.

Voor een iets meer dan de helft gevuld Brogum (leuke zaal trouwens) mocht La-Ventura het spits afbijten. Na prettig verrast te zijn door hun debuut cd was het nu wachten op een dito ervaring maar dan live.

Gedurende de gehele set bleek de band de verwachting meer dan waar te maken. Ik heb een profesisonele band gezien, die er in slaagt om enerzijds muzikaal een prachtig statement te maken (ondanks materiaalpech bij gitarist Sascha Kondic) en anderzijds ook op het podium een visueel prettig te absorberen show neerzette. Hoogtepunt voor mij was Trefoil wat ik nog steeds hun beste nummer vindt; niet verbazingwekkend dat dit nummer zorgde voor de nodige internationale interesse. Frontvrouwe Carla Douw wist met gemak de show te dragen, en stond vocaal meer dan haar "mannetje"; qua performance had ze veel weg van Amy Lee (Evanescence) maar haar toonvastheid was en is veel beter dan van genoemd Amerikaans voorbeeld. Zeer geslaagd optreden ondanks de pech aan het begin.

Kingfisher Sky kende ik alleen nog van naam, en vanwege het tijdstip en de rijafstand naar huis heb ik ongeveer twintig minuten van het optreden meegemaakt. De indruk die ik kreeg was van een band die, evenals La-Ventura, het moet hebben van nu-gothic-metal, alhoewel het geheel wat sferischer en mysterieuzer klonk. Twee gitaristen die elkaar prima aanvulden, en zangeres Judith Rijnveld, die net als collega Carla Douw bewees, dat Nederland méér toonvaste en zuiver zingende zangeressen heeft. Gezien de reacties heeft het publiek een prima avondje gehad, en ik kan niet anders zeggen als dat ik me ook opperbest vermaakt heb.

Dynamo Metalfest 2026

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.