Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila "Galopp" Szucs (Tuzmadár) - 45
  • Eirin Bendigtsen (Where Angels Fall) - 48
  • Emanuel "Zouzahammen" Sousa (The Spektrum) - 41
  • Eric Clapton (Cream) - 81
  • Graeme Edge (The Moody Blues)† - 85
  • Joey Castillo (Queens Of The Stone Age) - 60
  • Kai Mühlenbruch (Galloglass) - 44
  • Luciano Esteban (Soul Takers) - 48
  • Marco Foddis (Pestilence) - 57
  • Maria Seeburger (Lucifixion) - 46
  • Martijn Westerholt (Delain) - 47
  • Martin Reichhart (Superior) - 58
  • Pat Lachman (Halford) - 56
  • Peter "Peppe" Johansson (Axenstar) - 52
  • Tim Sult (Clutch) - 56
  • Ville Vuorinen (The Zombi) - 42
  • Zaher Siryani (Tyrant Throne) - 42

Vandaag overleden:
  • Derrick Plourde (Lagwagon) - 2005
Concertreview

Anathema en The Wounded
Op 5 juni 2007 in Tivoli Oudegracht, Utrecht
Tekst door Nicole
Foto's door Kim van der Wal
Afgelopen dinsdag was de eerste keer dat ik The Wounded en Anathema live heb mogen bewonderen. Voor de meeste liefhebbers ongetwijfeld niets bijzonders, aangezien deze twee bands de laatste tijd vrij vaak de Nederlandse podia betreden hebben. Eerder deze week al stond Anathema in de Bibelot (Dordrecht) en de band zou ook nog optredens geven in Hellendoorn en Den Bosch. Het concert in Utrecht vond plaats op een warme dinsdagavond, maar desondanks wisten vele mensen de weg naar Tivoli toch te vinden.

Wegens omstandigheden kwamen wij pas binnen, toen The Wounded al lang en breed aan het spelen was. Binnen zag het niet alleen zwart van de mensen, maar eigenlijk was alleen het podium enigszins verlicht. De band werd goed ontvangen door het publiek en The Wounded gaf een prima show weg. Opvallend was de opstelling van de band, met de synthesizer in het midden en zanger Marco aan de zijkant. Het geluid stond goed, waardoor de emotionele stem van zanger Marco goed tot zijn recht kwam. Nummers van beide albums kwamen aan bod, met als afsluiter het prachtige nummer Atlantic, dat maar liefst 10 minuten duurt!

The Wounded

Nadat het publiek een goede warming-up had gekregen van The Wounded, was het de beurt aan Anathema. De band opende met nummers als Balance en Closer en wist daarmee het publiek op zijn hand te krijgen. Wel waren er in het begin enige technische problemen en werd er door technici druk heen en weer gerend om alles in orde te krijgen. De band speelde in rap tempo door en nummers van verschillende albums kwamen aan bod. Niet alleen oude, maar ook drie nieuwe nummers werden door de band aan Tivoli gepresenteerd, waar het publiek dan ook enthousiast op reageerde.

Anathema

Een ander hoogtepunt van deze show was het gastoptreden van zangeres Lee Douglas bij onder andere het nummer A Natural Disaster. Met haar prachtige stem zorgde Douglas ervoor dat vele mensen met gesloten ogen naar dit schitterende nummer stonden te luisteren. Voor fans van Lee is er overigens goed nieuws, want ook op het nieuwe nummer Angels Walk Among Us is een glansrol voor haar weggelegd. Enig minpuntje was haar podiumpresentatie. Met je rug naar het publiek staan tijdens een nummer is gewoon 'not done'.

Anathema

Anathema had blijkbaar het hardere werk voor later bewaard en tijdens nummers als Hope en Judgement vlogen de haren je dan ook om de oren. Maar ook een ingetogener en rustiger nummer als A Fine Day To Exit wist het publiek te bekoren. De band verdween na het nummer Flying van het podium, maar kwam terug om vervolgens nog twee nummers toegift te spelen. Allereerst een nieuw (vooralsnog) instrumentaal nummer met de titel Hindsight en vervolgens sloot Anathema daverend af met Fragile Dreams. Persoonlijk één van mijn favoriete nummers van deze band, wat dit een perfect einde maakte van een zeer geslaagde avond!

Anathema

Setlist Anathema:
1. Ann Further - Intro
2. Balance
3. Closer
4. A Simple Mistake
5. Empty
6. Leave No Trace
7. Eternity Part III
8. Inner Silence
9. One Last Goodbye
10. Masters
11. A Natural Disaster
12. Angels Walk Among Us
13. Hope
14. Judgement
15. Panic
16. A Fine Day To Exit
17. Temporary Peace
18. Flying
19. Hindsight
20. Fragile Dreams

Anathema:

Anathema

The Wounded:

The Wounded

Dynamo Metalfest 2026

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.