Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2025 werd uitgebracht?

Babymetal - Metal Forth
Baest - Colossal
Blackbraid - Blackbraid III
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Burning Witches - Inquisition
Centuries Of Decay - A Monument To Oblivion
Chevelle - Bright As Blasphemy
Defacement - Doomed
Deftones - Private Music
Déhà - Ashes As Rain
Desaster - Kill All Idols
Halestorm - Everest
Hammer King - Make Metal Royal Again
Helloween - Giants And Monsters
In Mourning - The Immortal
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 1
Månegarm - Edsvuren
Martyr - Dark Believer
Mob Rules - Rise Of The Ruler
Pilgrimage - From Amber To Sun
Rise Against - Ricochet
Signs Of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
Unleashed - Fire Upon Your Lands
Vicious Rumors - The Devil's Asylum
een ander album uit augustus 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Rionda (Avalanch) - 53
  • Carlos Denogean (Weedeater)† - 38
  • Dino Cazares (Fear Factory) - 59
  • Felix Bohnke (Edguy) - 51
  • Jill Janus (Huntress)† - 50
  • Mike Baker (Shadow Gallery)† - 62
  • Richard Coughlan (Caravan)† - 78
  • Roel Van Helden (Powerwolf) - 45
  • Sam Rivers (Limp Bizkit) - 48
  • Tomas Nilsson (Devian) - 43

Vandaag overleden:
  • Dave Hlubek (Molly Hatchet) - 2017
  • J.R.R. Tolkien (auteur) - 1973
Review

Plutonium - Devilmentertainment Non-Stop
Jaar van release: 2011
Label: eigen beheer

Plutonium - Devilmentertainment Non-Stop

Wat heb ik nou weer aan mijn zwart metalen fiets hangen?! De tweede keer in korte tijd dat ik die vraag stel bij een blackmetalrelease. En wederom een waar de ongebreidelde experimenteerdrift van afspat. Dit keer is het de Zweedse meneer J. Carlsson die mij doet fronsen en verbazen. Hij fietst ons 's nachts een verlaten industrieterrein op en gunt ons op mechanische wijze een kijkje in de beerput van zijn ziel. Ja, u heeft de woordspeling goed doorzien, industrieel zwart metaal is wat de klok slaat.

Nou ben ik over het algemeen niet zo gecharmeerd van blackmetalsoloprojecten en de combinatie van black metal met industrial is ook niet altijd even geslaagd, maar Plutonium slaagt daar wonderwel in. De drums mogen dan inderdaad wel erg mechanisch klinken, maar door de niet al te geproduceerde klank en de smerig klinkende gitaren, is dit geen bezwaar. Sterker nog, de enorme efficiëntie waarmee deze computerdrums gepaard gaan, zijn een heuse toevoeging.

Verder is deze plaat erg divers. Devilmentertainment Non-Stop, what's in a name, herbergt namelijk ook een flinke dot naargeestige apocalyptische electrosamples en soundscapes. Maar op Peace Keeper komt dan weer een bezwerende, veroordelende mannenstem de sfeer verpesten.

Van alles wat dus, en even dreigt de plaat daarom ook te ontaarden in een lukraak bijeengraapte potpourri van geluiden. Weliswaar goed gevonden, maar weinig samenhangend. Maar precies op het moment dat deze plaat het gevoel van doorgedraafde experimenteerlust begint te wekken, gooit Plutonium gelukkig Misery King voor de wielen. Een haast oldschool blackmetalnummer. Uiteraard is ook deze track boos en destructief, precies zoals het hoort in het genre en uiteraard niet bedoeld om vrolijk van te worden.

Vindt u het prettig om na zonsondergang over nare, enge weggetjes te fietsen? Houdt u wel van geëxperimenteer met stijlen en genreoverstijgende effecten? Fiets dan met Carlsson mee en geniet van zijn getergde geest.

Tracklist:
1. A Tribute To The Tools Of The Cosmic Abortionist
2. Devilmentertainment Non-Stop
3. Peace Keeper
4. The Misery King
5. Unintelligent Design
6. Zero Swarm
7. Nuclear War Incense
8. Det Doda Exemplets Makt (Two Minute Hate Part II)
9. Hell Is All Around

Score: 78 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 20 januari 2012

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.