Fleddy Melculy
    23 oktober:
  • Catharsis en Embers Of Oblivion
  • The HU en SKÁLD
  • Tiffany Kills en Seven Thirty
  • Unholy Craft, Cirith Gorgor en Reinkaos
  • 24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • Embers Of Oblivion en Øçta
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • Samhain festival
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, 7 Miles To Pittsburgh, Bangalore Choir, Picture en Jurassic Park
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 26 oktober:
  • Clawfinger
  • 27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
    23 november:
  • Long Distance Calling
  • Moral Law, Rising Risk en Spear
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Gruen (fotograaf) - 81
  • Dale Crover (Melvins) - 59
  • Dan Searle (Architects) - 39
  • David Kitay (componist) - 65
  • Gavin Harte (Callenish Circle) - 53
  • Iain Huntley (Rapture) - 50
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond)† - 54
  • John Leckie (producent) - 77
  • Juha-Pekka Alanen (Altaria) - 42
  • Kim Larsen (Gasolin')† - 81
  • Kristoffer Göbel (Falconer) - 48
  • Michael "Würzel" Burston (Motörhead)† - 77
  • Robert Trujillo (Metallica) - 62
  • Tom Searle (Architects)† - 39

Vandaag overleden:
  • Willy Lange (Lȧȧz Rockit) - 2018
Review

Eternal Breath - The Joker
Jaar van release: 2016
Label: eigen beheer

Eternal Breath - The Joker

Hoewel Eternal Breath al twintig jaar bestaat, is The Joker het debuutalbum van de band uit Oostrozebeke, die opgericht is door zanger Andy Polfliet en gitarist Marino Decaluwé als Lightning Strike. Met drummer Narre (ex-Dreft), zanger Nico Sagaert en bassist Nicolas Bruggeman, beiden ex-Death Anos, was de line-up compleet, werd de naam gewijzigd en de demo Empire Of Eternity (1996) uitgebracht. Marino en Nicolas speelden destijds ook in de deathmetalband Gardens Of Grief. Hoewel die band kort daarna ophield te bestaan, kwam het niet tot schrijven van nieuw materiaal voor Eternal Breath.

Na een pauze van drie jaar later pakten de mannen de draad weer op en namen ze de demo Promo 2001 op, gevolgd door de demo Symphony Of Agony (2002), beide met Pedro Lobbe als zanger. Meer wijziging in de line-up volgden, net als de demo Welcome To Hell (2006), maar de zoektocht naar een geschikte drummer en zanger hield maar niet op. Kenny Geerts (gitarist Wizz Wizzard) nam plaats achter de drumkit en uiteindelijk besloot Andy zijn gitaar aan de wilgen te hangen. Hij besloot verder te gaan als frontman. Gitarist Robin Vancayseele (Decades Of Metal) nam de rol van Andy over en de band speelde op de Belgische festivals Graspop en Skullfest, maar stond ook op SOS-Fest in Manchester. Vorig jaar, nadat bassist Aaron Soen de plaats van Brecht had ingenomen, was Eternal Breath klaar om de studio in te gaan voor de eerste full-length.

Het is nu duidelijk waarom de wereld twintig jaar heeft moeten wachten op het debuut, maar het gaat natuurlijk om de muziek. Die is een mengeling van old school Bay Area-thrash en power metal. Dat Eternal Breath ooit is begonnen als speedmetalband komt soms tot uiting in de hoge uithalen van Andy, maar ook in de leuke afsluiter Time. Hij is een uitstekende zanger, maar met een markant stemgeluid. Een smaakkwestie dus. Andy schrijft ook de lyrics en erg leuk is het antwoord op Metallica’s Master Of Puppets vanuit het perspectief van de puppet in de titeltrack. Dat is niet de enige verwijzing naar Metallica, want in Back In Time zijn de akkoorden van Fade To Black te herkennen.

Het instrumentale First Step had wat later op de plaat moeten staan, maar de nummers zitten goed in elkaar. Een echte uitschieter, naast de titeltrack, is Rich & Poor. Dit is een duet met Josey Hindrix (Ostrogoth) en hij is niet de enige die een gastbijdrage levert, want in Back In Time speelt gitarist Guy Commeene (Dyscordia) een stukje mee. Guy maakte overigens ook het schitterende artwork. Ondanks enkele bekend klinkende fragmenten, zoals in Shadows Of The Dark, is er wel een eigen draai aan gegeven. Daarom is het ze vergeven dat hier en daar geleend is, vooral van het oude Metallica. The Joker is gewoon een goede plaat.

Tracklist:
1. The Joker
2. Mass Domination
3. First Step
4. Back In Time
5. Rich And Poor
6. Shadows Of The Dark
7. End Of The Line
8. Time

Score: 77 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 25 augustus 2016

    21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
  • 26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.