Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnis (Infected) - 41
  • Billy Gould (Faith No More) - 63
  • Eric Wagner (Trouble)† - 67
  • Glenn Cornick (Jethro Tull) - 79
  • Joey Vera (Armored Saint) - 63
  • Shannon Larkin (Godsmack) - 59
  • Thorfried (Negator) - 50
  • Wolfgang Rothbauer (Thirdmoon) - 48

Vandaag overleden:
  • Mike Pinder (The Moody Blues) - 2024
Review

Elevators To The Grateful Sky - Cape Yawn
Jaar van release: 2016
Label: HeviSike

Elevators To The Grateful Sky - Cape Yawn

Steeds vaker zie je dat bands zich laten beïnvloeden door de alternatieve rock uit de jaren negentig en daar in combinatie met grunge en stoner een nieuw geluid mee willen creëren. Hoewel dit op papier best interessant klinkt, is de uitkomst regelmatig teleurstellend. Vaak ontbreekt het aan de nodige focus en gaat het qua stijl te geforceerd alle kanten op. Ook de Italianen van Elevators To The Grateful Sky doen met hun songs op de tweede full-length Cape Yawn een dappere poging om de alternatieve rock uit de nineties anno 2016 nieuw leven in te blazen. Helaas met wisselend succes.

Dit viertal uit Palermo heeft naast het nieuwe album reeds een zelfgetitelde debuut-ep uit 2012 en een full-length, Cloud Eye (2013), op hun naam staan. Op die albums gaat het geluid vooral de stoner-kant op, met Queens Of The Stone Age als belangrijkste ‘klinkt als’-band. Zoals gezegd laat Cape Yawn een afwisselender geluid horen. Naast geslaagde, energieke stonersongs als Ground, All About Chemistry en Mongerbino produceert dit kwartet uit Sicilië een sound die doet denken aan grungeformatie Stone Temple Pilots. Dit komt in het bijzonder door het gitaargeluid, de structuur van de songs en zanger Sandro Di Girolamo, wiens stemgeluid flinke overeenkomsten vertoont met die van wijlen Scott Weiland.

Cape Yawn is geen perfect album. Het middenstuk bevat enkele songs die niet memorabel zijn. Daarnaast werken de uiteenlopende songs wat vervreemdend. We’re Nothing At All is individueel gezien een aardig nummer, maar is op deze plaat een vreemde eend in de bijt. Hetzelfde geldt voor Laura (One For Mark Sandman). Als Morphine-fan kan ik een dergelijke ode aan de overleden frontman van de alternatieve jazzrockband uiteraard waarderen, maar dat neemt niet weg dat dit saxofoon-solonummer op deze specifieke plaat een eigenaardige aanwezigheid is.

Met wat meer focus en schrapwerk in het songmateriaal was Cape Yawn beter uit de verf gekomen. Toch hoeft Elevators To The Grateful Sky nog niet afgeschreven te worden. Met het uitstekende Mountain Ship en de instrumentale titeltrack laten de Sicilianen namelijk horen dat ze op het gebied van songwriting genoeg talent hebben.

Tracklist:
1. Ground
2. Bullet Words
3. All About Chemistry
4. Dreams Come True
5. A Mal Tiempo Buena Cara
6. Kaiser Quartz
7. I Wheel
8. Mongerbino
9. Cape Yawn
10. We're Nothing At All
11. Laura (One For Mark Sandman)
12. Mountain Ship
13. Unwind

Score: 72 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 11 maart 2016

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.