Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian "Flake" Lorenz (Rammstein) - 59
  • Derek Lawrence (producent)† - 84
  • Fallon Bowman (Kittie) - 42
  • George Hardie (illustrator) - 81
  • Joey Cape (Lagwagon) - 59
  • Logan Mader (Machine Head) - 55
  • Paul Raymond (UFO)† - 80
  • Pierre Vervloesem (X-Legged Sally) - 61
  • Thomas Lindner (Schandmaul) - 51
  • Viesturs (Infected) - 42
  • Zak Tell (Clawfinger) - 55

Vandaag overleden:
  • Dino Valenti (Quicksilver Messenger Service) - 1994
Review

Oak (GB) - Oak II
Jaar van release: 2016
Label: Eigen beheer

Oak (GB) - Oak II

Het is een tijdje geleden dat ik omvergeblazen werd bij een eerste luisterbeurt van een release. Dat ik vrijwel direct het gevoel kreeg dat het een gaaf album gaat worden. Bij het beluisteren van de tweede ep van de Londense stonergroep Oak kwam dat gevoel weer naar boven. Deze eerste indrukken blijken terecht, want Oak II wordt alleen maar beter naarmate het aantal luistersessies oploopt.

Er is betrekkelijk weinig te vinden over het Engelse Oak. De band schijnt nog maar een jaar aan de weg te timmeren en bracht in november vorig jaar al een prima visitekaartje af middels de eerste ep, (je raadt het al) Oak. Dat dit kwartet al na een jaar in haar bestaan met vier van zulke ijzersterke composities komt, is indrukwekkend. Het geluid van Oak doet mij in eerste instantie denken aan The Midnight Ghost Train. Dit komt vooral omdat Oak evenals de band uit Kansas het niet schuwt om ruwe, ongepolijste passages af te wisselen met verslavende, catchy hooks.

Dat Oak hier een collectieve prestatie levert staat buiten kijf. Zonder de andere bandleden tekort te doen, zijn de vocalen van Andy Valiant voor mij de doorslaggevende factor. De charismatische en krachtige strot van Valiant is er namelijk eentje om u tegen te zeggen. Schijnbaar moeiteloos wisselt hij van rauwe en raspende zang naar clean (à la Michael Poulsen van Volbeat). Zo steelt hij de show in het a capella-slot van Smoke en A Bridge Too Far. Laatstgenoemde lijkt gebaseerd te zijn op de Kyuss-klassieker Thong Song, maar toont ook zeker de individuele klasse van deze Londenaren.

Het siert deze Engelsen dat ze rustig beginnen met twee ep’s. Vaak zie je na een succesvolle ep dat de eerste full-length te snel op de markt wordt gebracht, met een teleurstellend resultaat als gevolg. De eerste twee ep’s van Oak zijn volgens het Name Your Price-principe gratis te downloaden van Bandcamp. Een financiële bijdrage aan deze vier heren is echter gegrond, want wat mij betreft is Oak een van de beloftes in het stonergenre.

Tracklist:
1. Mirage
2. Against The Rain
3. A Bridge Too Far
4. Smoke

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 1 augustus 2016

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.