Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 mei:
  • Necrotesque en Deadspeak
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
    23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Hellid (Entombed) - 53
  • David Folchitto (Kaledon) - 48
  • Eric Hoffman (Deicide) - 58
  • Masse "Emperor Magus Caligula" Broberg (Dark Funeral) - 53
  • Nikola Mijic (Alogia) - 46
  • Philip Selway (Radiohead) - 59
  • Piet Jorens (Arno) - 65
  • Piotr Kozieradzki (Riverside) - 56

Vandaag overleden:
  • Mike Jastrembski (Heathen) - 2005
Review

Hällas - Hällas
Jaar van release: 2015
Label: The Sign Records
Hällas - Hällas
Wanneer een album slechts 24 minuten duurt, spreken we doorgaans van een EP. Het Zweedse Hällas wil daar niks van weten. Deze vier songs vormen hun eerste full-length. Dat moeten ze dan maar zelf weten. Dat is hun goed recht. Zolang ze er geen twee tientjes voor vragen, zal het verder ook geen probleem zijn. Al moet ik zeggen dat ik me afvraag wie er met de muziek van deze band aan de haal gaat.

Klinkt negatief, nietwaar? Ik kan zoveel lovende woorden over Hällas schrijven als ik wil, maar vrees dat veel mensen de zang van Tommy Alexandersson niet gaan trekken. De beste man is namelijk geen natuurtalent, maar is tegelijkertijd ook niet erg vervelend. Na enkele keren dit album gedraaid te hebben, ben ik het zelfs enigszins gaan waarderen. Wat natuurlijk enorm helpt, is dat het instrumentale deel nogal de moeite waard is. Hällas zweeft ergens tussen traditionele heavy metal en progressieve rock. Het geluid is aan de dunne kant, maar geeft daarmee veel ruimte aan de leuke, frivole twingitaarsolo’s en de keyboardstukken. Je zou ook kunnen concluderen dat de productie compleet naar de maatstaven van de jaren zeventig is.

Hällas laat hier vooral een fijn staaltje rock-‘n’-roll horen. Er hangt een goede sfeer in deze muziek. Als het tempo wat teruggeschroefd wordt, doen de instrumentale stukken me denken aan de epossen van Rush uit de jaren zeventig. Mijn gedachten willen nog wel eens afdwalen naar albums als A Farewell To Kings en Permanent Waves. Tale Of A Tyrant heeft bijvoorbeeld zo’n fantastische brug die aan deze Canadese legende doet denken, maar ook het gevoel voor avontuur doet dat. Hällas levert een erg goed debuut af dat barst van de afwisseling en goede ideeën. Het liefst voorspel je gouden tijden voor een band als deze, maar ik vrees echt dat de zanger roet in het eten gaat gooien.

Tracklist:
1. Autumn In Space
2. Insomnia
3. Tale Of A Tyrant
4. Hällas

Score: 84 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 2 april 2016

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.