Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
Geen concerten bekend voor 01-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Esko Salow (Nostradameus) - 55
  • Frédéric Chopin (componist)† - 216
  • Gerry Bron (producent)† - 93
  • Jean Blaute (producent) - 74
  • Matthias Kupka (Emergency Gate) - 45
  • Rob Affuso (Skid Row) - 63
  • Roger Daltrey (The Who) - 82
  • Sven "Silenoz" Kopperud (Dimmu Borgir) - 49
  • Wiley Arnett (Sacred Reich) - 58
Concertreview

Lamb Of God, Chimaira en As I Lay Dying
Op 21 juni 2007 in 013, Tilburg
Tekst door Edo
Om de zomer in te luiden komt het Amerikaanse Lamb Of God vanavond Tilburg onveilig maken. De band uit Richmond, Virigina kwam een half jaar terug met het sterke Sacrament op de proppen en die cd verdient het absoluut om uitgebreid gepromoot te worden. De supportacts van vanavond zijn ook niet de minsten, namelijk Chimaira en As I Lay Dying.

Misschien is As I Lay Dying in Europa nog niet zo bekend als thuis in de Verenigde Staten, de band uit San Diego wint ook hier steeds meer aan populariteit. Vanavond blijkt waarom. Een publiek opwarmen is voor het vijftal namelijk een fluitje van een cent. Uit alles blijkt dat As I Lay Dying al veel podiumervaring heeft en het kost zanger Tim Lambesis geen enkele moeite om de menigte te laten doen wat hij wil. Vuist in de lucht, springen of een massale circle pit, Lambesis hoeft er maar één keer om te vragen en het geschiedt. Bovendien is het geluid al meteen erg goed en het spel werkelijk retestrak. Nummers die voorbijkomen zijn onder andere 94 Hours, Meaning In Tragedy, Reflection en afsluiter Forever. Goed werk!

Na een ietwat mindere beurt op Sounds Of The Underground, toen Chimaira een uitgebluste indruk maakte en het publiek ver voor het einde van de show huiswaarts keerde, komt het metalmonster uit Ohio het één en ander rechtzetten.

Met wederom een ijzersterk album op zak, laten de gekortwiekte Mark Hunter en zijn mannen in een uur tijd horen dat het weer goed gaat met de band. Ook tijdens dit optreden is het geluid weer uitstekend, maar wat vooral opvalt is dat het zestal weer plezier uitstraalt.

Chimaira brandt los met Nothing Remains van het self-titled album dat twee jaar terug verscheen. De toon is meteen gezet en een onophoudelijke pit volgt. Andere nummers die gespeeld worden zijn Lazarus en Inside The Horror van diezelfde plaat, oude publieksfavorieten Power Trip en Pure Hatred én natuurlijk veel tracks van het laatste album, zoals Pleasure In Pain, Worthless en het titelnummer. Chimaira heeft even een stapje teruggedaan, maar zet nu drie stappen vooruit.

Headliner Lamb Of God speelde iets meer dan twee jaar geleden ook al in 013. Wat me vooral van dat optreden bijstaat is de bruutheid en de power van de band rondom zanger Randy Blythe. Inmiddels heeft Lamb Of God weer een nieuwe cd op hun palmares bijgeschreven en gaat men op herhaling.

Wederom is het pure bruutheid wat de klok slaat. Blythe is goed in vorm, Chris Adler laat horen dat hij een beest achter de drumkit is en gitaristen Mark Morton en Willie Adler spelen strak en foutloos.

Natuurlijk wordt er veel teruggevallen op het laatste juweeltje Sacrament. Zo krijgt het opgefokte publiek ondermeer Walk With Me In Hell, Pathetic en Blacken The Cursed Sun voorgeschoteld. Ook de twee geweldige albums As The Palaces Burn en Ashes Of The Wake komen aan de beurt middels Ruin, 11th Hour en Laid To Rest.

Na pak ‘m beet 75 minuten moet er helaas een einde komen aan deze geweldige avond, waarop Lamb Of God eens te meer bewijst één van de allerbeste moderne metalbands op deze planeet te zijn.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven

Reactie van Mike op 01-07-2007 om 22:41u


Goeie review, komt wel overeen met mijn beleving van de avond, al heb ik as i lay dying gemist..

Reactie van Gert op 14-07-2007 om 21:06u


Mooi tekstje. Was een topavond!

Reactie van Ahmed op 03-04-2013 om 10:53u


OK, so I have been friends with your cmotsuer Doris McDowell for about a year and a half and I am just now hearing about this. PUT ME ON THE LIST, even if all you currently have available is dandelion greens and dirt.

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.