Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 augustus:
  • Deadsquad, Jasad en Death Vomit
  • 1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Brockie (Oderus Urungus) (Gwar)† - 63
  • George Kollias (Nile) - 49
  • Roland Grapow (Helloween) - 67
  • Scott Kannberg (Pavement) - 60
Review

Mono / The Ocean - Transcendental
Jaar van release: 2015
Label: Pelagic Records
Mono / The Ocean - Transcendental
Een split-release van de legendarische Japanse postrockformatie Mono en de Duitse post-hardcore/atmosferische sludge-giganten The Ocean: dat is iets waar veel liefhebbers van Roadburn-achtige klanken ongetwijfeld van zullen likkebaarden. En terecht natuurlijk, want beide bands hebben fantastisch werk afgeleverd. Ik kan me het uitstekende optreden van The Ocean op Roadburn 2013 nog goed voor de geest halen. En hoewel de laatste albums van Mono niet zijn opgewassen tegen zijn briljante, adembenemend mooie oude werk (You Are There bijvoorbeeld), kijk ik nog altijd reikhalzend uit naar nieuw werk van de Japanners. Deze split verschijnt op 12” vinyl, maar is gelukkig ook op cd te verkrijgen voor degenen die dat praktischer vinden.

Om een lang verhaal kort te maken: dit schijfje doet recht aan de hoge verwachtingen. Beide groepen leveren één lang nummer van zo’n elf minuten aan – en dat zijn zeker geen opgewarmde prakjes die van eerdere releases zijn overgebleven. Met name Mono maakt indruk met het adembenemende mooie Death In Reverse. Zo goed heb ik de band al bijna een decennium niet meer gehoord! Hartverscheurende gitaarmelodieën, subtiel drumwerk en een ongekend mooie opbouw, waarin de band naar een weldadige, luidruchtige climax toewerkt. Van ingetogen en minimalistisch tot een allesverzengende muur aan gitaarnoise: Death In Reverse zorgt keer op keer voor kippenvel over mijn hele lijf.

Het is spijtig voor The Ocean dat Mono zo’n fantastisch nummer aflevert, want daardoor komt The Quiet Observer in eerste instantie niet helemaal tot zijn recht. Toch is ook dit een prachtige track, waarin The Ocean de beste kant van zichzelf laat horen. De opbouw is ook hier schitterend. Het nummer begint met een ingetogen passage voorzien van fraai cellowerk, om vervolgens middels hoekige riffs en luidruchtig, tribaal drumwerk richting de bekende post-metal van de band te gaan. Ook hier is het contrast tussen harde, ploegende passages en ingetogen stukken, waarin log baswerk domineert, mooi uitgewerkt.

Ook vanuit tekstueel oogpunt is The Quiet Observer erg interessant. De track is geïnspireerd door de film Enter The Void van regisseur Gaspard Noe, waarin een drugsdealer onder invloed van DMT (een drug die zowel godsbelevingen alsook bijna-doodervaringen veroorzaakt) wordt neergeschoten op een toilet in Tokio. De film verhaalt over de psychedelische trip die de hoofdpersoon in een soort ‘intermediaire toestand’ tussen leven en dood doormaakt.

Transcendental is een absolute ‘must-have’ voor de liefhebbers van beide bands. Als de track van Mono een voorbode is van het nieuwe album, waar de Japanners momenteel druk mee bezig zijn, dan wordt dat een waar meesterwerk.

Tracklist:
1. Mono - Death In Reverse
2. The Ocean - The Quiet Observer

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 20 januari 2016

Mono / The Ocean - Transcendental
Reactie van Stefan op 24-01-2016 om 11:40u
Score: 85 / 100

Een parel binnen dit genre.

Zoeken
    27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.