Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Oranssi Pazuzu - Värähtelijä
Jaar van release: 2016
Label: Svart Records
Oranssi Pazuzu - Värähtelijä
Oranssi Pazuzu is Fins voor Oranje Pazuzu. Een Babylonische demoon (koning der demonen) die we kunnen kennen van de film The Exorcist. In dit geval gaat het om een Finse band die psychedelische black metal speelt en voor de teksten gebruik maakt van de moedertaal.

Deze schijf gaat lekker van start met Saturaatio. Een langzaam opbouwende track met repeterende drumroffels en een Midden-Oosters gitaarloopje dat constant blijft. Een ontzettend fijn en hypnotiserend recept waardoor ik aan het Italiaanse Ufomammut moet denken. Een vergelijking die de heren absoluut niet als kritiek hoeven te ervaren, al lijkt zelfs de manier waarop de lage powerchords worden ingezet op hoe Ufomammut dit doet op Eve. Enfin, beter goed gejat dan slecht verzonnen.

Värähtelijä is eveneens een opbouwende track maar doet eerder jazzy aan. De bezeten blackmetalscreams spelen een welkome rol en voorzien de track van een naargeestige sfeer. Hierna is het tijd voor Hypnotisoitu Viharukous. Dit is een track die de titel ''psychedelische blackmetal'' eer aan doet vanwege het pittigere karakter, de screams en de vage bijgeluiden.

Na een niet bijster originele start herpakken de heren zich in de tweede helft en hiermee mogen we spreken van een aardig album. Het kakt hier en daar wat in, maar de sfeer blijft intact en is zeer welkom als achtergrondmuziek. Het zou zelfs geschikt zijn voor een horrorfilm of iets dergelijks. Liefhebbers van Neurosis, Yob en Twilight zullen met deze schijf uit de voeten kunnen.

Tracklist:
1. Saturaatio
2. Lahja
3. Värähtelijä
4. Hypnotisoitu Viharukous
5. Vasemman Käden Hierarkia
6. Havuluu
7. Valveavaruus

Score: 75 / 100

Reviewer: Sander
Toegevoegd: 2 maart 2016

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.