Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Hibakusha - Incarnation
Jaar van release: 2015
Label: Eigen Beheer
Hibakusha - Incarnation
Hibakusha is de term die wordt gebruikt om de groep overlevenden van een atoomramp aan te duiden. De dualiteit van die term (de ramp enerzijds en het overleven anderzijds) spreekt de gelijknamige Noord-Hollandse band aan. Ruben Leendertse (gitaar), de inmiddels door Jochem Kok opgevolgde Arthur Van Schaik (gitaar) en Eddo Van Den Bos (drums) bundelen in 2012 hun krachten. Eind 2012 versterkt Sjoerd Folkeringa (bas) de gelederen. In de zomer van 2013 sluit vocalist Twan Driessen bij het viertal aan.

Ruben, Arthur en Sjoerd hebben voorheen samen in Cyanide gespeeld, een Hoofddorpse nu-metalband die onder andere het nummer Hibakusha speelde. De nu-metal van Cyanide komt nog wel terug in de sound middels Korn- en Deftones-elementen, maar Meshuggah, Textures en Vildhjarta zijn toch betere vergelijkingen. Op het gebied van originaliteit valt wat dat betreft nog wel wat te winnen.

Mastermind achter de composities is gitarist Ruben, die zijn muzikale carrière begon als drummer. Zijn verzinsels vormen de basis voor de relatief lange nummers (ruim vijf minuten gemiddeld). De muziek van de Haarlemse formatie is dan ook vooral ritme-georiënteerd. Groovy drums, een dreunende bas, laaggestemde, ritmische gitaren en Randy Blythe/Daniël De Jongh-achtige zang is wat je kunt verwachten van de groep.

De heren staan voor een moderne en heavy sound, waarbij het tempo doorgaans niet hoog ligt. Alle instrumenten zijn goed te horen en de giftige ritmegitaren staan prominent in de mix. Naast de veelvuldige djenty riffs zijn er verfraaiende toevoegingen in de vorm van doom/death-achtige leads in het titelnummer en elders af en toe elementen uit de post-metal.

In elke track zijn zeker goede ideeën verwerkt, maar er is op het gebied van songwriting nog wel verbetering mogelijk. Het titelnummer bevat start/stop-momenten en soms lijken de secties aan elkaar geplakt. Daardoor gaat de cohesie verloren. Julia, Origin en Bermuda zijn beter gestructureerd en liggen dan ook het lekkerste in het gehoor.

Deze ep krijgt naar het einde toe een steeds hoger niveau. Incarnation mist wat echt memorabele nummers en de originaliteit om van een topproduct te spreken, maar de goed geproduceerde release bevat zeer geslaagde momenten die voldoende potentie laten horen.

Tracklist:
1. Incarnation
2. Unsinkable
3. Julia
4. Origin
5. Bermuda

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 24 juni 2016

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.