Into The Grave 2026
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

Halcyon Way - Conquer
Jaar van release: 2014
Label: Massacre Records
Halcyon Way - Conquer
Ik dacht dat progressieve metalbands altijd naar vooruitgang zochten. Met name Halcyon Way. De Amerikaanse band die de afgelopen jaren toch bepaald niet misselijk presteerde met A Manifesto For Domination en vooral Building The Towers. De band rond zanger Steve Braun maakte per plaat stappen en leek zo door te kunnen stoten naar de metalen eredivisie.

Aan die progressie is helaas nu een einde gekomen. Conquer mag dan tekstueel de meest volwassen plaat van het gezelschap zijn, muzikaal en geluidstechnisch laat het werkstuk flink wat te wensen over. Allereerst geeft de productie de songs niet de benodigde schop onder de kont. Het geluid is gruizig en met name het riff- en drumwerk komt niet lekker uit de verf. De muziek is wat rauwer en agressiever, maar net wat te geforceerd. Aangezien Halcyon Way nooit vies is geweest van een technische gitaarpartij, klinken veel songs onprettig chaotisch. Ook betrap ik de drummer er zo nu en dan op dat hij het niet zo nauw neemt met de maat. Prima als je zo nu en dan afwijkt van de vierkwartsmaat, maar doe dat dan wel strak.

Grootste euvel wordt gevormd door de songs. Die zijn op een paar uitzonderingen na niet bijzonder goed. Zo schiet de groep weliswaar voortvarend uit de startblokken met het lekker zware titelnummer, om vervolgens in te kakken met Web Of Lies. Een vreemd gestructureerde song waarin de gitaarsolo totaal geen functie heeft. Het is alsof het stukje egotripperij er op het laatste moment nog even ingeplakt is. Ook vocalist Braun gaat niet geheel vrijuit. De man heeft in het verleden bewezen dat hij over een stoere stem beschikt, maar hij klinkt op Conquer regelmatig veel te iel. Toch verdient hij het voordeel van de twijfel door op de tweede helft van de cd degelijk werk af te leveren. Iets dat overigens niet gezegd kan worden over de grunts die meestal totaal misplaatst zijn.

Kortom, een nogal magere oogst, drie jaar na de mini-cd Indoctrination. Het lijkt wel alsof de plaat niet af is. Te veel songs klinken afgeraffeld, kloppen niet of zijn niet strak genoeg ingespeeld. Het is geen compleet drama, maar van Halcyon Way ben ik beter gewend. De groep heeft dat bewezen, dus hopen we er voor de toekomst maar het beste van.

Tracklist:
1. Conquer
2. Web Of Lies
3. Conceived In Torment
4. Home
5. World Comes Undone
6. Militant
7. Hatred Is My Cause
8. The Poisoned Apple
9. Save Your Tears
10. King Of Ruin
11. Eviscerate The Morning Sun

Score: 57 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 25 oktober 2014

Halcyon Way - Conquer
Reactie van Een Metalfan op 26-10-2014 om 21:02u

wel een schitterende hoes.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.