Born Again Misanthrope is de derde langspeler van het Zweedse Plutonium. Deze eenmansformatie is het muzikale kindje van J. Carlsson en behelst een mix tussen black metal en industrialmuziek. De heer J. heeft vanwege problemen met voorgaande labels er ditmaal voor gekozen dit album zelf uit te brengen.
In tegenstelling tot bands als Aborym en Thorns, laat Plutonium op deze cd een grote hoeveelheid aan traditionele black metal horen. Cortex Vortex had gemakkelijk van een Noorse band als Carpathian Forest kunnen zijn en deze vergelijking is bij meerdere tracks van toepassing. Pakkende sterke blackmetalnummers komen op een aangenaam tempo voorbij en pakken de luisteraar bij de kladden. De fluisterachtige screams passen mooi bij deze sound en doen soms denken aan Nattefrost of Hoest van Taake. Zo af en toe is er ook ruimte voor wat moois, zoals de aangename akoestische track Renuntiationem, die bijna doet denken aan de gothrock van The Cure.
Ondanks dat meneer J. de zweepslagen van de black metal kent, is er toch een puntje van kritiek. De drums zijn overduidelijk geprogrammeerd en klinken bij tijd en wijle erg irritant. De snaredrum klinkt ontzettend lelijk en had het geheel meer leven kunnen meegeven wanneer deze het geluid van een echt drumstel meer had benaderd. Jammer, want de tracks verdienen beter.
Op zich is Born Again Misanthrope een fijne belevenis, al heeft het geheel zijn industrialvibe enkel en alleen te danken aan een aantal samples, keyboardgeluiden en zo nu en dan een lompe, eentonige riff die de rest van het nummer aankondigt. Verder is dit gewoon een degelijke blackmetalplaat.
Tracklist:
1. Born Again Misanthrope
2. Cortex Vortex
3. The Inverted Panopticon Experience
4. Casque Strength
5. The Masque Of The Green Demon
6. Renuntiationem
7. Electric Barbwire Crown Of Thorns
8. Alice In Plutoniumland (Two Minute Hate Part III)
9. Confessions Of A Suicidal Cryptologist
Hoofdmenu
-
27 april:
- FemME (Female Metal Event) 29 april:
- Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater 30 april:
- Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater 1 mei:
- Death Goals en Stormo
- Deville
- Venom inc, krisiun, Hate en Ater
- Wodan Boys 2 mei:
- Hyena
- Mike Tramp's White Lion
- RedHook en Comastatic
- Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
-
26 mei:
- Coven en Queen Of Spades
- Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
- Adrian Lambert (DragonForce) - 53
- Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
- Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
- Janne Wirman (Kotipelto) - 46
- Joey Jordison (Slipknot)† - 50
- Jose Pasillas (Incubus) - 49
- Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
- Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
- Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
- Torsten Röhre (Silent Force) - 49
Vandaag overleden:
- K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
- Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review
Plutonium - Born Again Misanthrope

Score: 65 / 100
Reviewer: Sander
Toegevoegd: 17 februari 2016
Meer Plutonium:
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
24 april:
- The Great Sea - Noble Art Of Desolation 25 april:
- Bark - The Time Has Come
- Caliban - Back From Hell
- Cancer - Inverted World
- Coffin Feeder - Big Trouble
- Eluveitie - Ànv
- Employed To Serve - Fallen Star
- Game Over - Face The End
- Ghost - Skeletá
- H.E.A.T. - Welcome To The Future
- Machine Head - Unatøned
- Phantom - Tyrants Of Wrath
- Trick Or Treat - Ghosted 2 mei:
- Crematory - Destination
- Nightfall - Children Of Eve
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.