Into The Grave 2026
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

Herder - Gods
Jaar van release: 2014
Label: Reflections Records

Herder - Gods

Zo langzamerhand moet het toch wel bekend zijn bij de liefhebber van het stevigere werk: Herder = harder. In de vier jaar sinds oprichting heeft het Groningse vijftal een flinke reputatie opgebouwd en is intussen toe aan zijn tweede full-length. Het heeft de titel Gods meegekregen (vernoemd naar het derde nummer op de plaat) en de stonersludge klinkt, om maar meteen met de deur in huis te vallen: steengoed.

Herder is volwassen en gevarieerd. Maar wat wil je met zoveel ervaring in de gelederen. Ché Snelting, die sinds de vorig jaar verschenen ep Doomed het brulstokje hanteert kennen we natuurlijk allemaal van Born From Pain. Maar ook JB van der Wal (o.a. Aborted, Dr Doom) en Jeroen Vrielink (Autumn, Massive Assault) laten zich van hun beste kant zien met geraffineerde ramriffs die direct naar het hart gaan. Tel daar de massieve mokerslagen van Tom en brute bass van Marc bij op en je hebt Herder.

Opvallend is, zoals ik al zei, hoe gevarieerd Gods is geworden. Van tergend trage sloopsludge tot ronkende, rollende stampstoner en alles wat ertussenin zit passeert de revue. Malende molenstenen vergruizen vakkundig alles wat lief, leuk, schattig, gezellig en aandoenlijk is. Dit is de olifant, wat?!, de mammoet! Nee, het is Herder in de porseleinkast. Het is de heren nog steeds menens en smijten dit met welhaast pijnlijke precisie in je ogen; oren en o wat zijn ze smerig goed! Wie niet horen wil, moet maar voelen! Of de plaat niet kopen natuurlijk, maar dat is een zonde, want Herder=harder.

Tracklist:
1. Genesis
2. Betrayer Deceiver
3. Gods
4. Pythia
5. Stab
6. Asylums Of The Forgotten
7. Maelstrom
8. Foad II
9. Blood From Life
10. Soul Harvester

Score: 85 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 28 mei 2014

Herder - Gods
Reactie van Mesh op 28-05-2014 om 08:07u
Score: 85 / 100

Inderdaad erg gave cd en de sound is geweldig. Vooral de snelle nummers als Gods en Foad 2 hebben een ijzersterke indruk op mij achtergelaten.

Herder - Gods
Reactie van bakvet op 28-05-2014 om 09:47u

Drie woorden over de daadwerkelijke muziek: stonersludge, sloopsludge en stampstoner, de rest zijn holle termen. Dat het hard is, ja dat is me wel duidelijk, alleen zegt dat zo weining op een metalwebsite.

Herder - Gods
Reactie van Een Metalfan op 29-05-2014 om 10:15u

geweldige band,debuut was ook heerlijk album!

Herder - Gods
Reactie van Een Metalfan op 29-05-2014 om 11:59u

Debuut was inderdaad super. Dit klinkt veelbelovend!

Herder - Gods
Reactie van Een Metalfan op 30-05-2014 om 16:25u

Eens met een metalfan. Er wordt niet gerept over de daadwerkelijke intrinsieke kwaliteit van de productie. JB van der Wal heeft deze plaat gemixt. En hij heeft zeker een eigen stijl. Als je andere producties van hem luistert zal je horen waarom.

Dit merk ik vaak bij muziekrecensies. Er wordt gestrooid met allerlei wollige retoriek, maar er wordt nooit echt ingegaan op muzikale totstandkoming van een plaat. Waarom is het geluid zwaar? Waarom is het geluid hard? Hoe staan de drums in de mix? Wat valt er op aan de zang? Hoe is de dynamiek tussen de bassist en de drummer? Zijn er maatwisselingen te destilleren? Waar lijkt Herder qua muzikaliteit op?

Men blijft teveel aan het oppervlak.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.