Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Jellum (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Ana Fernández (Darksun) - 45
  • Björk (The Sugercubes) - 60
  • Bryan Patrick (Manilla Road) - 59
  • Ian Taylor (Adolescents) - 54
  • Jeff Blue (producent) - 58
  • Mick Rock (fotograaf)† - 77
  • Myles Heskett (Wolfmother) - 48
  • Tobias Sammet (Edguy) - 48

Vandaag overleden:
  • Peter Grant (manager) - 1995
  • Willy Quiroga (Vox Dei) - 2024
Review

Rage - The Devil Strikes Again
Jaar van release: 2016
Label: Nuclear Blast Records
Rage - The Devil Strikes Again
Normaal gesproken is een nieuwe plaat van Rage niet zo'n verrassing. In de afgelopen dertig jaar brengt de Duitse band immers ongeveer elke twee jaar wel een nieuwe cd uit. Maar na de release van 21 staat Rage enige tijd op losse schroeven, als topgitarist Victor Smolski de groep rond de zingende bassist Peavy Wagner verlaat. Wanneer ook slagwerker André Hilgers het op zijn heupen krijgt, is Wagner terug bij af. Hij zoekt het in eerste instantie bij zijn oude maatjes, waarmee hij uiteindelijk Refuge formeert, maar komt nu toch voor de dag met een nieuwe line-up en een gloednieuwe cd.

Dus toch een beetje een verrassing, dit The Devil Strikes Again. Muzikaal overigens niet echt. Want Rage heeft voor het pad van de simpele power metal gekozen. Met een vleugje thrash en speed metal, dat dan weer wel. Doorgaans wisselt het gezelschap de platen af. Dan weer orkestraal en vervolgens hard en rechtdoorzee. Na knuppelplaat 21 is dit de tweede cd op rij in die stijl. Of dat vervelend is? Geenszins. Er zijn maar weinig bands die deze stijl zo goed in de vingers hebben.

De tien nieuwe tracks op dit album luisteren stuk voor stuk prima weg. Een handvol songs springt eruit. Het titelnummer bijvoorbeeld. Heerlijk nummer met een uitstekende basisriff en een lekker pakkend refrein. Zowel tekstueel als muzikaal doet het liedje wel wat denken aan het sterke Black In Mind uit 1995. The Final Curtain, Spirits Of The Night en afsluiter The Dark Side Of The Sun liggen net zo lekker in het gehoor. Eigenlijk ben ik alleen niet zo onder de indruk van My Way. Structureel valt er niet zoveel te beleven en ook Peavy brult dit nummer plichtmatig vol. Het is gelukkig een uitzondering. In andere songs blijkt de bassist opnieuw niet de meest flexibele zanger, maar dat weten we nu wel. Zijn enthousiasme, agressieve ondertoon en talent om ontzettend pakkende refreinen te bedenken, maken in dat opzicht veel, zo niet alles goed.

Aan alles op deze uitstekend geproduceerde plaat is te horen dat Rage er weer zin in heeft. Nieuwe drummer Vassilios 'Lucky' Maniatopoulos en snarenplukker Marcos Rodriguez doen bovendien uitstekend hun ding. Vooral de gitarist is erg goed en met name op de tweede helft van het album strooit hij met prima gitaarsolo's. Rage heeft door de jaren heen een vrij trouwe fanbasis opgebouwd. Of ze met dit stevige album veel nieuwe liefhebbers aanspreken is de vraag, maar er mankeert weinig aan. Wie het oude werk en latere (harde) albums als Black In Mind, Welcome To The Other Side, Carved In Stone en 21 goed vindt, kan hier ongetwijfeld mee uit de voeten. Ben benieuwd of er met deze hernieuwde energie over twee jaar 'gewoon' weer een nieuwe schijf in de schappen prijkt.

Tracklist:
1. The Devil Strikes Again
2. My Way
3. Back On Track
4. The Final Curtain
5. War
6. Ocean Full Of Tears
7. Deaf, Dumb And Blind
8. Spirits Of The Night
9. Times Of Darkness
10. The Dark Side Of The Sun

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 4 juli 2016

Meer Rage:

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.