Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
  • 29 oktober:
  • Geoff Tate
  • 30 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Floor Jansen
  • Focus
  • Kamelot, Xandria, Leaves Eyes' en Elegy
  • Marko Hietala
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • 31 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Funeraria, Veenlijk, Gogmagore én Anapoda
  • Kamelot, Blackbriar, Exit Eden en Temperance
  • MagnaCult en Terradown
  • Man As Plague en Loyalty Ends Here
  • Marko Hietala (DE)
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Timo Tolkki plays Stratovarius
  • Vengeance en Sin City Rebels
  • 1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • Hippotraktor en Hypno5e
  • Ignite en Cancer Bats
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
  • 2 november:
  • Erra, Currents, Caskets en Aviana
  • 3 november:
  • Carpenter Brut, Health en Vowws
  • Nicko McBrain
  • Puscifer en Dave Hill
    28 november:
  • Fleddy Melculy
  • The Progspace 10 years anniversary: The Aurora Project, Soulsplitter, Feather Mountain, Ihlo, An Abstract Illusion, Persefone
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akos Pirisi (To-Mera) - 50
  • Bahij Ghatta (The Hourglass) - 41
  • Daniele Fuligni (Kaledon) - 44
  • Dave Wyndorf (Monster Magnet) - 70
  • Desmond Child (songwriter) - 73
  • Gerald "Jezz" Woodruffe (Black Sabbath) - 75
  • Howard Blake (componist) - 88
  • Malthus (Hellsaw) - 44
  • Sathur (Shores Of Sheol) - 39
  • Timi Hansen (Mercyful Fate)† - 68

Vandaag overleden:
  • Christian Loos (Funeral) - 2006
  • Jerry Lee Lewis - 2022
Review

Wolverine - Still
Jaar van release: 2006
Label: Candlelight Records
Wolverine - Still
En zo zit je opeens zonder label. Earache ontbindt in 2005 het contract met Wolverine en dat terwijl Still al opgenomen is. Het gevolg laat zich raden; uitstel van het uitbrengen van het derde album. Gelukkig ziet Candlelight Records er wel brood in en komt de opvolger van Cold Light Of Monday (2003) er toch.

De Zweedse progressieve metalformatie combineert op het debuut The Window Purpose (2001) progressieve rock en metal en pakt daarbij stevig uit met grunts. Daar is op de tweede plaat niets meer van over. Het is inmiddels atmosferische progrock wat de klok slaat. Still zit daar een beetje tussenin. Denk aan Opeth, Queensrÿche, Pain Of Salvation, Everon, Dream Theater, Anathema, Dark Suns, Riverside en Symphony X. De grunts blijven achterwege, maar de metal keert regelmatig terug, zoals in de sterke opener A House Of Plague en het zware Bleeding, dat ook een lichte passage bevat.

Het contrast blijft niet beperkt tot een enkel nummer. De release is namelijk zeer gevarieerd. Na de genoemde stevigere tracks (het krachtige This Cold Heart Of Mine hoort daar ook bij) zijn Taste Of Sand, Nothing More en het met percussie verfraaide Hiding juist heel rustig en melancholisch. Hierin komen de kwaliteiten van zanger Stefan Zell mooi tot zijn recht. De zanglijnen lijken soms op die van Geoff Tate of Mikael Åkerfeldt. Het levert veel memorabele momenten op, zoals het refrein van de openingstrack, de vocale melodieën in Taste Of Sand en de emotionele voordracht in Nothing More, waarin zang en het glockenspiel van Andreas Baglien mooi samengaan. De jazzy solo’s van Mikael Zäll tillen het nummer naar een nog hoger niveau.

De keyboardpartijen van Per Henriksson spelen een grote rol in de sound van het kwintet, zowel tijdens de stevige als ingetogen secties. Op de krachtige momenten maken ze het geheel bombastisch en op de rustige gaan ze mooi samen met bijvoorbeeld de akoestische gitaar. Er is een mooie balans tussen en binnen de songs, zodat je aandacht er bij blijft. Niet elk nummer is een hoogvlieger, maar er staat geen enkele zwakke track op. De speech van George W. Bush in Liar On The Mount is evenwel overbodig.

Still is een zeer fraaie release, die de veelzijdigheid van Wolverine laat horen. De composities zitten goed in elkaar en ademen veel emotie. Al gebeurt er muzikaal voldoende, het is vooral de zang die zorgt voor de memorabele momenten. Liefhebbers van genoemde bands nemen beslist de moeite om dit album te beluisteren.

Tracklist:
1. A House Of Plague
2. Bleeding
3. Taste Of Sand
4. Nothing More
5. Sleepy Town
6. Liar On The Mount
7. Hiding
8. This Cold Heart Of Mine
9. And She Slowly Dies

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 12 augustus 2016

Zoeken
    26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
  • 30 oktober:
  • Acherontas - Praxis I – XXX Years Anniversary of Magick and Metamorphosis
  • Avaland - Chemical Poetry
  • Carmeria - Ex Cathedra
  • Cirith Ungol - All The Shadows
  • Cryptorium - Through the Bowels of Ceaseless Dissonance
  • Deathwards - Realms Of Sin
  • Dream Unending - Certain Uncertainties
  • Electric Guitars - What Are We Waiting For
  • Embrace of Thorns / Invocation (Chile) - Invoking the Noumenon / Crushing the Feeble Messianic Embrace (split)
  • Enslaved - Mið
  • Exhumed / Nunslaughter / Molder / Traffic Death - 4 Way Split
  • Fleddy Melculy - L'Avocat Du Diable
  • GABRIEL LEJEUNE - Pyrmamids
  • Gammacide - Toxic Mercenaries
  • Grotesqueries - Nightmare Delirium
  • Korrupt - The Weight We Carry
  • Laser Dracul - Hin Håle Blues
  • Lumsk - Einsemda
  • MASTER BOOT RECORD - COMPUTER METAL
  • Moonwraith - To The Woods
  • Noothgrush - Man is His Own Tormentor
  • Radbraker - When the mist falls...
  • Rattlesnakes - Shadows In The Night
  • Sarcator - The Ones We Follow
  • Somnent - Heirloom
  • Temple Nightside - Cenotaph Severance LP/CD
  • The Astral Prophets - Invasion
  • The Curse Made Flesh - To Each Their Hell
  • Traumatomy - Ascension Of The Ineffable
  • TROLLDOM - Tronen
  • Velnias - Substrate Haruspex
  • Vermianaevus - Vermianaevus
  • Vigil - Primordial Rites
  • VIGIL (Virginia) - Primordial Rites
  • Within The Realm - ...Of Systemic Decay
  • Xentrix - Allied With The Enemy
  • 31 oktober:
  • Arckanum - Beswärjelsin
  • Arckanum - Beswörilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.