Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
Geen concerten bekend voor 24-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden)† - 63
  • Anita Auglend (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Chris Fehn (Slipknot) - 53
  • Jarmo Pääkkönen (Excalion) - 43
  • Leshi (Arafel) - 44
  • Mario Caldato Jr. (producent) - 65
  • Michael Bøgballe (Mnemic) - 49
  • Nicky Hopkins (The Rolling Stones)† - 82
  • René Berg (Hanoi Rocks)† - 70
  • Shinya Terachi (Dir En Grey) - 48
  • Stefan "Stefu" Piesnack (Hanoi Rocks) - 69
  • Steve Dawson (Saxon) - 74
  • Trace Cyrus (Metro Station) - 37
Review

40 Watt Sun - Wider Than The Sky
Jaar van release: 2016
Label: Radiance Records
40 Watt Sun - Wider Than The Sky
Ruim vijf jaar hebben we erop moeten wachten: de opvolger van het geweldige The Inside Room. Echt actief kunnen we 40 Watt Sun niet noemen, want deze Britten waren ook niet bepaald veel op het podium te zien. Zo’n optreden zoals ze echter op Roadburn in 2014 gaven, heeft wel echt mijn ogen geopend. Zo erg dat ik waarschijnlijk nog wel tien punten extra op mijn review van het debuutalbum zou geven.

Inmiddels heb ik Wider Than The Sky rustig op me in laten werken. Het is geen album dat langzaam zijn geheimen prijsgeeft, maar vooral moet wennen. Natuurlijk is er weinig veranderd. De band is nog intact en de muziek heeft zijn sombere karakter behouden. Het enige verschil is dat de distortion verdwenen is. Zodoende past het artwork wel bij deze plaat. Het is nog steeds grijs en mistroostig, maar luchtiger en misschien wel wat positiever dan je van 40 Watt Sun zou verwachten.

Waar je wel op kan rekenen, is dat Wider Than The Sky weer een ongelooflijk sterk album geworden is. De ziel en zaligheid van de band ligt er echt in. Patrick Walker is dan ook echt zo’n zanger wiens pijn en verdriet je kunt voelen als hij zingt. Stages, Pictures en Craven Road zijn fantastische songs waarbij je hoopt dat er nooit een einde aan komt. Zo mooi hoor je ze zelden. Stiekem mis ik de distortion wel, maar dat is slechts een kanttekening. Het geluid van 40 Watt Sun is zo wel toegankelijker geworden. Het is duidelijk meer de kant van post-rock opgegaan.

Zoek je nog albums voor je jaarlijst? Geef 40 Watt Sun dan zeker een kans. Mocht je nog twijfelen, aarzel in elk geval niet om een optreden te bezoeken. Ik kan nauwelijks redenen bedenken waarom mensen dit niet mooi zouden kunnen vinden.

Tracklist:
1. Stages
2. Beyond You
3. Another Room
4. Pictures
5. Craven Road
6. Marazion

Score: 90 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 23 december 2016

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.