Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    8 oktober:
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Silva (Shadowsphere) - 45
  • Benjamin Orr (The Cars)† - 79
  • Chuck Plotkin (producent) - 84
  • Heikki Saari (Norther) - 42
  • Ingar Amlien (Conception) - 63
  • Jacek Hiro (Decapitated) - 46
  • Jay Weinberg (Slipknot) - 36
  • Jeff (Carnal Lust) - 54
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne)† - 62
  • Kobi Farhi (Orphaned Land) - 51
  • Marcus Siepen (Blind Guardian) - 58
  • Michael Lardie (Great White) - 68
  • Mick Brown (Dokken) - 70
  • Rafael "Rafa" Yugueros (Darksun) - 49
  • Rainbow (The Birthday Massacre) - 48
  • Troy Sanders (Mastodon) - 53
Review

Praying Mantis - Legacy
Jaar van release: 2015
Label: Frontiers Music
Praying Mantis  - Legacy
Sommige bands weten niet van ophouden en dat is maar goed ook. Want hoewel Praying Mantis lang niet altijd sterke albums heeft afgeleverd, is het de laatste tien jaar goed toeven met de Britten. Al is de laatste echte studioplaat Sanctuary toch alweer van zes jaar geleden. Hoe dan ook, hun stevige en melodieuze rockmuziek mag er op dit kersverse Legacy gewoon weer zijn.

Veel mensen plakken ten onrechte het etiket New Wave of British Heavy Metal op deze club. Natuurlijk beleeft deze groep in die dagen behoorlijke successen, maar de stijl is een stuk melodieuzer en softer. Meer AOR dan metal. Een beetje zoals Journey en de landgenoten van FM. Wel heeft zo'n beetje iedere muzikant die wat heeft betekend binnen de Britse hardrock bij Praying Mantis gespeeld. Zo drumt de inmiddels overleden ex-Iron Maiden slagwerker Clive Burr een tijdje bij de band en beroert zijn voormalige Maidencollega Dennis Stratton er meerdere periodes de snaren. Ook illustere heerschappen als Paul Di'Anno en Doogie White zingen een blauwe maandag bij dit gezelschap.

Momenteel spelen er wat minder bekende muzikanten in de band, maar voor de muziek maakt dat geen bal uit. Die is namelijk sterk. Ik heb in tijden niet zo'n lekkere, melodieuze rockplaat gehoord. Iets nieuws toevoegen doet Praying Mantis natuurlijk niet, maar dat dit degelijke kwaliteit is, staat buiten kijf. Hier zijn vakmannen aan de slag, met evenveel kennis als liefde. Die liefde leidt tot sterke songs als Believable en het prima gezongen Tokyo. Het materiaal is gesneden koek. Ingewikkelde toeren haalt de band rond Tino en Chris Troy niet uit. Ze verkiezen het liedje boven instrumentale krachtpatserij.

Tel daarbij op dat de productie van de plaat dik in orde is. Gitaarsolo's, riffs, drumpartijen, pakkende melodielijnen en de uitstekende zang van nieuwkomer John Cuijpers sijpelen prettig en krachtig de boxen uit. Met het uiterst herkenbare artwork leidt al dat moois tot een plaat die van voor tot achter af is. Fans van goeie ouwe rock weten wat ze te doen staat.

Tracklist:
1. Fight For Your Honour
2. The One
3. Believable
4. Tokyo
5. Better Man
6. All I See
7. Eyes Of A Child
8. The Runner
9. Against The World
10. Fallen Angel
11. Second Time Around

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 27 december 2015

Praying Mantis - Legacy
Reactie van Andre Smoor op 03-01-2016 om 16:34u

Praying Mantis stond op de eerste Metal for Muthas verzamelaar en is begonnen als NWOBHM band. Inderdaad is hun muziek niet te vergelijken met Angel Witch, Iron Maiden en Samson, maar ze gingen mee in die stroming. Leuk dat ze weer een plaat hebben gemaakt en ik ga hem zeker beluisteren. Ik draai nog wel eens hun Time tell no lies album en toen waren ze al anders dan de andere NWOBHM bands. Ik ben benieuwd

Praying Mantis - Legacy
Reactie van Een Metalfan op 05-01-2016 om 22:52u
Score: 85 / 100

Goed album

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.