Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 23-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian Hector (Ahab) - 50
  • Elwood Francis (ZZ Top) - 65
  • Johan Längqvist (Candlemass) - 63
  • Keith Moon (The Who)† - 80
  • Mike Clink (producent) - 74

Vandaag overleden:
  • Joey LaCaze (Eyehategod) - 2013
Review

Death Alley - Black Magick Boogieland
Jaar van release: 2015
Label: Tee Pee Records
Death Alley - Black Magick Boogieland
Het mag dan zo zijn dat er geen complete volksstammen hebben gewacht op het debuut van Death Alley, maar toch zal Black Magick Boogieland tot een van de meest memorabele platen van 2015 gerekend gaan worden. Doet de bandnaam geen lampje bij je branden, dan misschien wel bij namen als Gewapend Beton of Mühr. Bands waar Death Alley in muzikaal opzicht weinig mee te maken heeft. Zo ook The Devil’s Blood, waar gitarist Oeds Beydals tot de split deel van uitmaakte.

Er is een ding wat ik terughoor van The Devil’s Blood in de muziek van Death Alley. Dat is niet het retrogeluid of de gelaagde gitaarpartijen, maar de drang om niet aan een specifiek genre gebonden te zijn. Toen ik Death Alley vorig jaar leerde kennen, zag ik een punkband in een soort identiteitscrisis. Het probeerde een hardrockjasje aan te trekken dat niet helemaal paste. Enkele maanden geleden zag ik een band die zijn ware ‘ik’ gevonden had en een spetterend optreden weggaf. Het is fair om te zeggen dat punk nog steeds de basis vormt van Death Alley, omdat de muziek drijft op tempo en agressie, maar het is zoveel meer dan dat.

Death Alley zou nog wel eens een nieuwe trend kunnen starten. Black Magick Boogieland is een frisse wind door het retrorockkamp, waarin allerlei mensen proberen het Led Zeppelin- en Black Sabbathwiel opnieuw uit te vinden. De invloeden op Death Alley zijn talrijk. Omdat deze Amsterdammers een subliem gevoel voor rock-‘n-roll hebben, noem ik voor het gemak maar even een band Motörhead. De energie is anders, maar de blues is hetzelfde. Douwe is natuurlijk ook geen Lemmy. Toch gaan veel mensen genieten van ‘oudjes’ als Over Under en Dead Man’s Bones. Deze vingervlugge gitaarrock mag tot het beste van het land gerekend worden.

Waar ik zelf nog wel meer van kan genieten, zijn de songs waarin het tempo wat teruggeschroefd wordt, zodat de passie en bevlogenheid waarmee deze muziek gemaakt is, beter hoorbaar is. Ik doel dan op Bewildered Eyes en Golden Fields Of Love. Hier hoor je goed dat de heren in de jaren negentig zijn opgegroeid. Qua geluid zit het ergens tussen Nirvana en Monster Magnet in. Niet de combinatie waar je nou direct een beeld bij kan vormen, maar dat maakt het juist wel speciaal. Tot slot is daar dan nog met Supernatural Predator de lange, epische track die een plaat doorgaans maakt of breekt. Hier niet! Hier wordt de kwaliteit van het album juist benadrukt. Wat een verschrikkelijk tof nummer is dit.

Black magick Boogieland laat horen dat Death Alley in het afgelopen jaar flink gegroeid is. Spelen konden ze al, maar het geheel klinkt hechter. Douwe Truijens zingt inmiddels een stuk beter en Oeds Beydals heeft nieuw leven na The Devil’s Blood gevonden. Hier vind je acht songs die allemaal anders zijn, maar toch een kloppend geheel vormen. Petje af en een diepe buiging voor Death Alley.

Tracklist:
1. Over Under
2. Black Magick Boogieland
3. Bewildered Eyes
4. The Fever
5. Golden Fields Of Love
6. Stalk Eyed
7. Dead Man’s Bones
8. Supernatural Predator

Score: 86 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 28 mei 2015

Meer Death Alley:

Death Alley - Black Magick Boogieland
Reactie van Old Mhb op 02-06-2015 om 18:47u
Score: 95 / 100

Normaal gezien ben ik nogal sceptisch over jullie reviews van bands van jullie eigen bodem. Er zit in mijn ogen nogal dikwijls overgewaardeerd of overgezeikt gelul tussen. Deze keer geef ik de reviewer gelijk. Enorm van genoten en het mp3tje blaast me gewoon keer op keer omver. Absolute aanrader voor diegenen die van het genre houden. Topper !!! Deze gaat als koopcd naar de collectie.

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.