Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
  • 6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gene Hoglan (Dark Angel) - 59
  • John O’Reilly (Trans-Siberian Orchestra) - 74
  • Nick Douglas (Doro) - 59
  • Reb Beach (Winger) - 63
  • Roger Dean (illustrator) - 82
  • Rudolf Schenker (Scorpions) - 78

Vandaag overleden:
  • Atomic Steif (Sodom) - 2025
Review

Armored Saint - Carpe Noctum
Jaar van release: 2017
Label: Metal Blade Records
Armored Saint - Carpe Noctum
Bij sommige bands kun je er blind op vertrouwen dat elke cd goed is. Armored Saint is zo'n band. De groep heeft misschien nooit aan het echt grote succes mogen ruiken en heeft regelmatig te kampen gehad met tegenslagen, maar muzikaal valt er nooit een speld tussen te krijgen. De songs zijn op z'n minst in orde en elke cd weer is maestro Bush aanwezig met zijn ultrastoere zangstem.

Laatste telg Win Hands Down is in mijn ogen en oren één van de beste platen die het Amerikaanse gezelschap ooit op de markt losliet. Van begin tot eind prachtsongs, heavy tot en met en rijk aan afwisseling, melodie en memorabele passages. Zwakke punten heb ik tot de dag van vandaag niet kunnen ontdekken. Het is dus niet zo gek dat deze gloednieuwe live-cd opent met het ijzersterke titelnummer van die plaat. Terecht, want Win Hands Down is wat mij betreft met afstand het gaafste liedje van 2015. Mess is nog zo'n kraker van dat fantastische album.

Klinkt allemaal perfect, maar Carpe Noctum blijkt uiteindelijk niet het ultieme live-document. De band knipoogt namelijk wel erg opzichtig naar het eigen verleden. Net als het live-album Saints Will Conquer bevat deze nieuwe schijf namelijk slechts acht songs. In de jaren tachtig vond iedereen dat waarschijnlijk prima, maar tegenwoordig ligt de lat hoger en verwachten liefhebbers toch wat meer. Zeker in een tijd waarin de cd-verkoop achteruit hobbelt. Veel mini-cd's zie je nu bovendien ook niet meer. Misschien dat Armored Saint de schade in een later stadium enigszins herstelt met een blu-ray waarop wel de volledige optredens prijken, maar daar heeft de koper van deze cd natuurlijk geen reet aan.

Die koper koopt ook weer geen kat in de zak met Carpe Noctum, dat niet. Armored Saint blijft een kundige live-band en spreidt dat hier in compacte speelduur tentoon. Al moet ik eerlijk toegeven dat de sound van mij best wat rauwer mag. Met name de songs van het Wacken-optreden klinken ietwat klinisch. De opnames uit een zaal in het eveneens Duitse Aschaffenburg komen wat spontaner over, maar de sound is begrijpelijkerwijs zo veel mogelijk gelijk getrokken. Wel leuk is de immer opruiende houding van John Bush. De sleet lijkt zijn stembanden maar niet te willen bereiken, dus klinken oude songs als March Of The Saint net zo overtuigend als Left Hook From Right Field, de lekkerste track van het ondergewaardeerde La Raza.

Iedere fan van Armored Saint kan hiervoor gerust naar de winkel of het net op. Maar toch verdienen die trouwe fanaten wel wat meer dan deze acht songs. Toegegeven, zwakke broeders zitten er niet tussen, maar in een tijd waarin dubbele live-albums of op z'n minst tot de nok gevulde enkele cd's de norm zijn, kun je hier eigenlijk niet meer mee aankomen. Maar misschien ben ik uiteindelijk toch te veel liefhebber van deze geweldige songschrijvers om daar vreselijk gefrustreerd over te raken.

Tracklist:
1. Win Hands Down
2. March Of The Saint
3. Stricken By Fate
4. Last Train Home
5. Mess
6. Aftermath
7. Left Hook From Right Field
8. Reign Of Fire

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 20 maart 2017

Meer Armored Saint:

Zoeken
    28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.