Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 01-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Delson (Linkin Park) - 48
  • Chris Poland (Megadeth) - 68
  • Eric Bloom (Blue Öyster Cult) - 81
  • Isaiah "Ikey" Owens (The Mars Volta)† - 51
  • Jimi Quidd (The Dots)† - 72
  • Jochem Jonkman (Vanderbuyst) - 44
  • John Densmore (The Doors) - 81
  • Lorenzo Frascaroli (Tystnaden) - 44
  • Roger Peterson (Intwine) - 45
  • Steve Gibb (Black Label Society) - 52

Vandaag overleden:
  • Aleister Crowley (auteur) - 1947
  • Martin Sharp (illustrator) - 2013
  • Ray Gillen (Badlands) - 1993
  • Richard Coughlan (Caravan) - 2013
Review

Nyx - Home
Jaar van release: 2015
Label: Agonia Records
Nyx - Home
Een blackmetalband die louter uit vrouwen bestaat, het is niet een alledaags verschijnsel. Ik ken eigenlijk alleen het Griekse Astarte en dat was niet bepaald een hoogvlieger. Het Duitse Nyx, vernoemd naar de Griekse godin van de nacht, is echter ook zo’n band, bestaande uit de dames Blitz (drums en vocalen) en Vinterbarn (gitaar, bas, vocalen). Eind vorig jaar bracht het duo zijn debuut uit, via het verdienstelijke Agonia Records. Sinds het succes en de controverse rondom Myrkur, een eenpersoons blackmetalproject rondom de schone verschijning Amalie Bruun, is het makkelijk om Nyx weg te zetten als een hype, maar dat zou onterecht zijn, want deze band bestond toch echt al eerder. Of Agonia Records echter vooral meerwaarde zag in het marktpotentieel van Nyx of in de kwaliteit van het debuut, valt te bezien, want Home is een vrij doorsnee album geworden.

Dit debuutalbum van het duo begint met het aardige Beyond, een prima, hoewel verre van unieke, blackmetaltrack, waarin de hoofdmoot wordt gevormd door vurig drumwerk en voor het genre typerende tremoloriffs. De screams van beide dames klinken verdienstelijk en het is dan ook vooral in de gedrevenere, snelle nummers als de opener, Chaos Pt. 38 – Metastases en Going On (dat een aantal mooie, Dissection-achtige, melodieuze riffs bevat) dat Nyx laat horen over kwaliteit te beschikken. Het grootste probleem met Home is echter dat de schijf niet bepaald als een coherent geheel aanvoelt. Zo is het materiaal bij vlagen nogal inconsistent (S.ave O.ur S.ouls). Bovendien verliest het album aan kwaliteit zodra Nyx voor een atmosferischere aanpak kiest. De akoestische rustpunten en de ambient in een track als Prelude (die gek genoeg als vierde nummer voorbijkomt) hebben te weinig om het lijf om interessant te worden. De cleane zang die af en toe opduikt, maakt het materiaal ook niet sterker.

Over de gehele linie is Home geen slecht album geworden. Maar gelet op de kwaliteit van de bands die normaliter bij Agonia Records resideren (ik noem een Forgotten Tomb, Den Saakaldte, Thunderbolt, Tsjuder of Urgehal), is Nyx toch wel heel wat minder interessant. Er gebeurt simpelweg te weinig spannends. De nummers klinken behoorlijk, maar zitten wel erg simplistisch in elkaar. Als dat nu zou worden goedgemaakt door een tomeloze gedrevenheid en intensiteit, zou de band zeker terreinwinst boeken. Nu is Home eigenlijk vlees noch vis. De melodieuze aspecten zijn niet bijzonder en de meer rechttoe-rechtaan black metal ontstijgt het predikaat ‘aardig’ niet. De akoestische afsluiter Swallowed Screaming is bovendien vals. Er is dus nog werk aan de winkel, anders rest Nyx een roemloos bestaan in het grijze moeras der middelmaat.

Tracklist:
1. Beyond
2. Chaos Pt. 20 - Black Isle
3. Chaos Pt. 38 - Metastases
4. Prelude
5. S.ave O.ur S.ouls
6. Deep
7. Going On
8. Home
9. Swallowed Screaming

Score: 67 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 14 maart 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.