Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 26-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ádám Komondi (Halor) - 48
  • Chris Daughtry (Daughtry) - 46
  • Chuck Mosley (Faith No More)† - 66
  • Felix Bórner (Lonewolf) - 51
  • Harrison Young (Doro) - 42
  • Jay Yuenger (White Zombie) - 59
  • Lars Ulrich (Metallica) - 62
  • Pablo García (WarCry) - 49
  • Paul Quinn (Saxon) - 74

Vandaag overleden:
  • Mieszko Talarczyk (Nasum) - 2004
Review

40 Watt Sun - The Inside Room
Jaar van release: 2011
Label: Cyclone Empire
40 Watt Sun - The Inside Room
Eerder dit jaar nam de reïncarnatie van de legendarische Engelse doom metalband Warning gestalte aan in de vorm van een nieuwe band. Patrick Walker en Christian Leith verenigden hun krachten met William Spong. Onder de naam 40 Watt Sun verscheen in maart het debuut The Inside Room. Inmiddels is dit album vanuit alle kanten bejubeld, maar doordat het album ons niet via de promotionele wijze bereikt heeft, heb ik het zelf maar aangeschaft.

Als liefhebber van doom metal kan ik ook alleen maar in mijn nopjes zijn met dit album. De scores die The Inside Room grotendeels gekregen heeft, doen vermoeden dat het tegen perfectie aan hangt. Ondanks dat ik het 40 Watt Sun volledig gun, ben ik het er niet mee eens. Wat de band laat horen tijdens de opener Restless is zeker van grote klasse. De melancholische doom metal van deze Britten is prachtig en nog altijd gaat er vanuit de getergde zang van Patrick Walker ontzettend veel kracht uit. Wat ik zo jammer vind, is dat het volledige album in exact hetzelfde tempo voortdendert. Er worden veelal dezelfde riffs met zware distortion en zangpartijen gebruikt.

Een album als dit kan juist groots uitpakken wanneer er voldoende afwisseling is. Wat 40 Watt Sun doet, is in ieder geval goed. De uitvoering is sterk, maar niet genoeg om van The Inside Room een doomklassieker te maken.

Tracklist:
1. Restless
2. Open My Eyes
3. Between Times
4. Carry Me Home
5. This Alone

Score: 82 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 19 juni 2011

Meer 40 Watt Sun:

40 Watt Sun - The Inside Room
Reactie van Een Metalfan op 20-06-2011 om 11:45u

niet slecht

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.