Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 augustus:
  • Deicide en Angelus Apatrida
  • Evoken, Todomal, Phlebotomized en Noctambulist
  • 3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrei Găluț (Goodbye To Gravity) - 42
  • Butch Vig (Garbage) - 71
  • Candace Puopolo (Walls Of Jericho) - 46
  • Chris Batten (Enter Shikari) - 40
  • Freddie Wadling (Cortex)† - 75
  • Garth Hudson (The Band)† - 89
  • Hellhammer (Mayhem) - 57
  • Joe Lynn Turner (Rainbow) - 75
  • John Stanier (Helmet) - 58
  • Neal Morse (Spock's Beard) - 66
  • Terry Gorle (Heir Apparent) - 67

Vandaag overleden:
  • Billy Lee Riley - 2009
  • David Roach (Junkyard) - 2025
Review

Trial - Vessel
Jaar van release: 2015
Label: High Roller Records
Trial - Vessel
Liefhebbers van traditionele metal beleven een mooie start in 2015. Terwijl we allemaal al kunnen smullen van het nieuwe meesterwerk van Blind Guardian, brengen ook bands als Orden Ogan en Visigoth prima platen uit. Die twee zijn dan minder bekend, maar zullen ongetwijfeld naam maken. Zo ook het Zweedse Trial dat grotendeels in Amerikaanse stijl een uitstekende heavy metalplaat aflevert.

Echt een verrassing is dat niet voor ondergetekende. In het najaar van 2013 stuitte ik al op hun debuutelpee. Weliswaar heb ik deze niet grijsgedraaid, maar de kwaliteiten van deze heren komen wel goed naar voren. Trial zit in het spoor van het eveneens Zweedse In Solitude. Ook Portrait is nooit ver weg. Ze spelen dus hoofdzakelijk heavy metal, maar schuwen de uitstapjes naar andere genres niet. Luister maar goed naar To New Ends dat doorspekt is met black metalriffs. Ook later op dit album blijf je het horen. Het frisse gitaarwerk en de vele afwisselingen maken van Vessel een geweldige plaat. Sfeervolle songs (Ecstacy Waltz) wisselen de bombastische (Through Bewilderment) met gemak af. De gemiddelde speelduur van zeven minuten per nummer is geen enkel probleem.

Wat een struikelblok kan zijn, is de Kiskeiaanse stijl van zingen van Linus Johansson. Ik betrap mezelf erop dat ik Trial na een tijdje zat begin te raken. Best stom, want ik wil dat helemaal niet. Het liefst zou ik A Ruined World op repeat willen draaien. Waarschijnlijk het heftigste nummer van de plaat: harde riffs, ijzingwekkende zangpartijen en solo’s om je vingers bij af te likken. In tijden ben ik niet meer zo enthousiast geweest vanwege een heavy metalplaat. Doe jezelf een plezier en geef Trial een kans, want het moet raar lopen, wil Vessel niet in mijn jaarlijstje eindigen.

Tracklist:
1. Vessel
2. To New Ends
3. Ecstasy Waltz
4. Through Bewilderment
5. A Ruined World
6. Where Man Becomes All
7. Restless Blood

Score: 87 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 12 februari 2015

Trial - Vessel
Reactie van TesseracT op 12-02-2015 om 14:27u

Klinkt enorm leuk, tot die zanger zijn bakkes opentrekt. Die "Kiskeiaanse" zangstijl is toch echt niet meer van deze tijd hoor.

Trial - Vessel
Reactie van Een Metalfan op 12-02-2015 om 17:26u

Niet van deze tijd is nóóit een geldig argument.

Trial - Vessel
Reactie van Quarlon op 13-02-2015 om 03:37u
Score: 65 / 100

Muzikaal leuk maar die zanger klinkt geforceerd en over the top. Hij irriteerde mij direct ipv na een tijdje

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.