Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    9 oktober:
  • Ancient Rites, Pentacle en Asgrauw
  • Bokkeryers
  • Elithium, Pacemaker en Maanvlinder
  • Onslaught, Prophecy 23 en Toranaga UK
  • Plan Nine
  • Rapalje
  • Shadow Of Intent, Aborted, Disembodied Tyrant en Soreption
  • Soulcrusher
  • Sylvan en Blind Ego
  • Waxing crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Caffery (Savatage) - 59
  • Daniel Mÿhr (Sabaton) - 46
  • Doug Ingle (Iron Butterfly) - 80
  • Erik Ljungqvist (Arise) - 47
  • Jani Liimatainen (Sonata Arctica) - 46
  • Jukka Ruotsalainen (Wingdom) - 47
  • Kristoffer "Garm" Rygg (Ulver) - 50
  • Lucien Francœur (Aut’Chose)† - 78
  • Michael Sjöö (Seven Tears) - 41
Concertreview

Kingfisher Sky en La-Ventura
Op 29 maart 2008 in Brogum, Zierikzee
Tekst door Hans
La-Ventura verraste nog niet zo lang geleden met een in eigen beheer uitgebrachte debuut cd, wist onderdak te vinden bij een label (Renaissance) en gaat dit najaar touren in de USA. Dát, en het feit dat de band optrad in het voorprogramma van de tot nog toe voor mij onbekende Kingfisher Sky, was voldoende reden om Zeeland eens aan te doen om te zien en horen hoe het met de podiumprestaties stond.

Voor een iets meer dan de helft gevuld Brogum (leuke zaal trouwens) mocht La-Ventura het spits afbijten. Na prettig verrast te zijn door hun debuut cd was het nu wachten op een dito ervaring maar dan live.

Gedurende de gehele set bleek de band de verwachting meer dan waar te maken. Ik heb een profesisonele band gezien, die er in slaagt om enerzijds muzikaal een prachtig statement te maken (ondanks materiaalpech bij gitarist Sascha Kondic) en anderzijds ook op het podium een visueel prettig te absorberen show neerzette. Hoogtepunt voor mij was Trefoil wat ik nog steeds hun beste nummer vindt; niet verbazingwekkend dat dit nummer zorgde voor de nodige internationale interesse. Frontvrouwe Carla Douw wist met gemak de show te dragen, en stond vocaal meer dan haar "mannetje"; qua performance had ze veel weg van Amy Lee (Evanescence) maar haar toonvastheid was en is veel beter dan van genoemd Amerikaans voorbeeld. Zeer geslaagd optreden ondanks de pech aan het begin.

Kingfisher Sky kende ik alleen nog van naam, en vanwege het tijdstip en de rijafstand naar huis heb ik ongeveer twintig minuten van het optreden meegemaakt. De indruk die ik kreeg was van een band die, evenals La-Ventura, het moet hebben van nu-gothic-metal, alhoewel het geheel wat sferischer en mysterieuzer klonk. Twee gitaristen die elkaar prima aanvulden, en zangeres Judith Rijnveld, die net als collega Carla Douw bewees, dat Nederland méér toonvaste en zuiver zingende zangeressen heeft. Gezien de reacties heeft het publiek een prima avondje gehad, en ik kan niet anders zeggen als dat ik me ook opperbest vermaakt heb.

Bibelot, Dordrecht

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.