Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 19-08-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian May (Queen) - 78
  • Martin Powell (Cradle Of Filth) - 52
  • Robb Flynn (Machine Head) - 57
  • Russell Allen (Symphony X) - 54
  • Tom Gabriel Fischer (Celtic Frost) - 62
Review

Mono / The Ocean - Transcendental
Jaar van release: 2015
Label: Pelagic Records
Mono / The Ocean - Transcendental
Een split-release van de legendarische Japanse postrockformatie Mono en de Duitse post-hardcore/atmosferische sludge-giganten The Ocean: dat is iets waar veel liefhebbers van Roadburn-achtige klanken ongetwijfeld van zullen likkebaarden. En terecht natuurlijk, want beide bands hebben fantastisch werk afgeleverd. Ik kan me het uitstekende optreden van The Ocean op Roadburn 2013 nog goed voor de geest halen. En hoewel de laatste albums van Mono niet zijn opgewassen tegen zijn briljante, adembenemend mooie oude werk (You Are There bijvoorbeeld), kijk ik nog altijd reikhalzend uit naar nieuw werk van de Japanners. Deze split verschijnt op 12” vinyl, maar is gelukkig ook op cd te verkrijgen voor degenen die dat praktischer vinden.

Om een lang verhaal kort te maken: dit schijfje doet recht aan de hoge verwachtingen. Beide groepen leveren één lang nummer van zo’n elf minuten aan – en dat zijn zeker geen opgewarmde prakjes die van eerdere releases zijn overgebleven. Met name Mono maakt indruk met het adembenemende mooie Death In Reverse. Zo goed heb ik de band al bijna een decennium niet meer gehoord! Hartverscheurende gitaarmelodieën, subtiel drumwerk en een ongekend mooie opbouw, waarin de band naar een weldadige, luidruchtige climax toewerkt. Van ingetogen en minimalistisch tot een allesverzengende muur aan gitaarnoise: Death In Reverse zorgt keer op keer voor kippenvel over mijn hele lijf.

Het is spijtig voor The Ocean dat Mono zo’n fantastisch nummer aflevert, want daardoor komt The Quiet Observer in eerste instantie niet helemaal tot zijn recht. Toch is ook dit een prachtige track, waarin The Ocean de beste kant van zichzelf laat horen. De opbouw is ook hier schitterend. Het nummer begint met een ingetogen passage voorzien van fraai cellowerk, om vervolgens middels hoekige riffs en luidruchtig, tribaal drumwerk richting de bekende post-metal van de band te gaan. Ook hier is het contrast tussen harde, ploegende passages en ingetogen stukken, waarin log baswerk domineert, mooi uitgewerkt.

Ook vanuit tekstueel oogpunt is The Quiet Observer erg interessant. De track is geïnspireerd door de film Enter The Void van regisseur Gaspard Noe, waarin een drugsdealer onder invloed van DMT (een drug die zowel godsbelevingen alsook bijna-doodervaringen veroorzaakt) wordt neergeschoten op een toilet in Tokio. De film verhaalt over de psychedelische trip die de hoofdpersoon in een soort ‘intermediaire toestand’ tussen leven en dood doormaakt.

Transcendental is een absolute ‘must-have’ voor de liefhebbers van beide bands. Als de track van Mono een voorbode is van het nieuwe album, waar de Japanners momenteel druk mee bezig zijn, dan wordt dat een waar meesterwerk.

Tracklist:
1. Mono - Death In Reverse
2. The Ocean - The Quiet Observer

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 20 januari 2016

Mono / The Ocean - Transcendental
Reactie van Stefan op 24-01-2016 om 11:40u
Score: 85 / 100

Een parel binnen dit genre.

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.