Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gilbert (Metalfan.nl) - 54
  • Henrik Johansson (Apostasy)† - 49
  • Jere Luokkamäki (Celesty) - 47
  • John Bonham (Led Zeppelin)† - 78
  • Jørn Lande (Masterplan) - 58
  • Ludo (I) (Carnal Lust) - 53
  • Mark Wakefield (Linkin Park) - 52
  • Monte Conner (Nuclear Blast Records) - 62
  • Nico Sallach (Electric Callboy) - 36
  • Scotti Hill (Skid Row) - 62
  • Steve White (The Style Council) - 61
Review

Judas Priest - Battle Cry
Jaar van release: 2016
Label: Epic Records

Judas Priest - Battle Cry

Ondanks dat Judas Priest het kalmer aan wilde doen na de Epitaph Tour uit 2011, kon de band het touren naar aanleiding van het uitkomen van de zeventiende langspeler Redeemer Of Souls niet laten. Die feestelijke gebeurtenis leidde tot een enorme hoeveelheid concerten, waarvan het optreden op Wacken Open Air 2015 een van de hoogtepunten was. Die show is vanaf heden verkrijgbaar op cd, dvd en blu-ray met de titel Battle Cry. De beelddragers bevatten het integrale concert dat de band gaf op Wacken Open Air, aangevuld met beeldmateriaal van een latere datum. Liefhebbers die het bij de cd willen houden, zullen het met twee publieksfavorieten minder moeten doen.

Battle Cry is de vijfde officiële liveplaat van de groep en de tweede live-dvd sinds de terugkeer van Rob Halford in 2003. Zoals je kunt verwachten van een band als Priest, is de beeld- en geluidskwaliteit dik in orde en dit is een flinke vooruitgang ten opzichte van A Touch Of Evil: Live uit 2009. Ondanks het vertrek van medeoprichter en gitarist K.K. Downing in 2011, is de band stug doorgegaan en is er een waardige opvolger gevonden in Richie Faulkner. Voor wie niet in de gelegenheid is geweest Judas Priest de afgelopen jaren live te zien, biedt deze liveregistratie een mooie blik op hoe sterk de band op het ogenblik is. Want ondanks dat de jaren beginnen te tellen voor het merendeel van de groep, zijn de mannen nog volledig in staat een verpletterende show neer te zetten. De toevoeging van het jongste lid Richie Faulkner speelt daar ook zeker een rol in, want de stageperformance van Judas Priest is altijd al wat statisch geweest en Faulkner brengt het nodige leven in de brouwerij. Het is een kleine bonus bij de steengoede muziek die Priest maakt en live een mooie bijkomstigheid.

Muzikaal klopt het ook als een bus. Het dubbele gitaarspel waar Priest altijd bekend om heeft gestaan, werkt nog altijd fantastisch en hoewel Rob Halford de hoge noten misschien niet altijd meer even goed haalt en soms een loopje neemt met de melodielijnen, weet hij nieuw en oud materiaal nog altijd enorm goed neer te zetten.

Battle Cry bevat drie songs van het nieuwste album Redeemer Of Souls en bestaat verder uit de welbekende Priest-klassiekers en publieksfavorieten als Metal Gods, Victim Of Changes, Turbo Lover en Beyond The Realms Of Death. Wellicht is het niet de meest originele setlist, maar daarbij moet natuurlijk opgetekend worden dat een avond Judas Priest niet compleet is zonder dat de bekende nummers de revue hebben gepasseerd. Het materiaal is geweldig in beeld gebracht en op het grote podium van Wacken krijgen nummers als The Hellion en Electric Eye een nieuwe dimensie in de muur van geluid en de orgie van licht. Het Wacken-publiek zingt uit volle borst mee met de ene na de andere klassieker en op een groot scherm achter de band wordt de show opgeleukt met het nodige videomateriaal. De nieuwe nummers passen perfect in de set en kunnen op net zulke enthousiaste reacties rekenen als de songs die al veertig jaar meedraaien.

Wat betreft extra’s valt de beeldregistratie wat tegen, maar de toevoeging is wel aardig voor de mensen die de band de afgelopen tour hebben kunnen aanschouwen. De bonustracks bestaan namelijk uit de drie nummers die de band heeft gespeeld tijdens de tour van eind 2015. Screaming For Vengeance, The Rage en Desert Plains vervingen toen onder andere Jawbreaker en Devil’s Child en opnames van die bonustracks zijn gemaakt tijdens een show in Gdansk, Polen.

Battle Cry is een fijne plaat en een mooie beeldregistratie voor elke liefhebber van Judas Priest. Het is knap dat de band na zoveel jaren nog garant staat voor zulke mooie concerten met muziek waar je maar geen genoeg van kunt krijgen. Inmiddels wordt er weer gewerkt aan nieuw materiaal, maar tot die tijd kunnen fans uit de voeten met dit livemateriaal.

Tracklist:
Live At Wacken 2015
1. (Intro) Battle Cry
2. Dragonaut
3. Metal Gods
4. Devil’s Child
5. Victim Of Changes
6. Halls Of Valhalla
7. Turbo Lover*
8. Redeemer Of Souls
9. Beyond The Realms Of Death
10. Jawbreaker
11. Breaking The Law
12. Hell Bent For Leather
13. The Hellion
14. Electric Eye
15. You’ve Got Another Thing Coming
16. Painkiller
17. Living After Midnight*

Bonus tracks:
Live At The Ergo Arena, Gdansk, Poland, 2015
1. Screaming For Vengeance*
2. The Rage*
3. Desert Plains*

*Alleen op dvd/blu-ray.

Score: 82 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 21 mei 2016

Meer Judas Priest:

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.