Oranssi Pazuzu is Fins voor Oranje Pazuzu. Een Babylonische demoon (koning der demonen) die we kunnen kennen van de film The Exorcist. In dit geval gaat het om een Finse band die psychedelische black metal speelt en voor de teksten gebruik maakt van de moedertaal.
Deze schijf gaat lekker van start met Saturaatio. Een langzaam opbouwende track met repeterende drumroffels en een Midden-Oosters gitaarloopje dat constant blijft. Een ontzettend fijn en hypnotiserend recept waardoor ik aan het Italiaanse Ufomammut moet denken. Een vergelijking die de heren absoluut niet als kritiek hoeven te ervaren, al lijkt zelfs de manier waarop de lage powerchords worden ingezet op hoe Ufomammut dit doet op Eve. Enfin, beter goed gejat dan slecht verzonnen.
Värähtelijä is eveneens een opbouwende track maar doet eerder jazzy aan. De bezeten blackmetalscreams spelen een welkome rol en voorzien de track van een naargeestige sfeer. Hierna is het tijd voor Hypnotisoitu Viharukous. Dit is een track die de titel ''psychedelische blackmetal'' eer aan doet vanwege het pittigere karakter, de screams en de vage bijgeluiden.
Na een niet bijster originele start herpakken de heren zich in de tweede helft en hiermee mogen we spreken van een aardig album. Het kakt hier en daar wat in, maar de sfeer blijft intact en is zeer welkom als achtergrondmuziek. Het zou zelfs geschikt zijn voor een horrorfilm of iets dergelijks. Liefhebbers van Neurosis, Yob en Twilight zullen met deze schijf uit de voeten kunnen.
Tracklist:
1. Saturaatio
2. Lahja
3. Värähtelijä
4. Hypnotisoitu Viharukous
5. Vasemman Käden Hierarkia
6. Havuluu
7. Valveavaruus
Hoofdmenu
-
7 juni:
- ACIDEZ en Rotzorg
- South Of Heaven festival 9 juni:
- Alter Bridge 10 juni:
- Crypta
- Iron Maiden en Evergrey 11 juni:
- I Killed The Prom Queen en Sugar Spine 12 juni:
- Cro-Mags
- Evergrey en Day Six
- Into The Grave
- Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
- Vicious Rumors en Thorium
- ZappenDuster Festival 2026 13 juni:
- Cro-Mags
- Evergrey
- Hulder en Asgrauw
- Into The Grave
- Plaguefest 14
- RVH Project
- The Motherz
- Vicious Rumors en Thorium
- ZappenDuster Festival 2026
-
7 juli:
Uada
Kalender
Vandaag jarig:
- Attila Kovács (Akela) - 46
- Axtwald (Negator) - 45
- Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
- Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
- James Smith (Season's End) - 44
- Len Arran (Skunk Anansie) - 65
- Mark Reale (Riot)† - 71
- Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
- Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
- Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
- Suvi Grym (Vanguard) - 47
- Tomi Ullgren (Rapture) - 48
- Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41
Vandaag overleden:
- Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
- Wally Gold (producent) - 1998
Review
Oranssi Pazuzu - Värähtelijä

Score: 75 / 100
Reviewer: Sander
Toegevoegd: 2 maart 2016
Meer Oranssi Pazuzu:
- Facebookpagina
- http://www.oranssipazuzu.com/
- Concert: Oranssi Pazuzu op Roadburn 2016 (2016)
- Concert: Oranssi Pazuzu op Be Prog! My Friend 2018 (2018)
- Concert: Oranssi Pazuzu in Utrecht (2022)
- Review: Mestarin Kynsi
- Review: Muuntautuja
- Review: Valonielu
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
5 juni:
- A.A. Williams - Solstice
- Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
- Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
- Evergrey - Architects Of A New Weave
- Riena - Miekka ja Varjo
- Urzah - A Tranquil Void
- Voivod - Symphonique
- W.M.D. - Against All Warnings 6 juni:
- Thorium - Suburban Rot 12 juni:
- Lex Legion - Lex Legion
- Nuclear Tomb - Epoch Inhuman
- Tarja - Frisson Noir
- Vanden Plas - AcCult II
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.


