Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
Geen concerten bekend voor 05-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achim Kirschning (Scorpions) - 74
  • Dave Allison (Anvil)† - 70
  • Fredrik Nordström (Dream Evil) - 59
  • Maartin Allcock (Jethro Tull) - 69
  • Marilyn Manson - 57
  • Michael Stapf (Haggard) - 52
  • Niklas Isfeldt (Dream Evil) - 60
  • Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age) - 56

Vandaag overleden:
  • Fredrik Lindgren (Unleashed) - 2025
  • Rob Lumbre (Severed Savior) - 2002
Review

Mos Generator - Abyssinia
Jaar van release: 2016
Label: Listenable Records

Mos Generator - Abyssinia

Twee jaar geleden verraste Mos Generator met de uitstekende plaat Electric Mountain Majesty. Een duik in de discografie leert ons dat deze band uit Port Orchard (Washington) sowieso nog nauwelijks te betrappen is geweest op een zwak album. Op de nieuwste aanwinst Abyssinia heeft bandleider Tony Reed wat veranderingen doorgevoerd. Zo is de ritmesectie in 2015 vervangen en is de muzikale koers wat aangepast.

Deze koerswijziging is in de eerste paar nummers van Abyssnia nog niet direct hoorbaar. Strangest Time, You’ve Got That Right, Catspaw en Easy Evil zijn vooral erg herkenbaar, oftewel heavy rock, die afwisselend naar blues, stoner en doom hangt. Uiteraard steelt Reed weer de show met zijn pakkende gitaarriffs. Wel is te merken dat er meer aandacht is besteed aan de vocalen. De melodielijnen en refreinen zijn erg catchy en laagdrempelig. Ook Wicked Wilow en Red Canyons zijn ouderwets energieke rockers, zoals we die van Mos Generator kennen, maar waarin de zanglijnen een hoger meezinggehalte hebben.

In There’s No Return From Nowhere laat Tony Reed misschien wel zijn meest stevige vocalen ooit horen en wisselen akoestische stukken en loodzware riffs elkaar af. Het nummer krijgt halverwege een opvallende wending, met gitaar- en toetsenspel dat veel weg heeft van The Who. In Time & Other Thieves wordt er druk geëxperimenteerd op het gebied van songopbouw. Vooral de door keyboards ondersteunde gitaarsolo aan het einde doet erg denken aan Frank Zappa. Het album wordt afgesloten met het rustig opbouwende Outlander, waarin je als luisteraar via naargeestige King Crimson-achtige keyboards naar een slot wordt gebracht, dat veel gelijkenissen vertoont met I Want You (She’s So Heavy) van The Beatles.

Abyssinia is enerzijds vooral erg herkenbaar, maar kan anderzijds ook even wennen zijn voor de kenners van het oudere werk van Mos Generator. De band wijkt wat af van het gebruikelijke pad, maar doet dit niet te radicaal. Ondanks het gewaagde geflirt met de nieuwe invloeden levert Mos Generator hiermee weer een prima plaat af.

Tracklist:
1. Strangest Times
2. You've Got A Right
3. Catspaw
4. Easy Evil
5. Wicked Willow
6. As Above So Below
7. Red Canyons
8. There's No Return From Nowhere
9. Time & Other Thieves
10. Outlander

Score: 82 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 12 juli 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.