Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Oasis) - 54
  • Andrea Buratto (Secret Sphere) - 46
  • Bertrand Maillot (Karelia) - 47
  • Chrigel Glanzmann (Eluveitie) - 51
  • Garry Peterson (The Guess Who) - 81
  • Holly Knight (Device) - 70
  • Kevin Moore (Dream Theater) - 59
  • Lenny Kravitz - 62
  • Mark Hunter (Chimaira) - 49
  • Markus Hirvonen (Insomnium) - 46
  • Patrick Loisel (Augury) - 56
  • Phil Feit (Riot) - 67
  • Tommy Stewart (Godsmack) - 60

Vandaag overleden:
  • Alan White (Yes) - 2022
  • Luc Chauty (Midwinter) - 2004
  • Vince McAllister (Pentagram) - 2006
Review

Sargeist - Feeding The Crawling Shadows
Jaar van release: 2014
Label: World Terror Committee
Sargeist - Feeding The Crawling Shadows
Sargeist behoort eigenlijk al sinds het sterke debuut Satanic Black Devotion (2003) tot een van de vaandeldragers van de Finse underground blackmetalscene. Zoals de titel van die debuutplaat al doet vermoeden, heeft deze band nooit ook maar enige behoefte gevoeld om buiten de strikt afgebakende definitie van pure oldschoolblack te opereren. Geen enkel probleem, aangezien Sargeist door de kwaliteit van de composities en de intensiteit waarmee de muzikanten te werk gingen ruimschoots boven het maaiveld uitstak.

Hoe anders staan de zaken er anno 2014 voor. Met Feeding The Crawling Shadows levert Sargeist zijn vierde full length af, vier jaar na het sterke Let The Devil In. Maar wat een teleurstellende, ongeïnspireerde, opgewarmde prut is dit geworden zeg! Allereerst valt de zeer zwakke productie op. Niet zwak in de zin van ´lo-fi’ – dat hoeft immers geen enkel probleem te zijn – maar wel zwak in de zin van futloos. Een modderige brij waar geen enkele kracht vanuit gaat. Maar naast de productie wordt al snel pijnlijk duidelijk dat Sargeist bij het uitblijven van krachtige, overtuigende composities (die vreemd genoeg wel ruimschoots op oudere platen te vinden zijn) weinig over houdt om op terug te vallen.

Het eindresultaat is dat we tien volstrekt inwisselbare, anonieme nummers krijgen voorgeschoteld die door hun saaie riffs en constante monotone drumgeratel al vrij snel een geeuw ontlokken. Zelfs frontman Hoath Torog levert een onbegrijpelijk matige prestatie met zijn makke gebral. Slechts twee nummers laten een zweem van de kwaliteit van deze band doorschemeren. Unto The Undead Temple en Kingdom Below ontstijgen de middelmaat door enkele ferm groovende riffs, die laten horen dat Sargeist nog niet helemaal op een dwaalspoor is geraakt.

Wie als blackmetalliefhebber anno 2014 nog steeds zweert bij dezelfde drie standaardriffs en een drummer die het hele album hetzelfde ritme drumt, zal ongetwijfeld smullen van deze plaat. Maar voor iedere andere liefhebber van het genre schiet Sargeist hier behoorlijk tekort. Nadat het Zweedse Pest vorig jaar met The Crowning Horror een flinke misstap beging, is Feeding The Crawling Shadows een andere forse teleurstelling van een eerder zo betrouwbare band.

Tracklist:
1. Feeding The Crawling Shadows
2. In Charnel Dreams
3. Unto The Undead Temple
4. Snares Of Impurity
5. Return Of The Rats
6. The Unspoken Ones
7. The Shunned Angel
8. Inside The Demon's Maze
9. Kingdom Below
10. Funerary Descent

Score: 65 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 29 april 2014

Sargeist - Feeding The Crawling Shadows
Reactie van ikke op 29-04-2014 om 15:17u
Score: 75 / 100

Gewoon lekkere old school black metal ! oké hun vorige platen waren beter en dan vooral de eerste maar deze klinkt in mijn oren ook wel lekker :)

Sargeist - Feeding The Crawling Shadows
Reactie van jt op 29-04-2014 om 21:43u
Score: 75 / 100

Hmm, net ff 2 nmmrs gehoord, het klinkt niet verkeert alleen idd, de productie komt niet voor een lintje in aanmerking. Zijn we toch niet gewent van Finse black.

Sargeist - Feeding The Crawling Shadows
Reactie van Verritus op 29-04-2014 om 23:02u
Score: 89 / 100

Beste Sargeist en beste black metalalbum van 2014. Heerlijke productie ook.

Sargeist - Feeding The Crawling Shadows
Reactie van Artorius op 30-04-2014 om 17:46u
Score: 55 / 100

Inderdaad een saai en futloos album. Jammer, want de vorige was best aardig. Die lijn wordt helaas niet doorgezet, een typisch geval van "de bal laten vallen".

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.