Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnis (Infected) - 41
  • Billy Gould (Faith No More) - 63
  • Eric Wagner (Trouble)† - 67
  • Glenn Cornick (Jethro Tull) - 79
  • Joey Vera (Armored Saint) - 63
  • Shannon Larkin (Godsmack) - 59
  • Thorfried (Negator) - 50
  • Wolfgang Rothbauer (Thirdmoon) - 48

Vandaag overleden:
  • Mike Pinder (The Moody Blues) - 2024
Review

Ryker's - Hard To The Core
Jaar van release: 2014
Label: Beatdown Hardware
Ryker's - Hard To The Core
Reünieplaten: ik ben er niet echt dol op. Vaak vallen ze tegen door veel te hoge verwachtingen en hoe meer tijd er zit tussen de laatste release en de reünie, des te groter de kans op het ‘oude mannen-syndroom’. Natuurlijk zijn er uitzonderingen, maar heel vaak geldt dat wat dood en begraven is, dat beter ook kan blijven. De voorbeelden van jammerlijk mislukte reünieplaten zijn immers legio.

Ryker’s is altijd één van mijn favoriete hardcorebands uit de jaren 90 geweest en stond toentertijd aan de top van de eurocorebands, tezamen met grote namen als Tech 9, Brightside en Backfire. Ground Zero, uit 1996, draait nog regelmatig rondjes in mijn cd-speler. De heren van Ryker’s vonden het in ieder geval tijd worden voor een reünie en Hard To The Core is het resultaat. Maar liefst dertien jaar na Life’s A Gamble… komt deze Duitse band met een overtuigende release. Er zijn geen tekenen van enige slijtage te bespeuren en de heren klinken alsof ze nooit gestopt zijn. Daar zit echter meteen de enige crux van dit album: Ryker’s heeft zichzelf niet kunnen losweken van de jaren 90. Het album klinkt wat gedateerd vergeleken met hardcore-acts van tegenwoordig. Een heel erg groot probleem is dit echter niet, aangezien het bij mij lekker nostalgische gevoelens losweekte toen ik vrolijk headbangend in mijn auto naar huis zat mee te brullen.

Hoogtepunt van de plaat is titelsong Hard To The Core. Dit nummer is precies waar Ryker’s voor staat: uitermate genietbare hardcore waarbij het springen en meeschreeuwen bijna een vereiste is. Ryker’s is op z’n best als de band voluit gaat. De wat langzamere nummers als Time Heals… komen een beetje als vulling over, maar over het algemeen genomen is de reünie van Ryker’s zonder meer geslaagd te noemen.

Tracklist:
1. The World As I See It Today
2. Hard To The Core
3. Can’t Kill A Dream
4. Time Heals…
5. Divided By Colours
6. Born To Fly
7. Slave Cruel World
8. World Wide Trap

Score: 78 / 100

Reviewer: Tatzel
Toegevoegd: 14 juli 2014

Ryker's - Hard To The Core
Reactie van T. op 14-07-2014 om 11:07u

Brother Against Brother zit bij mij nog wel eens in de cd-speler. Ik wist niet dat ze weer actief waren, maar ik ga deze nieuwe plaat dan toch eens luisteren.

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.