Alcatraz
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Darren Cesca (Deeds Of Flesh) - 45
  • Kaisa Jouhki (Battlelore) - 45
  • Ringo Starr (The Beatles) - 85
  • Synyster Gates (Avenged Sevenfold) - 44

Vandaag overleden:
  • Hugh Mendl (producent) - 2008
  • Syd Barrett (Pink Floyd) - 2006
Review

In Malice's Wake - The Thrashening (re-release)
Jaar van release: 2015
Label: Punishment 18 Records

In Malice's Wake - The Thrashening (re-release)

Wanneer je de recensies van een paar jaar geleden mag geloven, behoort The Thrashening van In Malice´s Wake tot de beste moderne thrashmetalplaten van dit millennium. Nou ken ik ze echt niet allemaal, maar dit is zeker een erg goed album. De Australische band heeft een deal met Punishment 18 Records voor het op handen zijnde derde studioalbum, Light Upon The Wicked. Om dat te vieren zijn Eternal Nightfall (2008) en The Thrashening (2011) dit jaar opnieuw uitgebracht.

The Thrashening kwam uit na een line-upwijziging die voor de band een enorme stap voorwaarts betekende. Bassist Luke Blaso vervult namelijk een prominente rol in het creatieve proces en is erg bepalend voor de sound op deze plaat. Kort samengevat, zou je het kunnen omschrijven als old school Bay Area-thrash (Testament/Exodus), gecombineerd met de agressie van de Duitse thrashmetalbands (Kreator/Sodom). Dat geldt niet alleen voor de muziek, want zanger/gitarist Shaun Farrugia klinkt echt als Chuck Billy met de zangtechniek van Mille Petrozza.

Met een speelduur van iets meer dan een half uur is The Thrashening kort, maar krachtig. Iedere track op deze plaat is ijzersterk. De ultieme thrashbeleving van de jaren tachtig, met een hedendaagse productie. Nummers als Evil By Design en Fuel For The Fire zijn allesbehalve vernieuwend, maar waanzinnig strak en goed gespeeld. Het furieuze gitaarwerk en de agressieve vocalen worden extra benadrukt door het afwisselende slagwerk van Mark Farrugia, en de dreunende bas maakt het helemaal af.

De release van Light Upon The Wicked is gepland voor eind dit jaar. Bassist Luke Blaso en leadgitarist David Graham hebben de band vorig jaar verlaten. Het zou van wereldklasse getuigen als In Malice´s Wake het niveau van The Thrashening weet te overtreffen. Dit album is een must voor iedere thrashliefhebber.

Tracklist:
1. Endless Possession
2. Evil By Design
3. Onslaught
4. Fuel For The Fire
5. The Crawling Chaos
6. Join Us And Fight
7. No Escape
8. Nuclear Shadow

Score: 84 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 28 september 2015

In Malice's Wake - The Thrashening (re-release)
Reactie van Old Mhb op 28-09-2015 om 07:37u
Score: 80 / 100

De gitaren hadden toch iets harder in de mix mogen staan. Verder een erg lekker brokje.

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.