Fleddy Melculy
    24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • Embers Of Oblivion en Øçta
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • Samhain festival
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, 7 Miles To Pittsburgh, Bangalore Choir, Picture en Jurassic Park
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 26 oktober:
  • Clawfinger
  • 27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
  • 29 oktober:
  • Geoff Tate
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Wyman (The Rolling Stones) - 90
  • Blake Ibanez (Power Trip) - 35
  • Hreinn Logi Gunnarsson (Nevolution) - 42
  • Kevin Ridley (Skyclad) - 69
  • Peter Dolving (The Haunted) - 57
  • Rowland S. Howard (The Birthday Party)† - 67

Vandaag overleden:
  • Maarten "Ploegbaas" Luysterburg (Brutus) - 2006
  • Marcie Free (King Kobra) - 2025
  • Steve Riley (L.A. Guns) - 2023
Review

Praying Mantis - Legacy
Jaar van release: 2015
Label: Frontiers Music
Praying Mantis  - Legacy
Sommige bands weten niet van ophouden en dat is maar goed ook. Want hoewel Praying Mantis lang niet altijd sterke albums heeft afgeleverd, is het de laatste tien jaar goed toeven met de Britten. Al is de laatste echte studioplaat Sanctuary toch alweer van zes jaar geleden. Hoe dan ook, hun stevige en melodieuze rockmuziek mag er op dit kersverse Legacy gewoon weer zijn.

Veel mensen plakken ten onrechte het etiket New Wave of British Heavy Metal op deze club. Natuurlijk beleeft deze groep in die dagen behoorlijke successen, maar de stijl is een stuk melodieuzer en softer. Meer AOR dan metal. Een beetje zoals Journey en de landgenoten van FM. Wel heeft zo'n beetje iedere muzikant die wat heeft betekend binnen de Britse hardrock bij Praying Mantis gespeeld. Zo drumt de inmiddels overleden ex-Iron Maiden slagwerker Clive Burr een tijdje bij de band en beroert zijn voormalige Maidencollega Dennis Stratton er meerdere periodes de snaren. Ook illustere heerschappen als Paul Di'Anno en Doogie White zingen een blauwe maandag bij dit gezelschap.

Momenteel spelen er wat minder bekende muzikanten in de band, maar voor de muziek maakt dat geen bal uit. Die is namelijk sterk. Ik heb in tijden niet zo'n lekkere, melodieuze rockplaat gehoord. Iets nieuws toevoegen doet Praying Mantis natuurlijk niet, maar dat dit degelijke kwaliteit is, staat buiten kijf. Hier zijn vakmannen aan de slag, met evenveel kennis als liefde. Die liefde leidt tot sterke songs als Believable en het prima gezongen Tokyo. Het materiaal is gesneden koek. Ingewikkelde toeren haalt de band rond Tino en Chris Troy niet uit. Ze verkiezen het liedje boven instrumentale krachtpatserij.

Tel daarbij op dat de productie van de plaat dik in orde is. Gitaarsolo's, riffs, drumpartijen, pakkende melodielijnen en de uitstekende zang van nieuwkomer John Cuijpers sijpelen prettig en krachtig de boxen uit. Met het uiterst herkenbare artwork leidt al dat moois tot een plaat die van voor tot achter af is. Fans van goeie ouwe rock weten wat ze te doen staat.

Tracklist:
1. Fight For Your Honour
2. The One
3. Believable
4. Tokyo
5. Better Man
6. All I See
7. Eyes Of A Child
8. The Runner
9. Against The World
10. Fallen Angel
11. Second Time Around

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 27 december 2015

Praying Mantis - Legacy
Reactie van Andre Smoor op 03-01-2016 om 16:34u

Praying Mantis stond op de eerste Metal for Muthas verzamelaar en is begonnen als NWOBHM band. Inderdaad is hun muziek niet te vergelijken met Angel Witch, Iron Maiden en Samson, maar ze gingen mee in die stroming. Leuk dat ze weer een plaat hebben gemaakt en ik ga hem zeker beluisteren. Ik draai nog wel eens hun Time tell no lies album en toen waren ze al anders dan de andere NWOBHM bands. Ik ben benieuwd

Praying Mantis - Legacy
Reactie van Een Metalfan op 05-01-2016 om 22:52u
Score: 85 / 100

Goed album

    21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
  • 26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.