Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Garavaglia (Mesmerize) - 54
  • Anette Olzon (Nightwish) - 55
  • Arild Christensen (The Sins Of Thy Beloved) - 50
  • Brandon Flowers (The Killers) - 45
  • Don Airey (Deep Purple) - 78
  • Frederik Ehmke (Blind Guardian) - 48
  • Joey Kramer (Aerosmith) - 76
  • John Mitchell (Arena) - 53
  • Louiche Mayorga (Suicidal Tendencies) - 63
  • Mark Brzezicki (Big Country) - 69
  • Matteo Di Gioia (Destrage) - 41
  • Mike Einziger (Incubus) - 50
  • Oscar Lecina (Hapax) - 52
  • Pasi Ristolainen (Dreamtale) - 56
  • Ray Davies (The Kinks) - 82
  • Sascha Konietzko (KMFDM) - 65

Vandaag overleden:
  • John Lee Hooker - 2001
Review

Sabaton - The Last Stand
Jaar van release: 2016
Label: Nuclear Blast Records

Sabaton - The Last Stand

De afgelopen jaren kon je niet om Sabaton heen. De hoeveelheid shows en optredens op festivals die de band heeft gegeven is enorm. The Last Stand is het achtste studioalbum van de powermetalformatie en luidt niet het einde van de groep in, maar haakt in op de historische oorlogsthematiek van de band. Grootse veldslagen van Spartanen, Schotten, samoerai en meer worden bezongen in elf nummers die in totaal bijna zevenendertig minuten duren. Uiteraard is de plaat verkrijgbaar in diverse edities met enkele bonustracks: Stan Ridgways Camouflage en Judas Priests All Guns Blazing. Voor fans die het helemaal bont willen maken, is er een boxset met een miniatuurtank, een extra bonustrack Afraid To Shoot Strangers (Iron Maiden) en een berg extra's. Beide limited editions bevatten daarnaast extra livemateriaal.

Directe voorganger Heroes kon niet op onverdeeld enthousiasme rekenen met een aantal bijzonder matige songs en het terugvallen van de groep op de inmiddels bekende Sabatonrecepten van militaristische thematiek in pakkende teksten en muziek, snel gitaarwerk en prominente keyboardpartijen. Dat laatste is op het nieuwe The Last Stand niet anders, echter is de kwaliteit van de nummers over het algemeen beter. Sabaton grijpt wederom terug op eerdere successen. Met name wordt er gekeken naar Primo Victoria en de publieksfavorieten van The Art Of War en Carolus Rex. Af en toe maakt Sabaton zich er gemakkelijk vanaf met bijna directe kopieën. Zo lijken Last Dying Breath, Shiroyama en Winged Hussars wel erg veel op eerder materiaal. Met name de eerste twee genoemde nummers klinken heerlijk, maar het gevoel van recycling bekruipt.

Daartegenover staan enkele originelere nummers waaronder Sparta, dat qua overgangen van melodielijnen ietwat geforceerd overkomt, en het energieke Blood Of Bannockburn dat met doedelzakken en geïnspireerd gitaarwerk moeiteloos weet te overtuigen. Sowieso is het gitaarwerk over het algemeen dik in orde en is het samenspel met het keyboard om je vingers bij af te likken. Andere nummers die het goed doen, zijn Rorke’s Drift en afsluiter The Last Battle, maar eigenlijk is het album als geheel goed te pruimen wanneer je een liefhebber bent van deze groep. Het heeft weer iets van het venijn en enthousiasme van de grote successen in tegenstelling tot het wat onbezielde Heroes.

De originaliteit is soms ver te zoeken en het tekstueel benadrukken van het albumthema leidt soms tot flauwe rijm, maar uiteindelijk is The Last Stand een ontzettend fijne plaat om naar te luisteren. De nummers zijn pakkend en het is direct duidelijk dat veel van het materiaal het live goed zal doen. Gelukkig maar, want de band weet live nog altijd te overtuigen met shows die altijd uitmonden in een feestje. De heren zullen wel op zoek moeten gaan naar een nieuwe gitarist, want Thobbe Englund heeft aangegeven de band te verlaten.

Tracklist:
1. Sparta
2. Last Dying Breath
3. Blood Of Bannockburn
4. Diary Of An Unknown Soldier
5. The Lost Batallion
6. Rorke’s Drift
7. The Last Stand
8. Hill 3234
9. Shiroyama
10. Winged Hussars
11. The Last Battle

Bonustracks:
12. Camouflage (Stan Ridgway cover)
13. All Guns Blazing (Judas Priest cover)
14. Afraid To Shoot Strangers (Iron Maiden cover)

Score: 74 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 19 augustus 2016

Meer Sabaton:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.