Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
  • 7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernard Sumner (New Order) - 70
  • Chris Ingles (Shadow Gallery) - 58
  • Efraim Juntunen (Persuader) - 47
  • Hasse Fröberg (The Flower Kings) - 62
  • John Marshall (Metal Church) - 64
  • Michael Stipe (R.E.M.) - 66
  • Peter Steele (Type O Negative)† - 64
  • Ramsey Campbell (auteur) - 80
  • Romana Kalkuhl (Burning Witches) - 36
  • Ronald Landa (Delain) - 43
  • Sven de Caluwé (Aborted) - 48
  • Till Lindemann (Rammstein) - 63
  • Víctor Valera (Angelus Apatrida) - 43

Vandaag overleden:
  • Daniel Magri (Forsaken) - 2001
  • Gerry Rafferty (Stealers Wheel) - 2011
  • Phil Lynott (Thin Lizzy) - 1986
  • Ray Thomas (The Moody Blues) - 2018
  • Tony Clarke (producent) - 2010
Review

Witherscape - The Northern Sanctuary
Jaar van release: 2016
Label: Century Media Records
Witherscape - The Northern Sanctuary
“Een funproject, en dat moet vooral zo blijven”. Zo omschrijft mastermind Dan Swanö (onder andere Nightingale, Edge Of Sanity, ex-Bloodbath) het project Witherscape. Hij heeft er eigenlijk geen tijd voor, maar was in een creatieve bui en dat leverde de tweede full-length van deze samenwerking met gitarist/bassist Ragnar Widerberg (Shadowquest) op.

The Northern Sanctuary is een zeer gevarieerd album, waarop de Zweden een combinatie laten horen van classic rock, jarenzeventigprog en progressieve (death) metal. Van Queensrÿche tot Opeth, van Whitesnake tot Omnium Gatherum en uiteraard ontbreken de referenties aan Edge Of Sanity en Nightingale niet. Swanö wisselt zijn verstaanbare grunts af met soms Amerikaans aandoende heldere vocalen, zoals in het rockende In The Eyes Of Idols, een nummer waarbij je niet stil kunt zitten en dat makkelijk in het gehoor ligt. Ook het wat steviger uitpakkende Divinity rockt er lekker op los.

Een van de hoogtepunten is Marionette, dat ingetogen ballad-secties afwisselt met een bombastisch refrein, waarin keyboardpartijen (à la The Chosen Pessimist van In Flames) en zware riffs de dienst uitmaken. Een prachtig contrast en deze track sluit ook nog eens af met een prima gitaarsolo. Ook The Examiner behoort tot de highlights met zijn druilerige sfeer en memorabele rauwe vocalen.

Tegenover de toegankelijkheid staan wat progressieve tracks, zoals Wake Of Infinity, Rapture Ballet en het bijna veertien minuten durende titelnummer dat alle kanten van het prima presterende duo belicht. Het verhaal over een in Stockholm woonachtige man die in 1950 een huis in het noorden van Zweden koopt en daar een instelling voor mensen met psychische problemen begint, eindigt slecht. Via I Frid staat namelijk voor “Rust in vrede”.

The Northern Sanctuary is een heerlijk veelzijdige metalplaat, waarop Dan en Ragnar vele invloeden samensmelten tot een progressief en catchy geheel. Liefhebbers die Watershed van Opeth niet kunnen waarderen, hebben hier een mooi alternatief aan. Volgens Dan mag Witherscape slechts een project zijn waar hij weinig tijd aan kan besteden, hij bevestigt samen met Ragnar veel kwaliteit in huis te hebben. The Northern Sanctuary misstaat niet in een jaarlijst.

Tracklist:
1. Wake Of Infinity
2. In The Eyes Of Idols
3. Rapture Ballet
4. The Examiner
5. Marionette
6. Divinity
7. God Of Ruin
8. The Northern Sanctuary
9. Vita I Frid

Score: 84 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 30 juli 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.